Betrayal at Krondor

  12:00aktualizováno  11. prosince 10:42
Opět je tu jeden upgrade češtiny a to ve dvou verzích. Jednou jako plná verze češtiny číslo 1.2 o velikosti necelých 800 kB, no a pro toho, kdo už má nainstalovány předchozí verze češtin, ať už 1.0 či 1.1 je tu opravný patch na tuhle vyšší verzi.

Betrayal at Krondor

Opět je tu jeden upgrade češtiny a to ve dvou verzích. Jednou jako plná verze češtiny číslo 1.2 o velikosti necelých 800 kB, no a pro toho, kdo už má nainstalovány předchozí verze češtin, ať už 1.0 či 1.1 je tu opravný patch na tuhle vyšší verzi.
A čím se verze liší?:
verze češtiny 1.2
Původní verze hry (i anglická!) padala, když jste ve 4.kapitole položili smaragd na Naralovo žebro. Tuhle chybu se mi podařilo opravit tak, že jsem část dat (chyba zřejmě byla v souborech s dialogy) převzal ze starší verze hry, která fungovala. Patch na verzi 1.2 tato data nainstaluje do hry. Pak po položení smaragdů na žebro hra sice zamrzne, ale jen asi na 10 sekund, potom se objeví další text.

Další podrobné informace najdete přímo v jednotlivých archívech v souborech readme.cz

Otmar Onderek

4.11.2001

Vzhledem k tomu, že jsem v první verzi češtiny (označené jako 1.0) našel chybu, vydal jsem verzi 1.1 a patch pro ty, kteří si již nainstalovali 1.0. Chyba spočívala v tom, že když vám někdo v hospodě nabídl hazardní hru, hra se pak zasekla, ať jste mu odpověděli jakkoli. Ve verzi 1.1 již je tato chyba opravena. Pokud jste si již stáhli verzi 1.0, stačí si stáhnout a nainstalovat patch, který opraví verzi 1.0 na 1.1. Tento patch se instaluje přímo do herního souboru, takže není nutné po jeho spuštění znovu spouštět instalátor.

Otmar Onderek

24.10.2001

Zdravím čtenáře
Tahle hra vyšla zdarma na CD časopisu SCORE a vzhledem k tomu, že Sierra uvolnila tuto hru zdarma i veřejně, objevila se mimo jiné i na serveru PlneHry. Ač hra pochází z roku 1994, doposud se nenašel nikdo, kdo by se pokusil jí dát český kabátek. Pořád jsem si chtěl vyzkoušet, jaké to je přeložit hru a tak jsem si jako svou překladatelskou prvotinu vybral právě toto. Pokud vlastníte tedy doma starší počítač či jen nostalgicky sem tam rádi hrajete starší hry, nyní to můžete zkusit právě u Betrayal at Krondor v češtině.

Co je přeloženo:
Všechny texty, které jsou uloženy jako texty a nikoli jako obrázky (obsah, ikony Exit a Main, tlačítka 'Camp until Healed' a 'Exit' v okénku pro odpočívání, která jsem také nikde nenašel, nápis 'Chapter ...' na začátku každé kapitoly). Přeloženy byly i hádanky na truhlách a správné odpovědi na ne.
Překlad je bez háčku a čárek, protože v textech se znaky s ASCII kódem větším než 127 používají jako řídící (volba písma, barvy).
Pokud nastane ve hře situace, že hra zatuhne nebo vydá nesprávnou odpověď v místě, kde anglická verze fungovala bez problémů, nebo pokud objevíte nějaký nepřeložený text, který jsem přehlédl (jiný než výše uvedené), prosím oznamte mi to mailem (bude dobře, když přiložíte save soubor, abych se o tom mohl hned přesvědčit).

Instalace češtiny do hry:
Rozbalte nebo překopírujte soubory INSTCZ.EXE a INSTCZ.DAT do adresáře, v němž je hra nainstalována, a spusťte INSTCZ.EXE. Program funguje jen pro verzi hry 1.02, která byla uvolněná pro volně šíření a mj. vyšla na Score CD.
Po spuštění INSTCZ.EXE si hra nainstaluje vlastní KRONDOR.EXE (z INSTCZ.DAT) a přepíše část souboru KRONDOR.001 (rovněž z INSTCZ.DAT). Ostatní soubory zůstanou beze změny. Pak je možné celý instalátor češtiny (INSTCZ.EXE, INSTCZ.DAT, README.CZ) smazat.
Po instalaci stačí spustit KRONDOR.EXE a hra se spustí v češtině.

Příjemnou zábavu u téhle starší, ale pořád vynikající hry přeje
Otmar Onderek


Download češtiny verze 1.2 do hry Betrayal at Krondor (776 kB)

Download češtiny verze 1.1 do hry Betrayal at Krondor (766 kB) + opravného patche na verzi češtiny češtiny z 1.0 či 1.1 na 1.2 (74 kB) - pro jeho použití je třeba mít instalovanou verzi 1.0 nebo 1.1Download češtiny verze 1.0 do hry Betrayal at Krondor (774 kB) + opravného patche na verzi češtiny češtiny z 1.0 na 1.1 (12 kB) - pro jeho použití je třeba mít instalovanou verzi 1.0

Samotnou hru si můžete zdarma stáhnout v článku na serveru PlneHry.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Captain Morgane and The Golden Turtle

Captain Morgane and The Golden Turtle

Zdravíme fanoušky adventur a přicházíme s naším dalším překladem a to do adventury Captain Morgane and The Golden...

Prey

Prey

Překlad Prey byl dokončen, takže se nyní můžete pustit do zajímavé sci-fi akce od Arkane naplno v češtině. Vydána...

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Opravil jsem ve své češtině všechny nalezené chyby a nabízím vám novou, pravděpodobně poslední verzi.

Škoda Superb 2,0 TDi 125kW...
Škoda Superb 2,0 TDi 125kW...

r.v. 2013, naj. 172 279 km, diesel
277 777 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz