Diskuse k článku

Radní otočili, varhany z hradecké síně do kostela v Neratově nedají

Varhany, které královéhradecká radnice slíbila prostřednictvím kraje věnovat do kostela v Neratově, zůstanou v Městské hudební síni. Rozhodli o tom královéhradečtí radní, ačkoli začátkem dubna mluvili zcela opačně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ruh02

Najednou je každý odborník

Je pravda, že prodejem varhan by Hradec přišel o teoreticky jediný koncertní nástroj. Jde o to, zda varhany, na které se už prakticky vůbec nehraje, skutečně město potřebuje. Když jsem se dozvěděl o záměru varhany přesunout, začal jsem se těšit na to, až bude městská hudební síň konečně důstojným prostorem pro koncerty komorní hudby. Tím, že by tyto normalistické továrně vyrobené varhany byly přesunuty, zlepšila by se akustika síně a zvětšil by se prostor pro komorní orchestry, sbory, soubory atd. Pseudo-záchranou těchto nesmyslných varhan se paradoxně odsoudila k dalšímu dlouholetému spánku Městská hudební síň - fantastický málo využívaný prostor.

0/0
18.5.2011 10:57

Martfin

Re: Najednou je každý odborník

já bych to tak dramaticky neviděl. Myslím si, že se na varhany v Městské hudební síni hrává. Označit je jako nesmyslé je rovněž vetchý argument. Když ne dříve, zajděte si 26.12. na koncerty prof. V. Uhlíře a houslového virtuoza Jaroslava Svěceného a pak vynášejte názory o dlouholetém spánku hudební síně. Vážím si postoje všech, kteří se o zachování nástroje v hudební síni zasadili, vážím si všech, kteří je dokázali pro Hradec zbudovat.......

0/0
22.5.2011 20:47

Najdete na iDNES.cz