Ukrajinský gólman - ilustrační foto

Ukrajinský gólman - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Ukrajinským hokejistům se zranili oba gólmani, a tak se 17 minut postávalo

• 3
Zápas hokejových reprezentací Ukrajiny a Běloruska na turnaji Euro Ice Hockey Challenge v Budapešti skončil fraškou. Protože se Ukrajincům zranili oba brankáři, po 43 odehraných minutách se dohodly oba týmy duel ukončit. Časomíra zbytek hrací doby odpočítala, zatímco hráči postávali na ledě nebo už nastoupili na modrých čarách.

Bělorusko v té době vedlo 4:1 a tento výsledek si také do tabulky ve středu večer zapsalo.

V ukrajinské brance nastoupil nejprve Oleg Petrov. Ve druhé třetině čtyřikrát inkasoval a na jejím konci se zranil. Náhradník Bogdan Djačenko ale tři minuty po začátku třetího dějství rovněž odkulhal s poraněnými třísly.

„Oba brankáři utrpěli zranění, s nimiž nemohli pokračovat. Po dohodě s běloruskými trenéry jsme dospěli k řešení zápas ukončit, aby z toho nebyl cirkus. Mohli jsme do branky postavit hráče z pole, ale šlo o přátelské utkání a my před sebou máme důležitější boje,“ řekl kouč Sergej Viter.

Ve čtvrtek měli Ukrajinci nastoupit proti Koreji, ale zápas byl odložen až na pátek, aby stihli do Budapešti přicestovat zdraví gólmani.