Švédové a Američané jsou také stoprocentní

Praha - Švédští hokejisté zničili na mistrovství světa dvacítek výběr mladých Dánů deseti góly. V tabulce skupiny A se dostali na první místo, mají plný počet bodů stejně jako Kanada, ale díky vysokému vítězství lepší skóre. V jediném utkání skupiny B tým USA porazil Švýcarsko a je také v čele.

Dánsku se povedl vstup do utkání lépe než ve čtvrtek proti České republice a po 66 vteřinách hry dostal outsidera do vedení Poulsen. Další průběh ale patřil výběru Tří korunek. V 8. minutě vyrovnal Möller a za dvě a půl minuty získal vedení Švédům Forsberg. V druhé části Švédsko zápas jednoznačně ovládlo.

Kanonádu začal v oslabení Backlund, pak se trefil Lagerström a opět při přesilovce Dánska Backlund a skóroval i Figren. V závěrečném dějství pak dovršili desítku Lagerström, Patrik Berglund, šestnáctiletý Svensson Pääjärvi a Lundh.

Američané hráli s tradičním účastníkem elitní kategorie ze Švýcarska daleko vyrovnanější partii. Náskok získal tým USA v přesilových hrách. V šesté minutě potrestal Wieserův faul Wilson a na začátku druhé části zvýšil Sanguinetti, když pykali Švýcaři za nedovolený zákrok Josiho.

Za 80 sekund ale korigoval stav útočník Bykov, syn trenéra seniorské ruské reprezentace Vjačeslava Bykova.

V 43. minutě ale pojistil při výhodě pěti proti třem tři body Američanům vanRiemsdyk. Opět v dvojnásobné přesilovce zvýšil Wilson a výsledek zkorigoval také v početní výhodě Jacquement.

Skupiny A:

Dánsko - Švédsko 1:10 (1:2, 0:4, 0:4)
Branky a nahrávky:
2. Poulsen - 8. Möller (Hedman), 10. Forsberg (Lagerström), 27. Backlund, 31. Lagerström (Backlund, N. Andersen), 33. Backlund (Lagerström), 35. Figren (Larsson), 47. Lagerström (Backlund, Forsberg), 52. P. Berglund (Alcén, Möller), 53. Svensson Pääjärvi (Figren, Andersson), 55. Lundh. Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Rönn - Kekäläinen (oba Fin.), Gorděnko (Rus.). Vyloučení: 5:8, navíc Berglund (Švéd.) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 694.

25. Bykov (Wieser), 56. Jacquement (Weber, Froidevaux) -
6. Wilson (Schroeder, vanRiemsdyk), 23. Sanguinetti (vanRiemsdyk, Rakhshani), 43.
vanRiemsdyk (Sanguinetti, Schroeder), 50. Wilson (Okposo, Schroeder). Rozhodčí: Konc (SR), Muylaert - Jobson (oba Kan.), Bláha (ČR). Vyloučení: 11:7. Využití: 1:4. Diváci: 1222.