Slováci na MS rozprášili Bělorusko

Sydney - Výtečný vstup do světového šampionátu juniorů se vydařil slovenským hokejistům do dvaceti let. V kanadském městě Sydney rozprášili výběr Běloruska, když mu udělili desetibrankovou lekci a nakonec se radovali z vítězství 11:1. Zaskvěl se především útočník Rastislav Špirko, jenž si připsal hned čtyři kanadské body za gól a tři asistence.

Slováci vstoupili do turnaje bez problémů a rychle získali náskok. V 8. minutě otevřel skóre Pohanka a během dalších pěti minut vstřelili další branky Kokavec a Lukáč. Bělorusové sice stačili v úvodní části snížit, ale další průběh patřil Slovensku, které si schovalo do druhé i třetí části po čtyřech brankách. Poměr střel hovořil jasně v prospěch vítězů 53:10. "Dobře jsme bruslili, přihrávali si a hráli jsme s nasazením," zhodnotil utkání obránce Karol Sloboda, autor dvou branek a jedné asistence.

Slovensko - Bělorusko 11:1 (3:1, 4:0, 4:0)
Branky a nahrávky:
8. Pohanka (Lipka, Lukáč), 12. Kokavec, 13. Lukáč (Stehlík, Sloboda), 24. Sloboda (Stehlík, Pohanka), 25. Kokavec (Maroň, Zágora) 31. Špirko (Lipka, Važan), 32. Sloboda, 49. Valach (Saliji, Trojliga), 52. Važan (Koložváry, Špirko), 52. Koložváry (Špirko, Važan), 58. Varga (Koložváry, Špirko) - 16. Grabovskij (Dzianisau, Karaga).
Rozhodčí: Šindler (ČR). Vyloučení: 8:10, navíc Karaga (Bělorusko) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2000.