Roman Červenka poprvé vedl reprezentaci jako kapitán

Roman Červenka poprvé vedl reprezentaci jako kapitán | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Proč hokejisté ztratili vyhraný zápas? Bláznili jsme vzadu, tvrdí Červenka

• 24
Poprvé vedl reprezentaci jako kapitán, na začátku třetí třetiny dal gól na 3:1 a v duchu si nepřipouštěl nic jiného než vítězství. Jenže ouha. "Ztratili jsme vyhraný zápas, protože jsme zbytečně bláznili v obranném pásmu," říkal Roman Červenka.

Úřadující mistři světa nevstoupili do nové sezony ideálně, ačkoli nepředvedli špatný výkon.

Proč jste v závěru zkolabovali?
Nechali jsme se vyloučit do tří, a i když jsme to udrželi, Švédové stejně chvíli nato vyrovnali na 3:3. Hlavně jsme neměli dostat ten gól na 3:2. Prohráli jsme si to sami, na rozhodčího se nemá cenu vymlouvat.

Do té doby jste ale z výkonu mohli mít dobrý dojem, ne?
Přesně tak. Hráli jsme ve velkém tempu, počítali jsme s tím, že po nás Švédi půjdou a budou hodně bruslit. A ten začátek opravdu takový byl, lítali tam jako blázni. Jenže ve vedení jsme byli my. Bohužel jsme si to pak prohráli vlastními chybami.

Kde budete muset nejvíc přidat?
Dali jsme tři góly, což není špatné, ale asi nám nešly tolik přesilovky. A potom musíme zapracovat i na hře v obranném pásmu.

Poprvé vás vedl kouč Hadamczik. Jaký je to rozdíl, hrát pod ním, nebo pod Růžičkou?
Každý trenér má svůj systém a metody.

Liší se hodně?
Ani ne, spousta věcí je podobných. My se je snažíme plnit. Byl to první zápas, není čas na trénování, musíme si na sebe zvyknout. Mě to hrozně mrzí, protože jsme to měli vyhrané a prohráli si to sami.

Na co kladl Hadamczik největší důraz?
Chtěli jsme dobře bránit, hrát střední pásmo. Občas se nám dařilo dostat se z třetiny, ale když nás tam Švédové zatlačili, tak si vytvořili tlak a my vzadu moc bláznili.

V sobotu vás čeká v Helsinkách utkání s domácím Finskem. Změníte nějak hru?
Myslím, že to bude hodně podobné. Finové hodně bruslí, jsou aktivní. Švédi dnes hráli stejný hokej, chodili po nás. Od Finů nemůžeme v domácím prostředí čekat nic jiného, než že po nás půjdou. Musíme dobře bránit a chodit do protiútoků.

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.