Vstupenky na MS juniorů v Třinci a Ostravě se začnou prodávat na jaře

(ilustrační snímek) | foto: IIHF

19 2018
Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Ostravě a Třinci, které se bude konat na přelomu let 2019 a 2020, už má své logo. Předprodej vstupenek na juniorský šampionát začne na jaře nadcházejícího roku. O složení základních skupin rozhodne konečné pořadí blížícího se juniorského šampionátu v Kanadě.

Český tým by měl hrát v ostravské Ostravar Aréně, musí však potvrdit svou účast udržením na turnaji ve Vancouveru a Victorii.

Dominantou loga šampionátu s českou vlajkou je silueta brankáře Petra Mrázka v oslavném gestu v pokleku po vítězném utkání s USA z konce prosince 2011. Současný gólman Caroliny a ostravský rodák bude i patronem šampionátu.

„Chtěli jsme, aby logo vyjadřovalo místo konání i hokejový prvek,“ řekla generální sekretářka organizačního výboru Markéta Štěrbová. „U záběru Petra Mrázka jsme našli emoce a odhodlání mládí, což dokonale přestavuje to, čím se mistrovství světa juniorů vymyká. Navíc je z regionu z Ostravy, což byl bonus.“

19.prosince 2018 v 12:21, příspěvek archivován: 19.prosince 2018 v 14:27

Logo pro MS hráčů do 20 let v Třinci a Ostravě bylo představeno! Logo šampionátu, který se u nás odehraje na přelomu let 2019 a 2020, bylo inspirováno Petrem Mrázkem a jeho nezapomenutelnou oslavou, která symbolizuje emoce mladých hráčů a jejich energii! #WorldJuniors https://t.co/33MC8g2t08

MS dvacítek se do Česka vrátí po 12 letech od turnaje v Pardubicích a Liberci. V samostatné České republice se hrálo také v letech 1994 a 2002, v bývalém Československu pak v letech 1977 a 1987. Český hokej chce navázat kvalitou na pořádání mistrovství světa dospělých v roce 2015 v Praze a Ostravě.

„Pro Mezinárodní hokejovou federaci i jednotlivé země je to druhá nejvýznamnější akce po velkém mistrovství světa,“ uvedl generální sekretář Českého hokeje Martin Urban. „ Je to pro nás velký závazek, protože jsme na mistrovství světa v roce 2015 nastavili laťku hodně vysoko.“

Turnaj se bude hrát v Ostravě a v Třinci od 26. prosince 2019 do 5. ledna 2020. Turnaj vyvrcholí v ostravské Ostravar Areně pro 10 004 diváků, ve třinecké Werk Areně pro 5 200 fanoušků se bude hrát jedna základní skupina a dvě čtvrtfinále.

„Hlavní důvod volby pro Moravskoslezský kraj byly vyhovující haly pro takovou vrcholovou akci, což v našich podmínkách není úplně samozřejmostí. Jsou to také určité zkušenosti a finance,“ doplnil Urban.

Ceny lístků budou záviset na partnerech a státu

Po šampionátu v Kanadě budou znát organizátoři v noci z 5. na 6. ledna složení skupin. Následně budou pracovat na rozpisu, stanovení začátků utkání i cen vstupenek a pak zahájí na jaře příštího roku předprodej.

„Vstupenky chceme začít prodávat na jaře na konci této sezony, kdy je ještě o hokej zájem, a pokračovat na podzim. Chceme mít jednoduchý systém s minimem kategorií. Máme pěkné haly, kde je vidět odevšad dobře, takže zřejmě bude jedna kategorie. Necháváme zatím otevřené, zda budou denní vstupenky, nebo jednotlivé,“ připojil Urban.

„Ceny chceme udělat dostupné široké veřejnosti. Máme určitý závazek. Počítáme, že dvě třetiny rozpočtu, který je na úrovni 94 milionů korun, budou kryty z veřejných prostředků,“ uvedl Urban. Moravskoslezský kraj i město Ostrava přispějí shodně 15 miliony korun.

„K podpisu máme municipální podporu z města Třince a měli jsme finální jednání i s Třineckými železárnami, odkud půjdou určité sponzorské peníze. Chceme požádat také stát, aby akci podpořil tak, aby tam přišli lidé. Pokud dostaneme pod střechu tyto prostředky, budeme podle toho odvíjet cenovou politiku,“ doplnil Urban s tím, že případnou ztrátu by musel pokrýt svaz.

Autoři: ,

MS hokejistů 2020 ve Švýcarsku

Švýcarská města Curych a Lausanne budou od 8. do 24. května 2020 hostit 84. hokejové mistrovství světa. Šampionát se ve Švýcarsku uskuteční poprvé od roku 2009

Marko Anttila, Anthony Mantha, Mark Stone, Jonathan Marchessault Jan Kovář, Jakub VoráčekMichael FrolíkKaapo Kakko, William Nylander, Nikita Kučerov

Nejčtenější

Blues dokázali, že v NHL není nic nemožné, chválí Polák svůj bývalý tým

Roman Polák (45) z Dallasu se snaží zpomalit Tylera Bozaka ze St. Louis.

Dlouhých 52 let čekali St. Louis Blues na první Stanley Cup, v NHL nebylo týmu s delší sérií bez...

Rok změn trvá. Dresy si Král chválí, v Kladně přibudou Číňané

Prezident Českého hokeje Tomáš Král.

VIDEO Jedno se Českému hokeji doopravdy nedá upřít. Ačkoli jeho některé kroky vyvolávají spíš...

Soukup o chomutovském hokeji: Byl to podvod na mě, dluh je gigantický

Chomutovští hokejisté se loučí s fanoušky po posledním barážovém duelu.

Je v šoku. Z dluhů Pirátů, které označil za gigantické. Ze své role, kterou prý měl po převzetí...

Kovář na rozcestí: může do Švýcarska, ale znovu ho nahlodává NHL

Jan Kovář slaví gól ve čtvrtfinále s Německem.

Kvůli NHL se loni vzdal lukrativní nabídky z KHL. Jenže v zámoří neuspěl. Po roce má před sebou...

Hrubec míří do Kontinentální ligy, bude chytat za čínský Kunlun

Brankář českého týmu Šimon Hrubec během utkání s Norskem

Šimon Hrubec bude v příští sezoně chytat za Kunlun v Kontinentální hokejové lize. Účastník...

Další z rubriky

Zlatá hokejka: Pastrňák může útočit na třetí triumf v řadě

David Pastrňák sbírá gratulace spoluhráčů z Bostonu.

Útočník David Pastrňák z Bostonu má možnost potřetí za sebou získat Zlatou hokejku. Třiadvacetiletý...

Rok změn trvá. Dresy si Král chválí, v Kladně přibudou Číňané

Prezident Českého hokeje Tomáš Král.

VIDEO Jedno se Českému hokeji doopravdy nedá upřít. Ačkoli jeho některé kroky vyvolávají spíš...

Ve stínu Hertla s Pastrňákem. Kam dosáhne Voráček ve Zlaté hokejce?

Český útočník Jakub Voráček a jeho emoce ve tváři. Radost, nebo vztek?

Poslední dva roky byl v anketě Zlatá hokejka pokaždé druhý za kamarádem Davidem Pastrňákem. A není...

Najdete na iDNES.cz