Slovensko: Július Hudáček

Slovensko: Július Hudáček - Slovenský brankář Július Hudáček vyráží střelu v utkání skupiny A proti Kanadě. | foto: Alexandra Mlejnková, ČTK

Mladí Kanaďané zdolali také Slováky

Pardubice, Liberec - Kanadští hokejisté na mistrovství světa dvacítek zvládli i druhý zápas. Na pardubickém ledě porazili po českém týmu také Slovensko a znovu bez inkasovaného gólu. V utkání liberecké skupiny se nejprve mladí Rusové hodně natrápili proti Kazachstánu, finští hráči potom Švýcarsko po samostatných nájezdech.

Kanaďané odehráli proti Slovensku stejně jako s českým týmem bezbrankovou první třetinu, ale již po 14 vteřinách druhé části, kdy dohrávali přesilovku z úvodního dějství, ukončil dvojnásobnou početní výhodu prvním gólem Turris

Výsledek pojistil v 54. minutě opět Turris, nulu tentokrát vychytal Steve Mason.

Více se nadřeli Rusové v Liberci s Kazachstánem. Outsider si vypracoval v první třetině dvougólový náskok, přestože na střely ji prohrál drtivě 8:25. Vážnost situace přinutila Rusy vlétnout do druhé dvacetiminutovky jako uragán a v čase 21:19 bylo vyrovnáno.

V 32. minutě pak Kurbatov poslal Rusy do vedení, o chvilku později sice bylo znovu vyrovnáno, ovšem jen na 40 vteřin, než se trefil Gordějev.

Favorizovaní Rusové sice zvítězili celkově na střely 60:28, ale trápili se až do posledních vteřin. V 54. minutě totiž vyrovnal Kachulin, dvacet vteřin nato však zajistil Rusům další tři body Alexandrov.

Zápas Finska se Švýcarskem rozhodly ve prospěch Seveřanů až samostatné nájezdy. Švýcaři přitom lépe začali, vedli už 2:0, nakonec ale zachránili prodloužení až 46 sekund před koncem třetí třetiny gólem Sciaroniho.

Skupina A (Pardubice):

Česko - Dánsko 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky:
1. Frolík (Voráček), 4. Frolík (Piskáček), 14. Frolík (Voráček), 24. Sklenář (Ondráček), 52. Strapáč (Prokop) - 28. Leder, 34. Hjulmand (Rasmussen, Groenvaldt). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.), Sterns - Feola (oba USA), Winnekens (Něm.). Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. Diváci: 3260.
Podrobnosti

Slovensko - Kanada 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
21. Turris (Alzner, Doughty), 54. Turris (Doughty). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Piechaczek - Winnekens (oba Něm.), Gorděnko (Rus.). Vyloučení: 12:7. Využití: 0:2. Diváci: 3657.

Kazachstán - Rusko 4:5 (2:0, 1:4, 1:1)
4. Rymarjev (Gasnikov, Kachulin), 15. Savenkov, 36. Vorobjov (Savenkov), 54. Kachulin - 21. Tichonov (Kurbatov), 22. Čerepanov (Anisimov, Doronin), 32. Kurbatov (Sajustov), 37. Gordějev (Kugryšev), 54. Alexandrov (Kugryšev, Gordějev). Rozhodčí: Konc (SR), Šindler (ČR) - Jobson (Kan.), Mášik (SR). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 796.

Finsko - Švýcarsko 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
18. Puustinen (Kousa, Jalvanti), 23. Pesonen (Sallinen, Lajunen), 44. Malinen (Liivik), rozh. nájezd Salminen - 10. Lotscher (Lemm), 15. Suri (Lemm), 60. Sciaroni (Bykov, Wieser). Rozhodčí: Charron (Kan.), Lärking (Švéd.) - Blümel (ČR), Carlman (Švéd.). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 980.