Korejští hokejisté na šampionátu v Kyjevě. | foto: iihf.com

Korejci přehráli i Maďary a udělali další krok k historickému postupu

• 67
Hokejisté Korejské republiky uspěli i ve svém třetím vystoupení v turnaji A-skupiny první divize mistrovství světa v Kyjevě. Favorizované Maďary porazili 3:1 a udělali další důležitý krok směrem k historickému postupu do elitní skupiny.

Podobně jako v předchozím zápase s Kazachstánem rozhodli Korejci o svém vítězství v poslední třetině, v níž vstřelili dva góly. Aktivnější ale byli po celý zápas, v poměru střel na branku předčili Maďary 33:23. I když se hodně spoléhají na pětici naturalizovaných hráčů ze zámoří, všechny jejich góly tentokrát vstřelili rodilí Asiaté.

Korea zůstává po třech odehraných kolech jediným týmem bez ztráty bodu. Po dni volna se utká ve čtvrtek s Rakouskem a v pátek s domácí Ukrajinou.

Prvním duelem v Kyjevě, který se musel prodlužovat byl souboj Kazachstánu s Polskem. Během 60 minut normální hrací doby gól nepadl, po 99 vteřinách prodloužení rozhodla o výhře Kazachstánu akce naturalizovaných zámořských hráčů. Nigel Dawes našel před polskou brankou Kevina Dallmana a ten překonal brankáře Przemyslawa Odrobnyho.

Bez bodu zůstává domácí Ukrajina, která sice sehrála vyrovnanou partii s Rakouskem, ale nakonec po jediné trefě Daniela Wogera z 36. minuty slavil výhru a posun na 2. místo tabulky soupeř.