České hokejistky na mistrovství světa divize I.

České hokejistky na mistrovství světa divize I. | foto: Tereza Velikovská

České hokejistky padly se Švýcarkami, olympijský sen se rozplynul

• 14
České hokejistky měly na dosah historicky první účast pod pěti kruhy. Rozhodující zápas kvalifikace o hokejový turnaj na olympijských hrách v Pchjongčchangu jim ale nevyšel a prohrály 1:4. I přes vedení českého týmu se domácí Švýcarky dokázaly vzchopit a zápas otočily.

Český tým si dělal naděje na účast pod pěti kruhy i na základě úspěchu na loňském mistrovství světa v Kamloops, kde porazil Švýcarsko v základní skupině 3:1 a i díky tomu dosáhl na historickém maximum v podobě šestého místa.

Složení skupin na OH 2018

10. - 22. února v Pchjongčchangu

Skupina A: Kanada, USA, Finsko, Rusko.

Skupina B: Švédsko, Švýcarsko, Japonsko, Korea.

Svěřenkyně trenéra Jiřího Vozáka v Arose před 1 342 diváky vedly od 18. minuty po brance Lédlové, ale na přelomu první a druhé třetině neproměnily 66 vteřin trvající přesilovku pěti proti třem.

Domácí tým ve 35. minutě vyrovnal díky Müllerové a 18 sekund před koncem druhého dějství v přesilovce při vyloučení českého týmu za špatné střídání dokonala obrat Stadlerová. V polovině třetí třetiny při trestu Kolowratové zvýšila opět Müllerová a v závěru při power play dovršila výsledek do prázdné branky znovu Stadlerová.

Z kvalifikační skupiny D v Oji postoupily domácí Japonky, které uspěly proti Němkám, Francouzkám a Rakušankám.

Švýcarsko - ČR 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 35. a 50. Müllerová, 40. a 60. Stalderová - 18. Lédlová. Rozhodčí: Allenová (USA), Arianová-Lortieová (Kan.) - Johanssonová (Švéd.), Linneková (Něm.). Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. Diváci: 1 342.

Další utkání: Norsko - Dánsko 5:1 (0:1, 4:0, 1:0).

Tým Z V VP PP P S B
1. Švýcarsko 3 3 0 0 0 14:3 9
2. ČR 3 2 0 0 1 10:7 6
3. Norsko 3 1 0 0 2 6:10 3
4. Dánsko 3 0 0 0 3 5:15 0
,

Finále MS 2024 Česko - Švýcarsko proběhne v neděli od 20:20. Utkání o bronz mezi Švédskem a Kanadou od 15:20. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.