Rozhodčí: Rantala (FIN) - Sadovnikov (RUS), Zachkarenkov (RUS)

2:57

To je škoda! Radil perfektně prohodil puk na Sobotku, který se s Kubalíkem málem dostal do přečíslení, ale akci bohužel zastavil ofsajd.

3:21

Jordán se snaží zastavit silného Světlakova, ale ten se těžko odstavuje od puku. Rusové se teď na chvíli usadili v české obranné třetině, k ničemu vážnému se nicméně nedostali.

5:03

Furch se vyznamenal! Maskou intuitivně zastavil ránu Ljubuškina, který před ním byl úplně sám.

5:40

Sergej Plotnikov (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Ilja Kovalčuk a Anton Bělov. Stav zápasu Rusko - Česko 1:0
Furch sice opět čaroval, když krásně zastavil tečovanou střelu betonem. Ale na následnou dorážku Plotnikova už byl krátký. Úvodní tlak se tedy Rusům vyplatil.

6:59

První velká šance Česka. Pavelka se pěkně uvolnil na modré čáře a pak našel Formana. Ten si musel puk hodit do forhendu a ruský brankář Šesťorkin se stihl přesunout.

8:21

Pavel Dacjuk (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Ilja Kovalčuk. Stav zápasu Rusko - Česko 2:0
Opět udeřila první pětka Rusů. Veterán Dacjuk dorazil střelu Kovalčuka, kterou Furch sice zpomalil, ale nezastavil. A Dacjuk už to měl lehké - u odraženého puku byl první.

8:58
Tresty

Vyloučen hráč Robin Hanzl (Česko), 2 min. za Hákování
Češi dostali už dva góly, a teď navíc budou hrát v oslabení.

9:06

Kovalčuk hned po buly vypálil, ale trefil jednoho z českých obranců.

9:53

Plotnikov málem střílel z velké blízkosti! V poslední chvíli mu naštěstí zvedl hokejku jeden z beků.

11:27

Vladimir Tkačov A. (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Sergej Andronov a Viktor Antipin. Stav zápasu Rusko - Česko 3:0
Češi hrají mizerně, už potřetí dostali podobný gólů. Furch byl opět v těžké pozici. Tečovanou střelu jen se štěstím vyrazil na Tkačova, který bez problémů dorazil.

12:53

Rusové skvěle brání střední pásmo, málokterý z českých útoku touto překážkou prošel.

13:40

Furch má další zákrok - tentokrát zastavil průnik Tkačjova.

15:39
Tresty

Vyloučen hráč Ilja Ljubuškin (Rusko), 2 min. za Vysoká hůl
Češi si zahrají první přesilovku. Podaří se jim snížit?

16:25

Jeřábek nahodil puk na Šesťorkina a ten ho bez potíží pokryl.

16:32

Rusům se povedlo vyhodil, Čechům zbývá ještě minuta početní výhody.

17:15

Poláškova bomba od modré byla sražená, Rusové následně opět vyhazují.

18:06

Vypadalo to na ruský icing, ale Kovalčuk neskutečně zrychlil a puk se mu povedlo dojet. I na téhle situaci je vidět, jak moc se dnes Rusové snaží.

20:00

Ruské hvězdy ukázaly, že jsou na tento zápas dobře připravené. Dacjuk a Kovalčuk byli u dvou gólů, další pak přidal Tkačjov. Češi nestíhají, většina jejich útoků končí už ve středním pásmu. Souvislejší tlak si vytvořili až během přesilovky v závěru první třetiny.

21:23

Češi zahájili třetinu mírným náporem, do šance se prodral Kämpf. V tísni ale trefil jen gólmana.

23:45

Češi jsou ve druhé třetině aktivnější a Horák to mohl přetavit v gól. Po pěkné akci však trefil tyčku a Radil při dorážce letící puk promáchl.

26:08

Jandačův tým ve druhé třetině Rusy jednoznačně přehrává, ale gól stále chybí. Po dalším tlaku k němu měl blízko Zohorna, jenž dostal ideální pas Hanzla od zadního mantinelu, ale skákavý puk dlouho krotil a pak trefil už připraveného gólmana do betonu.

26:44
Tresty

Vyloučen hráč David Tomášek (Česko), 2 min. za Podražení

27:38
Tresty

Vyloučen hráč Ilja Kovalčuk (Rusko), 2 min. za Podražení
Sobotka spadl po přišlápnutí puku a Kovalčuk je přísně vyloučen spíš za předchozí sekání. Bude se hrát 4 na 4.

27:46

Tomáš Zohorna (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Michal Jordán. Stav zápasu Rusko - Česko 3:1
Češi se po buly natlačili před branku a Jordánovo nahození se odrazilo od Zohornovy nohy do branky. Zkoumalo se video, ale u toho se verdikt potvrdil.

28:01

Hanzl se dostal do dobrého průniku mezi beky a trefil Šesťorkina do ramene.

28:44

Tomášek je na ledě, Češi budou ještě dohrávat přesilovku.

29:23

Kubalík dobře clonil gólmanovi při benezpečné střele Jeřábka, ale Šesťorkin přesto pokus českého beka lapil.

29:50

Sborná je kompletní ve chvíli, kdy ruský gólman zlikvidoval Radilovu střelu a pak puk kryl i při Sobotkově snaze o dorážku.

30:20
Tresty

Vyloučen hráč Jegor Jakovlev (Rusko), 2 min. za Držení protihráče
Česká aktivita dělá Rusům potíže a nutí je faulovat, sborná se znovu bude bránit ve čtyřech.

31:28

Sannikov najížděl v oslabení mezi beky. Ti však dokázali puk v poslední chvíli odpálit.

32:20

V závěru přesilovky se Češi dostali do tlaku. Kousal dostal dobrý přímý pas a Zohorna mohl po jeho střele dorážet do odkryté branky, ale puk na hraně netrefil ideálně. Rusko je v pěti.

32:27

Pokračující tlak sborná vyřešila zakázaným uvolněním a kouč Znarok si raději vzal oddechový čas.

33:12

Rusové se osvobodili z pásma opět jen za cenu zakázaného uvolnění.

33:17

Po Šesťorkinově zákroku se strhla menší mela, ale rozhodčí všechno všas roztrhli.

33:27
Tresty

Vyloučen hráč Anton Bělov (Rusko), 2 min. za Nedovolené bránění
Další ruské vyloučení po Pavelkově střele a následném českém tlaku.

35:27

Češi ostřelovali ruskou branku ze všech stran, ale beci sborné dobře vyklekali české pokusy a některé z nich navíc přišly z moc ostrých úhlů. Rusko je opět kompletní.

37:40

Rusko se poprvé ve druhé třetině dostalo do souvislého náporu a unavilo v pásmu českou pětku. Ta však bránila solidně a nepustila soupeře do větší šance.

38:53

Světlakov se dvěma kolegy se dostali do šance, ale střelu zblízka v poslední chvíli zablokovala hokejka českého beka.

39:45
Tresty

Česko bude dohrávat třetinu v přesilovce. Po strkanici Sobotky s Dacjukem se navíc strhla hromadná šarvátka, ale za tu se vylučovat nebude.

40:00

Ve druhé třetině mělo Česko velkou herní převahu, ale chybělo víc gólů. Šesťorkinovi pomohla i tyčka a zbytek českých šancí pochytal. Přesto je výkon Jandačova celku příslibem do třetí části.

40:30

Češi se v přesilovce zatím marně snaží dostat do pásma.

41:45

Sborná je kompletní, i když Češi ve druhé polovině přesilovky byli nebezpeční. Střely Jeřábka, Zohorny ani Radila však v brance neskončily.

42:20

Hanzl byl na chviličku před brankou a dostal puk a hokejku. Tísněn dvěma beky se však neprosadil přesnější střelou a gólman puk kryl.

42:58

Ivan Tělegin (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Andrej Světlakov. Stav zápasu Rusko - Česko 4:1
Zatímco Češi tlačí a útočí, Rusové střílejí góly zdánlivě z ničeho. Tělegin tečoval nahození Světlakova od mantinelu z velkého úhlu.

44:26
Tresty

Vyloučen hráč Miroslav Forman (Česko), 2 min. za Nedovolené bránění
Forman strhl k ledu soupeře a oslabil český tým.

46:00

Šalunov předvedl pěknou individuální akci a dostal se i ke střele, ale Furch jeho pokus vykopl. Jinak se Česku dařilo držet soupeře v přesilovce na distanc.

46:26

Český celek je kompletní.

47:43

Furch vyřešil velký nápor Rusů, když chytil bombu Kovalčuka a následně pokryl puk před dorážkami.

49:30
Tresty

Vyloučen hráč Martin Pláněk (Česko), 2 min. za Podražení
Pláněk trefil Šimakova nedovoleně a Sannikov se mstil pěstmi, ale to už potrestáno nebylo.

51:26

Češi se bez větších potíží ubránili.

53:11

Horák najížděl po pravé straně a pěknou střelou nad ledem otestoval Šesťorkina.

53:38
Tresty

Vyloučen hráč Pavel Dacjuk (Rusko), 2 min. za Vysoká hůl
I gentleman Dacjuk si posedí na trestné lavici.

54:40

Češi tlačí, ale góly a a ne přijít. Největší šanci měl Sobotka, který měl na kruhu spoustu času i místa, ale zamířil jen do gólmana.

55:38

Horák zblízka tečoval puk do Šesťorkina a ukončil tak velmi dobře sehranou přesilovku, v níž Češi mačkali ruskou čtyřku celé dvě minuty. Recept na gólmana však nenašli.

57:00
Tresty

Vyloučen hráč Michal Jordán (Česko), 2 min. za Hrubost
Po českém vyloučení je téměř jasné, že zápas už je rozhodnutý.

58:22
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Jeřábek (Česko), 2 min. za Sekání
Češi se 37 sekund musí bránit ve třech proti pěti.

58:38

Ránu Ožiganova chytil Furch a hra se přerušila.

58:47

Češi vyhodili.

59:02

Ilja Kovalčuk (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Andrej Světlakov. Stav zápasu Rusko - Česko 5:1
Kovalčuk na modré vyškolil Sobotku, udělal dva kroky a prostřelil Furcha švihem pod lapačku.