Hezké odpoledne, český národní tým dnes vstupuje do svého druhé klání na Channel One Cupu. V úvodním duelu turnaje prohál s hokejisty Finska 3:4.

Ve čtvrtek debutovali v českém dresu útočníci Dominik Lakatoš s Lukášem Jaškem. Oba vstřelili své první reprezentační branky.

Utkání začalo.

0:47
Tresty

Vyloučen hráč Dmitrij Judin (Rusko), 2 min. za Držení protihráče
Judin si přidržel u mantinelu protihráče a Češi jdou hned do přesilovky.

o hráči

Rozhodčí: Naumov (RUS), Romasko (RUS) - Bersenjov (RUS), Judin (RUS)

2:35

Rusové našim hráčům nic nepovolili a oba týmy jsou zase v pěti.

3:10

Oba týmy si drží střední pásmo, proto je to zatím spíše boj.

4:30

První formace s Nestrašilem se pokusila překvapit Rusy, ale ani z této akce nic není.

5:50

Rusové poprvé zahrozili, čeští obránci však jejich pokus výborně zablokovali.

6:44

Za modrou čárou se výborně uvolnil Morozov a vypálil na Willa. Ten s klidem chytá a připisuje si první zákrok.

6:55

Anton Burdasov (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Dmitrij Samorukov a Igor Ožiganov. Stav zápasu Rusko - Česko 1:0
Burdasov si po buly povyjel na kruhy, vystřelil a Will na zacloněnou ránu neviděl.

7:20

Češi se hned po inkasovaném gólu zkouší prosadit, Lenc se ovšem ke střele nedostal.

8:10

Snažíme se překvapit Rusy po křídlech. Zdráhal volil kličku do středu, jeho pokus je zblokovaný a končí v ochranné síti.

9:44

Andrej Kuzmenko (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Ivan Morozov. Stav zápasu Rusko - Česko 2:0
Rusové znovu udeřili po vhazování. Kuzmenko získal puk, zamíchal pukem a opět vystřelil před shluk hráčů na lapačku.

10:04
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Sedlák (Česko), 2 min. za Sekání
Sedlák při napadání seknul jednoho z Rusů a je na trestné lavici.

11:28
Důležité

Voronkov málem přidal třetí gól. Ruský forvard znovu schoval svou střelu za obránce a Will se štěstím skryl puk pod sebe.

12:45

Domácí mužstvo má výborný nástup, teď hráči vystihli českou rozehrávku a znovu nám zatápějí.

13:22

Po vhazování v obranném pásmu se domácí pokouší znovu rychle dostat k české brance, ale jejich snaha končí zakázaným uvolněním.

14:01

První útok Rusů hraje skvěle a Will má spoustu práce. Čibisov nejprve vybídl k zakončení obránce Ožiganova. Potom pálil Kuzmenko.

15:15

Lukáš Sedlák (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Radan Lenc a David Sklenička. Stav zápasu Rusko - Česko 2:1
To je krásný gól! Uzdravený útočník Lukáš Seldák vyrazil z našeho pásma do útoku a nádhernou ranou přes beka přesně trefil levý horní roh branky.

16:42

Rusové nás zamkli v pásmu, Mamin kouzlí s pukem, ale obránci ho vytěsnili k mantinelu a ven z naší třetiny.

17:06
Tresty

Vyloučen hráč Ronald Knot (Česko), 2+10 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku
To byl nešťastný zákrok. Debutují bek Knot za brankou trefil do hlavy Voronkova hokejkou a je z toho vyšší i osobní trest.

18:25

Rousek si vybojoval v oslabení volný puk, ale střílí vedle. Potom získal kotouč pro Kodýtka, který také nedává gól.

19:47

Sedlák se protáhl od mantinelu, krásně si pokryl puk a jel faul Antipina zastavil jeho akci.

19:47
Tresty

Vyloučen hráč Viktor Antipin (Rusko), 2 min. za Držení protihráče
Antipin už sedí na lavici po faulu na Sedláka, kterého stáhl před brankou.

19:59

Košťálek po buly ukázal svou dělovou ránu, Samonovovi clonil ještě Radil, ale přesto ruský gólman zakročil.

Skončila první třetina.

Začala druhá třetina.

21:10

Pokračuje česká přesilovka a v ní měl velkou šanci Jaškin.

21:50

Konečně se Čechům podařilo zavřít Rusy v jejich třetině. Gól jsme však nevstřelili a domácí jsou kompletní.

22:37

Oproti první třetině jsme dokázali vyrovnat hru, Rusové už nejsou tak dominantní.

23:07

Čeští trenéři zkoušejí vedle zadáka Ondřeje Vitáska debutanta Daniela Gazdu ze Zlína.

24:05

Kouč Filip Pešán změnil i složení prvního útoku. S Jaškinem teď hraje i Radil, oba teď svedli souboje v rozích, po nichž jsme málem měli velkou šanci.

25:02

Gazda střílel od modré čáry, Rousek se natahoval po teči, ale Samonov vyráží.

25:30

Teď jsme měli velké štěstí. Úplně volný Šipačov dostal na kruzích puk, jeho střela mířila přímo nad Willovo rameno. Jeho ruský spoluhráč však posunul branku.

26:20

Šťastný se pokusil nasadit kličku ruskému obránci, což se nepovedlo a odjíždí střídat.

27:15

Za naší brankou byl volný kotouč, který sebral Zernov. Willa naštěstí obtočkou u tyče nezaskočil.

27:55
Tresty

Vyloučen hráč Pavel Karnauchov (Rusko), 2 min. za Sekání
Karnauchov u mantinelu sekl Lence a půjde si odpočinout.

27:55
Tresty

Vyloučen hráč Radan Lenc (Česko), 2 min. za Nafilmovaný pád
Rozhodčí však vylučují i českého útočníci za nafilmovaný pád.

28:45
Tresty

Vyloučen hráč Andrej Šustr (Česko), 2 min. za Hákování
Šustr zahákoval Marčenka před naší bránou a přidá se k Lencovi na trestné lavici.

29:50
Důležité

Voronkov dostal při hře 4 na 3 puk před Willa, udělal kličku, ale těsně minul levou tyč české klece.

30:45

Nejhorší máme za sebou, Češi jsou zase v pěti na ledě.

31:25

Rozjetý Košťálek se vřítil do pásma, po zákroku ruských zadáků však nestihl bekhendem zakončit.

32:24

Po skvělém napadání Kodýtka se Zdráhalem si našel kotouč David Šťastný a švižnou střelou prověřil lapačku Samonova.

32:59
Důležité

Sedlák v přečíslení dva na jednoho pěknou žabkou poslal kotouč Jaškinovi, ten jej o kousek minul.

34:04

Znovu výborné střídání. Lenc zabojoval o puk, Radil se vydal do útoku a zkusil vystřelit mezi betony.

35:40

Naši hráči se perou o každý puk. Jašek nahazoval před branku, Nestrašil ještě zkoušel dorážet.

36:25

Mašín kličkoval ruským pásmem, znovu mu těsně před finále beci vzali puk.

36:40

Šipačov se na levém kruhu rychle zorientoval a vyzkoušel Willovu pozornost.

37:52

Dlouhé vteřiny jsme teď dusili domácí v jejich pásmu. Zernov nakonec vyváží kotouč z pásma a osvobozuje Rusy.

38:30

Tlak má teď neproduktivnější ruská řada s Sošnikovem. Kombinují a nepouštějí nás ke střídání unavené pětky.

39:00

Konečně si můžeme oddechnout. Vhazuje se před Willem.

39:11

Mamin předal na Karnauchova, Will jeho pokus vyrazil mimo tyče.

39:46

Domácí hráči hrají na konci třetiny výborně. Will přerušuje jejich snažení, Čibisov se snaží ještě vyšťourat puk pod jeho rukavicí.

39:55

Ještě jedna střela od modré čáry, Will s přehledem zakročil lapačkou.

Skončila druhá třetina.

Začala třetí třetina.

40:05

Lukáš Sedlák byl na úvodním buly třetí části v centru první formaci. Trenéři se snaží probudit střelce Dmitrije Jaškina.

40:50

Maxim Mamin (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Andrej Čibisov a Alexej Marčenko. Stav zápasu Rusko - Česko 3:1
Čibisov poslepu zadavkou nahrál od zadního mantinelu na Mamina a ten skóruje.

41:16
Tresty

Vyloučen hráč Dmitrij Judin (Rusko), 2 min. za Sekání
Budeme hrát přesilovku po faulu Judina.

43:21

Rusové nás k ničemu nepustili. Na konci početní výhody vystřelil Lenc, Samonov má puk v lapačce.

44:38

Jan Mandát se objevuje po boku Radana Lence. A teď dobře vystřelil. Po jeho střele byl zmatek před brankou.

44:56
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Jašek (Česko), 2 min. za Držení hole
Jašek se zavěsil na Morozova a jdeme znovu do čtyř.

46:00

Rusové mají v přesilovce výborný pohyb, zatím je naši hráči drží na distanc.

46:57

Šipačovova formace nepřevedla v druhé polovině přesilovky nic, český tým je kompletní.

47:08

Will se teď výborně přesunul proti ruské ráně. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

47:25
Důležité

Košťálek neměl komu nahrát, nahodil puk na Samonova. Kotouč mu vypadl, ale Lenc ho do odkryté brány neposlal.

47:45
Tresty

Vyloučen hráč Jan Košťálek (Česko), 2 min. za Hákování
Našim obráncům unikl Sošnikov. V poslední chvíli mu nedovolně zabránil v zakončení Košťálek.

48:46

Sipačov od mantinelu nahazoval před branku, kotouč končí jen o kousek mimo.

49:30
Důležité

Ožiganov poslal puk do jízdy Kuzmenkovi, ten hledal ještě Tolčinského. Ten však netrefil kotouč.

49:30

Jsme znovu v pěti, ale tentokrát jsme měli hodně štěstí.

51:51

Teď národní tým pěkně zakombinoval. Radil poslal puk na rozjetého Lence. Trefil však jen Samonova.

52:38

Naše čtvrtá formace zkoušela motat Rusy v jejich třetině. Puk nakonec končí ve středním pásmu.

53:23

Samonov špatně rozehrál, jeden z našich hráčů přihrál před branku, ale následná střela nepřekonala ruskou hradbu.

54:53

Český tým se snaží, bojuje, ale zatím nenachází cestu k překonání dobře hrající ruské obrany.

55:00

Lakatoš fauloval unikajícího Zernova a bude to trestné střílení.

0:0
55:05

Denis Zernov (Rusko) nájezd neproměnil.

Zernov se rozjel od mantinelu, míchal pukem, ale Will jeho kličky vystihl.

56:10

Radil, Kaše a Nestrašil se pokoušejí zahájit nápor, ale ruští beci je drží daleko od branky.

56:30

Gazda se na druhé straně pokouší překonat Samonova. Ten si s jeho střelou v klidu poradil.

56:32

Česká lavička si bere oddechový čas, Martin Straka kreslí schéma na delší hru bez brankáře.

57:36

Maxim Mamin (Rusko) vstřelil branku (2. gól v sezóně). Stav zápasu Rusko - Česko 4:1
Čechům se nepodařilo udržet puk v útočné třetině, puk přeskočil Mašínovu hůl a Mamin jel vstříc prázdné brance.