Z dnešního utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou a mějte se fajn.

Ještě zazní česká hymna na počest vítězek.

Pištěková

Rozhodčí: Rapinová (USA), Nearyová – Clarkeová (obě CAN), Ernstová (GER)
Počet diváků: 288

Nejlepší hráčky zápasu: Sanni Aholaová, Klára Hymlárová.

Češky zvládly úvodní vystoupení na MS. Ve třetí části daly svěřenkyně trenérky MacLeodové dvě branky, a to až v závěru, kdy se v 57. minutě nejprve do prázdné branky trefila nejprve Mlýnková a v 58. minutě i Plosová. Klára Peslarová si dobrým výkonem připsala čisté konto. Češky se tak dobře naladily na pokračování turnaje. Druhý zápas je čeká v sobotu od 1:00 českého času, kdy vyzvou domácí Američanky.

Konec zápasu.

57:44
Gól

Česko právě vstřelilo branku! Další gól do prázdné branky. Dává ho TEREZA PLOSOVÁ, která zachytila nahrávku Tejralové, dojela s pukem až za červenou čáru, a pak ho poslala do prázdné branky. Asistence: Aneta Tejralová

57:20
Šance

Finky znovu hrají bez brankářky!

56:54
Gól

Česko právě vstřelilo branku! Finkám ale risk nevychází. NATÁLIE MLÝNKOVÁ ve vlastním pásmu zachytila rozehrávku a puk se zastavil až v opuštěné finské kleci. Asistence: Adéla Šapovalivová.

56:38
Šance

Aholaová míří na střídačku a Finky to zkouší v šesti bez brankářky.

56:00

Vanišová hledala před brankou některou ze svých spoluhráček, ale nikdo z Češek se tam nenacházel.

55:25

Další střelu vyslala Pejšová, ale její pokus byl zblokovaný.

54:56

Finky se snaží ještě něco vymyslet a zdramatizovat vývoj. Češky ale výborně brání a hlídají si vedení.

53:24

Finky dostaly puk alespoň do středního pásma. Češky nakonec rozjíždějí akci od své branky.

52:30

Mlýnková měla další velkou příležitost, ale z pozice před brankou minula.

52:21

Puk na české střídačce. Buly proběhne ve středním pásmu.

51:57

Po zásahu Peslarové se vhazuje před její brankou.

51:39

Finkám odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.

50:56

Peslarová má puk ve své lapačce. Po komerční pauze se bude vhazovat před její brankou.

50:35

Yrjöläová pálila od modré, ale rána jí příliš nesedla.

50:13

Teď pro změnu icing Finek. Vhazovat se bude před brankou Aholaové.

49:23

Nahození Pejšové nakonec dojelo až na icing. Další buly před Peslarovou.

48:58

Zakázané uvolnění českého týmu. Hra se stěhuje před Kláru Peslarovou, kde se bude vhazovat.

48:27

Peslarová se natahovala po střele, ale nakonec ani zasahovat nemusela.

47:36

Rána Hymlárové se odrazila od mantinelu a odtud do brankoviště. Aholaová si ho nesrazila do branky, naopak ho schovala mezi betony a přerušila hru. Buly před její brankou.

47:18

Od své vlastní brány vyráží dopředu Češky.

46:45

Puk na české střídačce. Další buly ve středním pásmu.

46:33

Oddech pro Češky je tady. Píská se totiž ofsajd Češek a po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

46:00

Teď mají tlak Finky a Češkám se nedaří zatím vyhodit a vystřídat.

45:11

Liikalaová pouze nahodila puk na branku, který raději Peslarová odehrála holí do rohu.

44:21

Nieminenová vystřelila a měla dobrou příležitost, ale Peslarová se nenechala rozhodit a zasáhla.

43:58

Aholaová za svou brankou pomohla s rozehrávkou.

43:23

Vanišová se dostala dopředu ze středního pásma, ale u pravého mantinelu ji soupeřka obrala o puk.

42:52

Pištěková se snažila rozehrát další český útok, avšak neúspěšně.

42:05

Češky si nyní při rozehrávce ale nerozuměly a odevzdaly puk Finkám.

40:42

Střelu Hymlárové vyrazila Aholaová. Hymlárová to pak udělala stejně jako u své branky, ale tentokrát Aholaová sebrala do lapačky a přerušila hru. Buly před její brankou.

40:30

Rána Pejšové od modré čáry byla zblokována.

40:01

Druhá třetina už nabídla šance, ale hlavně góly. Ve 24. minutě mohla dát první gól utkání Vanišová, jejíž střelu do odkryté branky na brankové čáře skvěle vyrazila Aholaová, která odpálila puk lapačkou do bezpečí. Ve 28. minutě už se Češky prosadily. Šapovalivová nejprve za finskou brankou vybojovala puk, a pak si ho vyměnila s Mlýnkovou. Její ránu z levého kruhu vyrazila Aholaová jen před sebe, kde byla nachystaná právě Šapovalivová, která z pozice před brankou uklidila puk do odkryté branky. Ve 37. minutě pak přišel druhý gól po pěkné individuální akci Hymlárové, která přejela modrou čáru a vyslala střelu. Aholaová ji vyrazila. K dorážce se dostala právě Hymlárová, která si zpracovala puk bruslí, a pak ho dorazila do odkryté branky pod rukou finské brankářky. Češky jasně dominují nejen ve skóre, ale i střelecky, protože Finky zatím přestřílely. Třetí třetina začne zhruba ve 22:41.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:18

Před Peslarovou zakončovala Karvinenová, ale branku minula a puk šel vedle.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:56

Střela Mlýnkové byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se před Aholaovou.

36:58
Gól

Česko právě vstřelilo branku! Hezká akce znamená druhý český gól! KLÁRA HYMLÁROVÁ přejela modrou čáru a vyslala střelu, kterou Aholaová vyrazila. K dorážce se dostala právě Hymlárová, která si zpracovala bruslí kotouč, a pak ho dorazila do odkryté branky. Asistence: Tereza Radová.

36:43

Střelu Pejšové musela pohotově vyrazit Aholaová.

36:10

Finky se usadily v českém obranném pásmu a snaží se srovnat.

35:49

Peslarová si připisuje další zákrok a má puk v lapačce. Po komerční pauze se bude vhazovat před její bránou.

34:33

Nieminenová chtěla střílet z první z pravého kruhu, ale rána jí nesedla a puk skončil vedle české branky.

33:38
Šance

Peslarová vyjela z brankoviště a česká branka byla zcela prázdná, ale naštěstí nikdo z Finek nedokázal poslat puk do sítě. Peslarová se pak stihla vrátit zpět do své pozice.

32:32

Mlýnková dostala nabito kousek za modrou čáru a vypálila zápěstím. Aholaová její ránu ale viděla a sebrala ji do lapačky. Vhazování před finskou brankářkou.

31:33

Tapaniová pálila z pravého kruhu, ale branku Peslarové minula a ta nemusela zasahovat.

30:57

Peslarová za brankou znovu úspěšně holí rozehrála.

30:46

Až teď si Finky mohou oddechnout, protože Plosová zakončovala zápěstím a její střelu lapila Aholaová do lapačky. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

30:26

Tejralová vypálila dobrou střelu, ale ta šla mimo.

29:26

Rána Čajanové od modré byla zblokována. Češky jsou po úvodním gólu mnohem aktivnější.

27:23
Gól

Česko právě vstřelilo branku! Je tu první gól! ADÉLA ŠAPOVALIVOVÁ nejprve za finskou brankou vybojovala puk, a pak si ho vyměnila s Mlýnkovou. Její ránu z levého kruhu vyrazila Aholaová jen před sebe, kde byla nachystaná právě Šapovalivová, která z pozice před brankou uklidila puk bekhendem a zvedla ho nad beton Aholaové. Asistence: Natálie Mlýnková a Klára Hymlárová.

27:08

Po nebezpečné ráně českých hráček jen puk proskákal brankovištěm.

26:12

O puk se bojovalo za finskou brankou, a protože ho rozhodčí ztratila z dohledu, přerušila svým hvizdem hru. Po komerční pauze se bude vhazovat před Aholaovou.

25:33

Další ofsajd Češek. Vhazování znovu ve středním pásmu.

25:07

Češkám odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.

24:37

23:56
Šance

Vanišová dorážela před brankou, ale Aholaová skvěle zasáhla na brankové čáře na poslední chvíli, když puk odpálila lapačkou do bezpečí.

23:35

Křížová nezachytila vyhozený puk a mají ho tak Finky.

23:06

Finky neprošly do útočného pásma a na druhou stranu míří Češky, které otáčí hru.

22:16

Finky jsou v úvodu druhé třetiny zatím aktivnější, ale zatím neskórovaly.

22:01

Puk dojel až k Peslarové, která ho holí posílá svým spoluhráčkám.

21:36

Peslarová za svou brankou úspěšně rozehrála.

20:52

První útočnou akci druhé třetiny vedly Finky, ale neprošly českou obranou.

20:01

V první třetině žádná branka nepadla a ani jsme nebyli svědky žádné větší šance. Utkání je zatím spíše opatrné a ani jeden z týmů nechce udělat větší chybu, kterou by soupeř potrestal. Obě brankářky zatím pochytaly všechny střelecké pokusy soupeřek. Uvidíme, v jakém duchu se ponese druhá třetina. Druhá třetina začne zhruba ve 21:54.

20:00

První třetina skončila.

19:36

Tapanenová dorážela u levé tyčky, ale Peslarová udržela puk pod svou lapačkou.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:30

Neubauerová to zkoušela z levého kruhu, ale v přečíslení 2 na 1, které zakončovala, vyrazila její střelu Aholaová.

17:23

Peslarová má další zásah a vyráží puk do rohu.

16:43

Po dalším zákroku Aholaové se přerušuje hra. Buly před její brankou.

16:15

Češky byly před brankou a snažily se zakončit, což se jim sice povedlo, ale nic z toho nebylo.

15:51

Peslarová znovu za brankou úspěšně rozehrála.

15:15

Rána Savolainenové od modré byla zblokovaná.

14:30

Mlýnková zkoušela zakončovat z úhlu před brankou, ale Aholaová zasáhla.

13:53

Tulusová zakončovala z levého kruhu, ale Peslarová její ránu viděla a má ji ve své výstroji. Buly před českou brankářkou.

13:00

Po další komerční pauze se vhazuje před finskou brankářkou.

12:49

Finky teď vyhodily puk a odevzdaly ho Češkám.

12:05

Rána jedné z obránkyň Finska od modré vyletěla vysoko do vzduchu, ale puk se pak vrátil zpět na led.

11:17
Šance

Dopředu se vydala Neubauerová, ale ze slotu branku minula.

10:28

Tejralová od modré čáry těsně minula branku. Puk proletěl vedle finské branky.

09:44

Peslarová si připsala další úspěšný zásah a ještě si pro puk dojela za branku a rozehrála ho.

09:09

Šapovalivová vyhrála u mantinelu souboj o puk a posunula ho dopředu.

08:55

Střela kapitánky Tejralové od modré čáry skončila v lapačce Aholaové. Bude se vhazovat před její brankou, ale až po komerční pauze.

07:45

Tulusová jenom nahodila puk za Peslarovou a odevzdala ho Češkám.

07:10

Peslarová za svou brankou úspěšně rozehrála a pomohla svým spoluhráčkám.

06:36

Pejšová nahazovala puk před branku, kde na něj ale Šapovalivová nedosáhla.

06:09

Češky rozjíždějí další akci od své vlastní brány.

05:35

Vanhanenová vypálila z levého kruhu, ale Peslarová vyrazila její střelu.

04:58

Ofsajd Češek. Buly ve středním pásmu.

04:48

Holopainenová se neprotáhla skrz českou obranu.

03:51

Vainikkaová spěchala za pukem, ale česká obrana byla rychlejší a dostala se k němu.

03:01

Dobrou střelu ze slotu vyslala Křížová a Aholaová ji lapila do lapačky. Buly před její brankou.

02:36

Finky zpoza vlastní brány otáčí hru a dopředu vyráží Rantalaová.

01:40

Peslarová následně přerušuje hru a vhazuje se před její brankou.

01:20

Finky se dostaly do brejku, který zakončovala Vesaová, jejíž ránu vyrazila Peslarová.

00:14

Češky vyslaly první střelu z pozice před brankou, kterou vyrazila betonem Aholaová.

00:01

Utkání právě začalo.

Češky už nastupují na led. Budou hrát v bílých dresech, Finky v modrých.

Úvodní sestavy:

Finsko: Aholaová (Keisalaová) – Hiirikoskiová, Yrjöläová, Savolainenová, Rantalaová, Laitinenová, Parkkonenová, Savanderová – Karvinenová, Tapaniová, Nieminenová – Liikalaová, Tulusová, Vainikkaová – Holopainenová, Nylundová, Vesaová – Sundelinová, Vanhanenová, Schalinová – Antti-Roiková.
Trenér: Juuso Toivola

Česko: Peslarová (Škodová) – Tejralová, Pejšová, Čajanová, Radová, Trnková, Kosinová, Jandušíková – Křízová, Pejzlová, Vanišová – Šapovalivová, Hymlárová, Mlýnková – Plosová, Přibylová, Neubauerová – Kalová, Čabelová, Pištěková.
Trenér: Carla MacLeodová

Rozhodčí: Nearyová, Rapinová – Clarkeová, Ernstová.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Tradičně v dubnu přichází na řadu MS žen, které tentokrát hostí USA. Češky se představí ve skupině A, kde postupně narazí na Finsko, USA, Kanadu a Švýcarsko. Z této skupiny projdou do čtvrtfinále všechny týmy, z druhé skupiny B postoupí první tři týmy. České hokejistky obhajují z minulého šampionátu bronzové medaile, kdy ve čtvrtfinále vyřadili poměrem 2:1 právě Finky, v semifinále pak podlehly Američankám 1:9, ale v následném zápase o bronz porazily Švýcarky 3:2. Finky tak mají českým hráčkám co vracet, aspoň co se týká světového šampionátu. Naposledy se svěřenkyně trenérky MacLeodové s výběrem Suomi potkaly na únorovém turnaji EHT v Liberci, kdy Češky prohrály 1:6 a jedinou střelkyní českého výběru byla ve 49. minutě Tereza Vanišová. Češky by tak rády do turnaje vstoupily vítězně. V přípravném utkání na MS prohrály už v dějišti turnaje s domácími Američankami 1:6.

Nominace českých hokejistek na MS:

Brankářky: Peslarová Klára (Brynäs IF), Škodová Blanka (AIK Stockholm), Švejdová Viktorie (SDE Hockey)

Obránkyně: Čajanová Sára (Brynäs IF), Jandušíková Klára (Colby College), Pejšová Daniela (Luleå HF), Radová Tereza (Leksand IF), Seroiszková Klára (HV71), Tejralová Aneta (PWHL Ottawa), Trnková Andrea (Renssleaer Polytech)

Útočnice: Čabelová Anežka (RINK Hockey Academy Kelowna), Hymlárová Klára (St. Cloud State University), Kalová Anna (Rovaniemen Kiekko), Křížová Denisa (PWHL Minnesota), Mlýnková Natálie (University of Vermont), Mrázová Kateřina (PWHL Ottawa), Neubauerová Noemi (Brynäs IF), Pejzlová Michaela (IFH Helsinki), Pištěková Tereza (HPK Naiset), Plosová Tereza (Djurgardens IF), Přibylová Vendula (MoDo Hockey), Šapovalivová Adéla (MoDo Hockey), Vanišová Tereza (PWHL Montreal).

Úvodní buly bude vhozeno v Adirondack Bank Center ve městě Utica vhozeno krátce po 21:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.