Nylundová
Vesaová
Antti-Roiková

Denisa KŘÍŽOVÁ to měla na své holi, ale protože nájezd neproměnila, je jasné, že je konec nadějím na bronz.

Sanni VANHANENOVÁ se nedostala ke střele, puk vypíchla Peslarová a poslala ho mimo.

Sára ČAJANOVÁ vyslala střelu, kterou kryje Aholaová svými betony.

Petra NIEMINENOVÁ v těsné blízkosti posílá kotouč k bližší tyči a Finky zase vedou.

Adéla ŠAPOVALIVOVÁ chtěla klamat pohybem těla, nakonec ale Aholaovou neprostřelila.

Viivi VAINIKKAOVÁ švihem trefuje betony české brankářky.

Klára HYMLÁROVÁ se trefuje k tyči finské branky a srovnává nájezdy.

Michelle KARVINENOVÁ napřáhla ke střele a ta končí za zády Kláry Peslarové.

Natálie MLÝNKOVÁ trefuje beton Aholaové.

Samostatné nájezdy začínají.

Máme za sebou parádní prodloužení, které se hrálo s velkým nasazením. Znovu se nerozhodlo a na řadu přijdou samostatné nájezdy.

70:00

Prodloužení skončilo.

69:25

Jenni Hiirikoskiová v další šanci, kterou pokryla obrana a do akce po zisku puku mohou jít hráčky českého národního týmu.

68:36

Sára Čajanová na levé straně vyslala svižnou ránu a ta končí v lapačce finské brankářky, která nechává hru zastavit.

68:00

Hrají se poslední dvě minuty nastavené hrací doby.

67:38

Střela Terezy Vanišové končí na Aholaové a ta má další zákrok.

66:58

Jenni Hiirikoskiová na levé straně natáhla ke střele a tu bezpečně kryje dalším zákrokem Klára Peslarová a hned na to nechává hru přerušit.

66:35

A další pokus Češek, Šapovalivová střílela a vše jistí znovu brankářka Finska.

65:43
Šance

Natálie Mlýnková v další obrovské šanci, kdy na pravé straně zakončovala a její pokus pak Sanni Aholaová zastavila betonem.

65:03

Daniela Pejšová sebrala puk finské hráčce a ta v dobré šanci nemohla zakončit.

64:30

Prodloužení ve třech hráčkách nabízí skvělou hokejovou podívanou, nyní byly v šanci znovu Češky, ale Sanni Aholaová si v brankovišti vše pohlídala.

64:02

Natálie Mlýnková se v těsné blízkosti Aholaové dostávala do zakončení, ale kotouč skončil pod tělem ležící finské brankářky a přerušuje hru.

63:13
Šance

Michelle Karvinenová jela úplně sama na Kláru Peslarovou a její táhlá střela ale končí v lapačce Kláry Peslarové!

62:53

Jenni Hiirikoskiová napřáhla ke střele a ta byla sražena do ochranné sítě. Hra je přerušena a vhazovat se bude po levé ruce Kláry Peslarové.

62:11
Šance

Klára Hymlárová si nabruslila do prostoru mezi kruhy a její pohotová střela pak nekončí za zády Aholaové! Velká šance Češek nekončí úspěšně.

61:32

Susanna Tapaniová se rozjela až před branku Česka, obránkyně ji ale vytlačily až k zadnímu mantinelu.

60:31

Natálie Mlýnková se protlačila ke střele u přední tyče, kde ale zasáhla Sanni Aholaová a podržela Finky.

60:01

Začalo prodloužení.

Základní hrací doba vítěze neurčila a na řadu tak přijde prodloužení. Boj o bronzové medaile tak pokračuje dále.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:23

Akce na obou stranách, nyní mají puk Češky a z pravé strany střílela Noemi Neubauerová, ale Sanni Aholaová si místo u své tyče pohlídala.

58:35

Jenni Hiirikoskiová, zkušená obránkyně Finska se na pravé straně dostala do zakončení, ale klec národního týmu minula.

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:11

Akce dvě na jednu pro národní tým nedopadla dobře, na puk nedosáhla na levé straně Tereza Plosová a rázem tak bylo po náznaku české šance.

56:07

Češky vybojovaly puk ve vlastním pásmu a hned ho dostaly ven. Ale znovu ho ztratily a znovu tak soupeřky operují před Peslarovou.

54:42

Susanna Tapaniová si dojela puk u bližší tyče a zakončila, bylo to ale jen do boční konstrukce branky Kláry Peslarové.

54:24

Další komerční přestávka.

53:26

Češky nevybojovaly puk ve vlastním pásmu a Finky tak mohou znovu zaútočit před Klárou Peslarovou. Tak se také stalo a česká brankářka kryje další nebezpečnou střelu.

52:50

Andrea Trnková sklepla puk před Aholaovou a ta si poradila. Má ho ve své moci a poté raději hru zastavuje. Buly po její pravé ruce.

51:34

Další střela finského týmu byla zablokována českou obranou a následně pak se rodil útok na druhé straně, ale Sanni Aholaová mohla být v klidu, protože na ní střela nešla.

50:42

50:28

Jsme za polovinou třetí třetiny a na ukazateli skóre stále svítí nerozhodný stav. Uvidíme, zda se duel o bronz rozuzlí v poslední dvacetiminutovce, nebo zda budeme svědky nastavené hrací doby.

49:51

Obrana Češek nyní zakročila proti dalšímu náznaku finské akce a hned vytahuje puk ven z obranné třetiny.

49:07

Mlýnková je na ledě a Češky jsou v plném počtu.

48:09

Tereza Radová srazila do rohu obranného pásma střelu Nelli Laitinenové a pomohla tak brankářce Kláře Peslarové. Hned na to se český tým osvobozuje výhozem před Alohaovou.

47:07
Trest

Vyloučení v týmu Česko:
Natálie Mlýnková – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy).

47:07

Klára Peslarová lapila další pokus Finek a hra je přerušena. Navíc byla faulována finská hráčka a Finsko si po další komerční pauze zahraje přesilovou hru.

46:10

Národní tým si nyní musel dávat pozor, protože se do blízkosti Kláry Peslarové dostávala Sofianna Sundelinová.

45:27

Češky operovaly v pásmu finského týmu, ale jejich střela končí mimo tři tyče.

44:11
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Další využitá přesilová hra a je znovu vyrovnáno. Plosová ponechala puk pro DENISU KŘÍŽOVOU, která ho mezi kruhy sklepla ze vzduchu a ten skončil za zády Sanni Aholaové – 2:2. Asistence: Tereza Plosová a Tereza Radová.

43:03

Denisa Křížová na pravé straně vyslala táhlou střelu na branku Finek, ale Sanni Aholaová si poradila a srazila touš do rohu obranného pásma.

42:20
Trest

Vyloučení v týmu Finsko:
Siiri Yrjöläová – 2 min., krosček.

42:20

Denisa Křížová se dostala do zakončení a záhy byla faulována Tereza Radová a Finky půjdou do čtyř.

41:18

Sanni Vanhanenová byla v šanci před Peslarovou, kotouč odskočil od jejího betonu a následnou dorážku už česká brankářka pokryla.

40:01

Začala třetí třetina.

Střely na branku: 15 – 27

Další třetina začne přibližně ve 20:45.

I druhá třetina je u konce. V ní se do vedení dostaly Finky, ale Češky dokázaly vyrovnat v přesilové hře. Pak ale inkasovaly znovu a opět prohrávají. Před třetí třetinou tak mají blíže bronzu hráčky Finska, ale samozřejmě pro národní tým není nic ztraceného, je to o gól a družina okolo Carly MacLeodové se ještě popere o úspěch.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:30

Další šance na druhé straně, kterou pokryla Klára Peslarová a hru přerušuje. Buly po její levé ruce. Hráčky Suomi se tak ještě mohou zdržet v teritoriu českého národního týmu.

39:13
Šance

Adéla Šapovalivová ve velké šanci před brankářkou Alohaovou, ale rána jí nesedla a skončila neúspěchem.

39:00

Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:24

Už se rodila akce na české straně, ale Finky zakročily a nedovolily, aby soupeřky ohrozily její klec.

37:29

Finský tým více ožil a opět se natlačil před Peslarovou, která měla ve svém brankovišti znovu plné ruce práce.

36:30
Gól

Finsko právě vstřelilo branku!
Češky propadly v obranném pásmu a do akce jely Finky. Holopainenová pak vzduchem nahodila kotouč před branku Peslarové a tam ho sklepla holí do sítě VIIVI VAINIKKAOVÁ – 2:1. Češky tak musí znovu dotahovat. Asistence: Elisa Holopainenová.

35:53

Klára Hymlárová střílel z úhlu, nakonec ale zakročila brankářka Alohaová.

35:28

A hned hráčky Suomi zahrozily znovu před Klárou Peslarovou, která zapisuje další přesný zákrok a zastavuje hru. Na řadě je pak také další komerční přestávka.

35:19

Finsko je v plném počtu.

35:06

Finky se výhozem puku přes celé kluziště osvobozují a šetří cenné vteřiny ze svého oslabení.

34:25

Češky se drží dlouho v pásmu Finska, střelu Vanišové zablokovala Sanni Vanhanenová, nicméně národní tým stále operuje před Alohaovou.

33:19
Trest

Sanni Rantalaová – 2 min., hákování.

33:19
Šance

Tereza Vanišová se protlačila do těsné blízkosti Alohaové a chtěla na pravé straně zakončit bekhendem, ale byla faulována, takže si národní tým zahraje přesilovou hru.

32:10

Na druhé straně pak vyslala spíše propagační střelu Tereza Plosová a obrana Suomi kotouč získala na svou stranu a míří směrem k brance Kláry Peslarové.

31:23

Elisa Holopainenová se nebezpečně natlačila před Peslarovou a vystřelila, ale znovu si místo u své levé tyče česká brankářka pohlídala a podržela spoluhráčky.

30:34

30:14

Zápas se přehoupl do své druhé poloviny a Češky od vlastní brankářky míří do akce před klec Sanni Alohaové.

29:41

Česko je v plném počtu.

29:07

Před brankovištěm dorážela pohotově Michelle Karvinenová a Peslarová šla do akce. Poté ještě Finky znovu zahrozily peřd českou klecí, ale hned na to se Češky osvobozují.

28:30

Národní tým je ve čtyřech a to nejhorší má za sebou.

28:08

První akce Finek ve dvojnásobné přesilové hře Češky zvládly a Hymlárová vyhazuje puk až před klec Sanni Aholaové.

27:41

Češky jsou ve třech a Finky tak mají velkou šanci strhnout vedení zase na svou stranu. Nyní český národní tým čekají opravdu perné chvíle.

Gól

Přesilovka je využita a je vyrovnáno. MICHAELA PEJZLOVÁ střílela na finskou klec a kotouč se odrazil od Ronji Savolainenové a zapadl za brankovou čáru – 1:1. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Tereza Vanišová.

25:10

První přesilovka zápasu pro český tým a ten se už usadil před brankou Finska.

25:00
Trest

Ronja Savolainenová – 2 min., držení.

23:47
Šance

Denisa Křížová dostala přihrávku od Vanišové, nakonec před Aholaovou vznikla velká skrumáž, kdy Češky dorážely puk, ale Finky tohle ustály a neinkasovaly!

22:20

Petra Nieminenová vyplavala od zadního mantinelu a dostala se opět před Kláru Peslarovou, ale její zakončení zablokovala obrana národního týmu.

21:13

Tereza Plosová se natahovala po puku u modré čáry, ale nedostáhla na něj a Finky hned míří směrem k české brance.

20:20
Gól

Jenže hned přišla rychlá protiakce a v ní udeřil finský tým. Na pravé straně byla dobře postavená MICHELLE KARVINENOVÁ, která poté u přední tyče zasunula touš do částečně odkryté klece Kláry Peslarové – 0:1. Asistence: Susanna Tapaniová a Petra Nieminenová.

20:09

Hned po úvodním buly ve druhé třetiny šla dopředu Denisa Křížová, ale z pravé strany nepřekonala Alohaovou.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 19:55.

První třetina je minulostí a neviděli jsme žádnou branku. Ovšem oba celky měly několik šancí, které byly z kategorie těch povedených, ale obě gólmanky vždy zakročily a kotouč za svá záda nepustily.

20:00

První třetina skončila.

19:45

Češky ještě čelily další finské akci, ale ustály to a vyhodily puk do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

19:05

Elisa Holopainenová byla mezi kruhy v dobré střelecké pozici, ale střelu příliš uspěchala a poslala ji vedle branky Peslarové. Následně pak zblízka zakončila u přední tyče Tulusová a česká brankářka musela opět zasáhnout.

19:00

Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:13

Znovu musela být ve střehu Klára Peslarová, k její pravé tyči se trousil puk a raději ho pak ukryla pod lapačku a znovu je přerušeno.

Střely na branku: 7 – 7

17:27

Sára Čajanová si dojela puk u zadního mantinelu ve vlastním pásmu a Češky hned na to pádí znovu do útočné akce.

16:34

Klára Peslarova sebrala nahozený puk do lapačky a nechala hru přerušit. Za chvíli se bude vhazovat po její pravé ruce.

15:53
Šance

Viivi Vainikkaová se napřáhla ke střele a ta skončila jen těsně vedle tyče. Ještě se po ní Peslarová natahovala, ale nakonec nemusela.

15:12

Neubauerová posílala puk na Terezu Radovou, ale do souhry národního týmu vložila hůl Noora Tulusová a Finky jdou do akce.

14:21

Petra Nieminenová ztratila puk a do přečíslení šly Češky. Plosová chtěla nahrávat pro Adélu Šapovalivovou, ale tahle souhra nevyšla. Rodící se šance tak skončila zmarem.

14:13

Kotouč skončil v ochranné síti a hra je přerušena, bude se vhazovat před Klárou Peslarovou, ale to až po další komerční přestávce, která nyní následuje.

12:59

Anežka Čabelová byla natlačena na mantinel, ale dokázala se soupeřce vysmýknout a hned získala puk. Ale Češky ho záhy ztratily a čelily akci Finska, nakonec ji ale zastavila Deniela Pejšová.

11:51

Finky sice dostaly puk do středního pásma po tom, co je atakoval český tým, ale obránkyně národního týmu byly rychlejší a dojely ho. Proto mohou znovu otočit hru.

Střely na branku: 7 – 4

11:13

10:39

Michaela Pejzlová se natlačila před branku Finek, klepla si o přihrávku, ale Sára Čajanová nedojela puk u modré čáry a ten šel do středního pásma. Češky tak musí útočnou třetinu opustit.

09:54

Anežka Čabelová atakovala rozehrávku Finek, hned na to ale puk přeci jen hráčky Suomi získaly a opět míří na opačnou stranu.

08:23

Finky opět zahrozily před klecí národního týmu a obrana zakročila.

07:31

Sofianna Sundelinová na pravé straně vystřelila z bekhendu a Klára Peslarová chytá puk do lapačky a hned ho posílá svým spoluhráčkám, které jdou do akce.

07:20
Šance

Tereza Plosová v těsné blízkosti Sanni Aholaové vystřelila po zemi, ale i finská gólmanka zakročila a podržela tým. Hra je přerušena a následuje první komerční přestávka.

06:40

Viivi Vainikkaová po levé straně táhla akci soupeřek, ale nakonec se před Peslarovou nedokázala prosadit, puk jí sjel z čepele a bylo po akci.

05:38

Aneta Tejralová si dojela odražený kotouč, který se blížil do českého obranného pásma, sice o něj na chvíli přišla, ale hned ho zase získala a Češky jdou do akce.

04:49
Šance

Susanna Tapaniová si nabruslila do těsné blízkosti Kláry Peslarové a zakončila, ovšem česká brankářka si poradila a hned její střelu kryje.

04:08

Tereza Plosová se dostala do zakončení, ale Jenni Hiirikoskiová ji v rozletu zastavila a následně pak se do akce dostává zase finský celek.

02:01

Češky se samy vykázaly z pásmu Finska, ale brzy se tam zase vrátily a už zase kombinují před Aholaovou.

01:14

Natálie Mlýnková zahrozila znovu před Aholaovou a ta musela do zákroku. Hra je přerušena a vhazovat se bude po její pravé ruce.

00:19

Češky vybojovaly v pásmu Finek puk a hned se dostaly ke střele, ale nakonec zapracovala obrana Suomi a Finsko otáčí hru na opačnou stranu.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Česko: Peslarová (Škodová) – Tejralová (C), Pejšová, Čajanová, Radová, Trnková, Kosinová, Jandušíková – Křížová (A), Pejzlová (A), Vanišová – Šapovalivová, Hymlárová, Mlýnková – Plosová, Přibylová, Neubauerová – Kalová, Čabelová, Pištěková.
Trenér: Carla MacLeodová

Finsko: Aholaová (Keisalaová) – Hiirikoskiová (C), Laitinenová, Savolainenová, Rantalaová, Parkkonenová, Yrjöläová, Savanderová – Vainikkaová, Tulusová (A), Holopainenová – Karvinenová (A), Tapaniová, Nieminenová – Schalinová, Vanhanenová, Sundelinová – Liikalaová, Nylundová, Vesaová – Antti-Roiková.
Trenér: Juuso Toivola

Rozhodčí: Hillerová (USA), Nearyová (CAN) – Gatauskasová (CAN), Saarimäkiová (FIN).

Potřetí za sebou boj o bronz – dosáhnou Češky na bronzový hattrick?

Češky jdou do bojů o třetí místo potřetí v řadě. Poprvé to bude proti jinému soupeři. V roce 2022 porazily české hráčky Švýcarsko 4:2 a získaly tak historicky první medaili z elitní skupiny mistrovství světa. Loni pak znovu narazily na švýcarský celek a opět to byl zápas vítězný. Tentokráte vyhrály těsně 3:2 a podruhé si na krk pověsily medaile bronzové barvy. Dosáhnou dnes na hattrick? Ve skupině Češky porazily Finky 4:0. Budou opět úspěšné? To se nechme překvapit.

Česko

V něm vyzvou český národní tým, který po čtvrtfinálové výhře 1:0 nad Německem taktéž postoupil do semifinále, kde narazil na Kanadu. Ta po první třetině vedla 2:0, ale české hráčky měly světlé momenty a ubránily mnoho velkých šancí soupeřek. Po prostřední části hry prohrávaly Češky 0:3 a do té třetí šly s cílem se zápasem ještě něco udělat. V poslední dvacetiminutovce se pak Kanada prosadila ještě jednou a celkově vyhrála 4:0. Finále tak bude ryze zámořské, boj o třetí místo zase evropské.

Finsko

Finky prošly do semifinále po výhře 3:1 nad švýcarským týmem a v něm pak narazily na Spojené státy americké. S těmi v první třetině držely krok a prohrávaly o jedinou branku. V prostředním dějství ale Američanky už ukázaly více svou sílu a přidaly další dvě přesné trefy. Do třetího dějství tak šly s vedením 3:0 v zádech. V poslední dvacetiminutovce se finskému týmu nepovedlo zápas zdramatizovat a inkasoval další dvě přesné trefy. USA tak vyhrály 5:0 a postoupily do finále, zatímco na Finky zbylo v uvozovkách jen utkání o třetí místo.

Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům hokeje. Mistrovství světa žen dospělo do závěrečného dne. My se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na utkání o bronzové medaile, ve kterém si to rozdají Finsko a Česko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.