Hezký den, vítejte u on-line reportáže z druhého vystoupení českého týmu na tradičním Karjala Cupu. Úvodní duel se Hadamczikovu výběru vůbec nepodařil ve švédském Gävle schytal příděl 0:6.

Dnes se čeští hokejisté střetnou v zaplněné Hartwall aréně v Helsinkách s domácími Finy. Ti zatím v sezoně ještě neprohráli.

0:23

Do prvního útoku se rozjeli Finové. Pihlström dostal přihrávku před branku a snažil dorazit puk za Kováře. Ten si poskakující kotouč pohlídal.

2:02

Irgl se pěkně protáhl do útočného pásma, po krátké stahovačce vystřelil zápěstím na branku a Hovinen vyrazil puk jen před sebe. Hubáček na něj o kousek nedosáhl.

3:01

První minuty nejsou příliš rušné, hra je zatím vyvážená. Finové už však stihli ukázat, že jejich hra bude klasicky založená na pohybu a dobrém bruslení.

3:41

Finové na chvíli zamkli české hokejisty před brankou, ale Pihlström puk na Kovářovu klec neprostřelil. Obrana je zatím spolehlivá.

5:32

Finové, dosud jediný nepřemožitelný tým sezony, se v domácí hale k úvodnímu tlaku nedostali. Češi s nimi stíhají bruslit a nepouští je před branku.

6:14

Kovář jistě zasáhl proti dvěma finským střelám z větší vzdálenosti. Ta první však byla tečovaná.

7:56

Další finský nápor byl opět neúspěšný. Sice měli domácí převahu a zatlačili soupeře před Kováře, blíž však neprošli.

8:54

Češi vyjeli do brejku. Sekáč v přečíslení přenechal puk Kutlákovi, který z obrany podpořil ofenzivu, a jeho ránu Hovinen opět vyrazil jen před sebe. K dorážce se však nikdo neprobil.

10:20

Téměř vyprodaná Hartwall aréna zatím žádnou velkou šanci neviděla. Ani její náznak. Oba týmy pečlivě brání a předcházejí nebezpečným momentům.

12:40
Tresty

Vyloučen hráč Antti Pihlström (Finsko), 2 min. za Hákování
Češi budou mít první přesilovku. Šikovného Petružálka fauloval Pihlström.

13:10

Češi ztratili puk a do protiútoku se vydal Immonen. Směřoval přihrávku na spoluhráče před brankou, jenže Nakládal stihl zakročit.

13:10

13:40

Jakub Petružálek (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Zdeněk Kutlák. Stav zápasu Finsko - Česko 0:1
Češi střílí první gól na turnaji! Puk v přesilovce doputoval na hokejku Jakuba Petružálka, jehož poměrně slabá střela švihem škrtla chrániče finského beka a zapadla k tyčce.

14:38
Tresty

Vyloučen hráč Zbyněk Irgl (Česko), 2 min. za Hákování
Přesilovku si zahrají také Finové. Za brankou fauloval Irgl.

15:34

Finové zatím Kováře nevystrašili. Salminenova přihrávka sice vypadal nadějně, ale nikdo z Finů před brankou ji netrefil.

16:20

Češi vyhodili puk, v oslabení se jim daří držet soupeře mimo střelecké pozice.

16:38

Finové svou přesilovku nevyužili. Češi ji odbránili aktivně a poctivě.

17:43

Hovinen zasáhl proti Hubáčkově střele od modré čáry. Českým hokejistům se daří nabourávat soupeřovu rozehrávku více než proti Švédům.

18:54

Aaltonen se proháčkoval do šance, ale před Kovářem selhal a minul branku.

19:43

Rolinek se přes ruku natáhl ke střele od levého kruhu, Hovinen si však svou bližší tyčku bedlivě hlídal.

20:00

Čeští hokejisté odehráli výrazně lepší první třetinu než ve čtvrtek proti Švédsku. S pohyblivým soupeřem stíhají bruslit a aktivně napadají rozehrávku. Finové lepší šanci neměli, Češi se naopak trefili v přesilovce a vedou 1:0.

20:44
Tresty

Vyloučen hráč Ossi Väänänen (Finsko), 2 min. za Sekání
Češi si zahrají druhou přesilovku. Tu první využili, jak to dopadne tentokrát?

21:44

První minutu Češi strávili mimo útočné pásmo. Na led půjde jiná přesilovková sestava.

22:37

Jan Kovář (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Tomáš Kaberle a Václav Nedorost. Stav zápasu Finsko - Česko 0:2
Češi využívají i druhou přesilovku! Hovinen vyrazil Kaberleho pokus vyrážečkou pouze před Jana Kováře, který z dorážky namířil puk pod horní tyč. Byl to jeho první gól v národním týmu při klasické hře.

23:10

Finové mohli bleskově odpovědět. Aaltonen se vyhnul obránci a prosvištěl až před branku, ovšem na Kováře si už nepřišel.

25:02

Češi odrazili nápor soupeře a sami se natlačili do útočné třetiny. Dlouho se jim však nedařilo vystřelit, nakonec lehké nahození schoval Hovinen do lapačky.

26:23

Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale před oběma brankami je klid. Hraje se v tempu, možná však chybí útokům nějaký nápad.

28:15
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Petružálek (Česko), 2 min. za Faul kolenem
Rozhodčí udělují tresty rovnoměrně. Za faul kolenem odjíždí pykat Jakub Petružálek.

28:42

Jakub Kovář zlikvidoval pokus Aaltonena a jeho týmu se podařilo vyhodit.

29:43

Jakub Kovář zachránil český tým! Kontiola stál na brankovišti úplně sám, přesto první dorážku namířil nejprve do betonu, a pak mu gólman včasným skokem chytil i druhý pokus.

30:15

Petružálek je na ledě. Finové měli dobré šance ke snížení stavu, přesto na jejich kontě stále zůstává nula. Lehterä při tom v závěru výhody trefil tyčku!

32:14

Češi se vymanili z finského tlaku a jdou střídat. Zatím drží solidní náskok a v plném počtu nepouští soupeře do šancí.

33:19

Finům se nedaří. Rozehrávka vázne a v osobních soubojích dostatečně nedokážou pravidelně vítězit.

34:21

Pihlström nabízel puk před branku Komarovovi, toho však dobře bránil Krejčík.

36:08

Petri Kontiola (Finsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Juhamatti Aaltonen. Stav zápasu Finsko - Česko 1:2
Finové se dotahují. Češi špatně střídali, na modrou čáru najednou vystartoval Petri Kontiola a ujel do samostatného nájezdu. Kováře obelstíl krásným blafákem do forhendu.

37:34

Finové povzbuzení prvním gólem a nadšeným publikem dostali chuť útočit. Čechy zatlačili před branku, ale ke střele se nepropracovali.

38:43

V zápase se příliš nestřílí, spíše hodně bruslí z jednoho konce na druhý. Volných pozic k zakončení však příliš není.

39:27

Jemná teč Hubáčka proletěla kolem branky. Češi však ještě budou mít vhazování v útočném pásmu.

40:00

Druhá třetina měla podobný průběh jako ta první. Hodně bruslení, málo střel na branku a pomálu gólových šancí. Češi se opět prosadili v přesilové hře, když tentokrát výhodu využil Kovář. V závěru třetiny však špatně střídali a skóre snížil po samostatném nájezdu Kontiola.

41:01

Brankář Kovář snadno sebral ze vzduchu pokus Karalahtiho. Ani v úvodu třetí části žádný velký finský tlak nepřichází.

42:21

Rachůnek málem dostal šanci k samostatnému úniku. Puk, za kterým osamoceně spěchal, byl však příliš rychlý a navíc skákal. Nakonec dorazil až k zadnímu mantinelu.

43:21

Finové se důraznější derou do útoku. Oproti předchozím třetinám mají ofenzivnější pojetí hry.

44:21

Pyörälä tečoval puk na úrovni horní tyče a překonal Kováře. Finové slaví gól, Češi protestují. Sudí se poradí s kolegou u videa, zda nešlo o zásah vysokou holí.

44:21

Podle opakovaných závěrů je situace hodně sporná. Porada bude trvat ještě dlouho.

44:21

Mika Pyörälä (Finsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Sami Lepistö. Stav zápasu Finsko - Česko 2:2
Gól platí, je vyrovnáno. Mika Pyörälä se stal šťastným autorem gólu, který tečoval Lepistöho ránu od modré čáry přesně pod horní tyč. Puk zasáhl v povolené výšce.

46:12

Čeští obránci ustáli finské přečíslení. Hadamczikův tým je pasivní a má potíže s narůstající útočnou silou protivníka.

47:12

Sražená střela proletěla kolem Kovářovy branky. Češi se v podstatě jen brání.

49:21

Po chybě kladenské obrany na modré čáry vyrazil vpřed Komarov. Kovář si však povyjel a jeho ránu tělem vykryl.

49:54

Petružálek se ocitl v nadějné pozici u brankoviště. Puk se k němu odrazil, ale nedokázal ho prostřelit za Hovinena.

51:01

Český výběr zažil perné chvíle. Unavená pětice se nestíhala přesouvat za finskou kombinací a nakonec Pihlström tečoval střelu těsně před Kovářem. Český gólman bezvadným zákrokem velmi pomohl soužícímu se celku.

51:10

Trenér Hadamczik si poté vybral oddechový čas. Jeho tým se ocitá v posledních minutách pod silným tlakem.

52:43

Salminenová tvrdá rána příklepem vyrazila gólmanu Kovářovi hokejku z ruky. Puk se odrazil do rohu.

53:01

Kovář vyřešil další nebezpečný moment. Aaltonen obehrál jeho bratra Jana a svižně pálil, Jakub pohotově zasáhl.

53:44

Bitka jako z NHL! Finský obránce Lepistö nečekaně shodil rukavice a vyzval na souboj Zbyňka Irgla. Český útočník v souboji vyhrál a srazil soka na led.