Česká reprezentace přicestovala k prvnímu utkání Channel One Cupu do městečka Espoo na okraji Helsinek. Odtud se hokejsité přesunou do Moskvy, kde je o víkendu čekají zbylé dva zápasy turnaje, jenž je následníkem známé Ceny Izvestijí.

Zápas je jubilejní pro dvojici zkušených reprezentantů. Jak šikovný tahoun Jan Marek, tak dříč a kapitán Tomáš Rolinek odehrají 100. utkání v reprezentaci.

Zaplněnou Barona Areenou pro 7036 diváků znějí státní hymny.

Adamský

Rozhodčí: Lärking (SWE) - Puolakka (FIN), Terho (FIN)

0:45

Po zaváhání české obrany měli Finové první šanci. Odražený puk ale zblízka před Štěpánkem do netrefili.

1:35

Finové dohrávají souboje, tři české hráče přišpendlili na mantinel za potlesku publika.

1:44
Tresty

Vyloučen hráč Josef Vašíček (Česko), 5+20 min. za Vražení na hrazení
Jakmile na druhé straně Vašíček trefil Malmivaaru, rozhodčí ho vykázali do šaten. Fin si však částečně situaci zavinil sám, protože sklonil před Vašíčkem hlavu.

2:44

První minutu oslabení Češi přežili díky Štěpánkovi, jenž dvakrát vyrazil střelu od modré. Na oslabení je osvědčená dvojice útočníků z MS Koukal, Rolinek.

4:28

Finové měli velkou šanci, když se Lahti dostal k odraženému puku a zblízka se snažil zasunout ho podél ležícího Štěpánka do sítě. Brankář však odolal.

4:44

Jaakola mířil mimo, poté další střelu zblokoval Bla%ták a Češi vyhodili. Do konce oslabení zbývá už jen minuta.

5:12

Kotouč v ochranné síti. Finům už zbývá jen půlminuta z dlouhé přesilovky.

5:44

Adamský, který odpykával trest za Vašíčka, je na ledě. Češi se ubránili.

7:53

Reprezentanti se oklepali a začínají útočit. Marek pěkně prošel přes dva Finy a ostře vypálil, brankář Tarkki s potížemi tečoval puk lapačkou mimo nebezpečí.

8:05
Tresty

Vyloučen hráč Markus Nordlund (Finsko), 2 min. za Hákování
Po slibné šanci Bulise fauloval Rolinka Nordlund. česko bude hrát přesilovku.

10:05

Přesilovka se českému výběru nepovedla, brankáře ohrozil jen jednou nahozením z dálky a většinu času strávil ve středním pásmu.

11:38

Hra je po nepodařené přesilovce rozháraná, akce obou týmů končí většinou ve středním pásmu. Nepovedená české rozehrávka vyústila v zakázané uvolnění.

11:59

Nebezpečný Lahti pronikal do šance, řítil se na Štěpánka, ale byl křižovaný obráncem Lojkem a proto z kruhu vypálil. Brankář puk vyrazil do bezpečí.

12:19
Tresty

Vyloučen hráč Leo Komarov (Finsko), 2 min. za Hákování
Markova formace s Bulisem a Rolinkem si vynutila další faul Finů, Česko bude mít šanci na přesilovkový reparát.

12:42

Hezkou kombinaci zakončoval z pravého kruhu Rolinek. Tarkki puk vyrazil.

13:11

Karalahti odhodil Klepiše, který se dral za pukem. Sudí jsou v klidu.

14:19

Je po přesilovce. Ve zbytku početní výhody se Češi už do šance nedostali.

15:10

Barinka otestoval lapačku Tarkkiho. Ten viděl a s nahozením od modré neměl problémy.

16:47

Marek Kvapil (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Petr Koukal. Stav zápasu Finsko - Česko 0:1
Po sérii tvrdých finských zákroků odpověděli Češi nejlepším možným způsobem. Kvapil projel až k brance a jeho střelu odrazil Tarkki do břevna. Puk přepadl za brankovou čáru, což potvrdil i videorozhodčí.

18:11

Nejlepší český útok vedený Janem Markem se opět drží dlouho v pásmu Finů. Do šance se ale nedostal.

18:46

Češi kontrolují závěr první třetiny, i když po nepovedené rozehrávce se Finové na chvíli usadili v pásmu. Ani oni si však nepřihráli přesně a sami se vytlačili.

19:42

S obloučkem letícím pukem siˇčeská obrana poradila i přes všetečné napadání dvou Finů, pak ale přišla další nepřesná rozehrávka a zakázané uvolnění.

20:00

Česko první třetinu zvládlo i přes kritické momenty v úvodu utkání, kdy se muselo pět minut bránit v oslabení. A také přes nepovedené přesilovky.

20:00

Ve chvíli, kdy se Finové rozhodli začít ostře napadat, jim zasadil úder šikula Kvapil, který zakončil brejk střelou přes brankáře do břevna a těsně za brankovou čáru.

20:19
Tresty

Vyloučen hráč Janne Pesonen (Finsko), 2 min. za Hákování
Pesonen lehce potáhl Blaťáka, sudí to nepřehlédli a Česko bude mít další přesilovku.

20:34
Tresty

Vyloučen hráč Jan Bulis (Česko), 2 min. za Hákování
Bulis předvedl podobný faul jako Pesonen a je po přesilovce.

21:18

Lehtonen sebral puk u mantinelu a obkroužil s ním ekvilibristicky celé pásmo, při pokusu o střelu mu však kotouč sjel.

22:19

Finové jsou kompletní.

22:34

I Češi jsou v plném počtu.

23:19

Barinka na chvíli přišel o hůl, ale následnou Pesonenovu střelu Štěpánek vyrazil do sítě za brankou.

23:59

Bulis táhl český útok, pěkně si obhodil finského obránce, ale k Markovi jeho přihrávka nedoputovala.

24:22

Komarov se dral s pukem z pravé strany před českou branku. Po nepřesném zakončení ještě najel do brankáře Štěpánka, což Češi nenechali bez odezvy. Nastala krátká strkanice.

24:22
Tresty

Vyloučen hráč Leo Komarov (Finsko), 2 min. za Napadení
Sudí po poradě vyloučili pouze Komarova za najetí do brankáře, Česko hraje přesilovku.

24:38

Blaťák s Rachůnkem si na modré špatně nahráli a dostali se do problémů, Finové díky tomu vyhodili.

25:32

Českým hráčům se nedaří rozehrávka, první útok se skoro minutu nedostal do pásma.

25:49

Ani Markově lajně se nedaří, Finové pohodlně vyhazují.

26:22

Česká přesilovka končáí, opět se vůbec nepovedla. Naopak v závěru oslabení zahrozili Finové, jejichž dalekonosnou střelu vytlačil Štěpánek těsně vedle.

26:57

Lojkovo nahození chytil Tarkki v pohodě do lapačky.

28:00

Finové drží puk daleko od svého pásma, ale sami jej jen nahazují za českou branku. Hraje se proto bez šancí na obou stranách.

28:47

Čáslava při křížné rozehrávce málem trefil napadajícího Lahtiho před brankou. Puk nakonec proletěl k mantinelu.

29:18

Wirtanen se nebezpečně řítil směrem k české brance, ale Blaťák mu vložil do střely hokejku a odrazil puk do ochranné sítě.

29:44

Koukal číhal na modré, ale neměl rychlost a prudký pas přes dvě pásma nezpracoval.

30:39

Druhá finská řada na chvíli zamotala hlavu české obraně, Lindgrenova střela však nebyla přesná.

31:12

Finský tlak pokračuje, ale střely Pesonena i Jalasvaary vyklekali obránci.

31:30

Pesonen se dral za dorážkou střely od modré, ale Stěpánek přikryl puk betonem.

31:57
Tresty

Vyloučen hráč Martin Lojek (Česko), 2 min. za Držení protihráče
Marjamäki se tlačil z pravé strany před branku, Lojek ho stáhl k zemi a Finsko bude hrát přesilovku.

33:00

Barinku sestřelil tvrdou ranou jeden z Finů, obránce kulhá na střídačku.

33:17

Pyörälä se rázem zjevil v obrovské šanci, zcela sám před Štěpánkem sebral odražený puk. Ten mu však sjel při pokusu o blafák.

33:57

Češi se ubránili, i když měli co dělat. Štěpánek svůj tým několikrát podržel.

35:27

I Češi přitvrdili, při napadání atakoval soupeře Adamský i Ivan Rachůnek a Finové se na chvíli dostali do potíží. Nakonec vyhodili puk do středního pásma.

36:44

Po sérii nahrávek se puk dostal k Vampolovi, ale tomu v blízkosti finského brankoviště přeskočil puk. Češi dokázali zachytit zvýšené finské tempo a soupeři se v bruslení přinejmenším vyrovnají.

37:50
Tresty

Vyloučen hráč Jan Bulis (Česko), 2 min. za Krosček
Bulis přehnal důraz při napadání, poslal Pesonena na mantinel a míří na trestnou lavici.

38:30

Krajíček vyhodil puk, podruhé se to povedlo lojkovi. Finové musí začít znovu za vlastní brankou.

39:40

Leo Komarov (Finsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně). Stav zápasu Finsko - Česko 1:1
Poměrně nepovedenou přesilovku finové zakončili paradoxně gólem. Komarov dostal puk mezi kruhy a i když u něj byli dva obránci, dokázal bez přípravy trefit nad Štěpánkovo rameno.

40:00

Česko sehrálo slušnou druhou třetinu, ale nechalo si vstřelit gól těsně před jejím koncem. Finové v polovině utkání přidali, na pár minut měli víc ze hry, ale Hadamczikovi svěřenci se jim dokázali vyrovnat a díky Štěpánkovi dlouho drželi nulu.

40:50

Finové začali aktivně, Lahti tvrdou ranou otestoval Štěpánka.

42:02
Tresty

Vyloučen hráč Michal Barinka (Česko), 2 min. za Krosček
Barinka povalil dotírajícího Pesonena a míří na trestnou lavici. Sudí však předtím odpustili faul Jaakolovi, který přesekl hůl Kvapila.

43:00

Češi se brání dobře, třikrát vyhodili puk a ve středním pásmu narušují rozehrávku Finů, kteří se zatím nedostali před Štěpánka.

44:02

Louhivaara vypálil jen do chumlu těl před Štěpánkem a Barinka je na ledě.

44:14

Louhivaara skončil v brankovišti, Blaťák ho přistrčil a finský útočník padl přes Štěpánka na led.

44:41

Po Jaakolově nahození Štěpánek raději přikryl puk před dotírajícím TYrväinenem.

45:23

První útok českého mužstva držel puk v pásmu, ale do šance se nedostal. Uusitalo nakonec padl na puk v jednom ze soubojů a přerušil akci.

45:57

Finové dělají vířivým pohybem stále víc a víc problémů české obraně. Jaakolova střela však letěla vedle branky.

46:24

Češi odpovídají rovněž útočnou aktivitou. Irgl s Bulisem si předali puk, ten nakonec skončil jen v Tarkkiho lapačce.

46:31

Češi měli obrovskou šanci na druhý gól. Bulis vyšťoural po vzhazování puk a vypálil na zaskočeného Tarkkiho. Ten jen vyrazil před Koukala, jenž byl úplně sám před brankou, ale trefil jen beton přesouvajícího se gólmana.

47:45

Klepiš dnes nehraje povedený zápas. Tentorkát zbrzdil slibnou akci a nakonec nepřesnou nahrávkou odevzdal puk Finům.

48:59

Hraje se dlouho bez přerušení a Češi jsou nyní aktivnější. Krajíček střílel do zmatku před finskou brankou, puk se odrazil vedle.

49:34

Markův útok, kam kouč místo Bulise přesunul Irgla, dlouho motal finskou obranu. Do efektivního zakončení se nedostal, donutil však unavené Finy vyhodit na zakázané uvolnění.

50:00

Deset minut před koncem třetí třetiny je hra vyrovnaná, šanci strhnout vedení na svou stranu mají oba týmy. Momentálně jsou aktivnější Češi.

50:48

Do útoku se dostali Finové, Jalasvaarovo nahození nakonec Štěpánkovi vypadlo, ale dorážku pořešil Čáslava, který uklidil puk.

51:35

Ani Vampolovi se nedaří, v brejku dvou proti dvěma poslal puk hodně daleko od branky.

51:52

V permancenci je na druhé straně i Štěpánek, jenž dostal pukem do masky. Za chvíli se otřepal a pokračuje se ve hře.

52:43

Martin Lojek (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jan Marek. Stav zápasu Finsko - Česko 1:2
Hubáček udržel puk v pásmu a u levého mantinelu ho sebral Marek, který vyjel bognu a nádherně křížem našel najetého Lojka. Ten se trefil bez přípravy ke vzdálenější tyči.

53:32

Marek hraje skvělý zápas. Chvíli po asistenci se snažil prosadit individuálně, projel z vlastní třetiny do útočného pásma, ale byl v něm sám a tak jen vypálil zdálky nad branku.

53:58

Na druhou stranu najížděl do nebezpečného brejku volný Lahti, z pravého kruhu pořádně protáhl Štěpánka, jenž jeho pokus chytil semaforem.

54:10

Petteri Wirtanen (Finsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jere Karalahti a Juhani Tyrväinen. Stav zápasu Finsko - Česko 2:2
Finové brzy po českém gólu vyrovnávají. Štěpánek vyrazil povedenou střelu Karalahtiho od modré pod sebe a Wirtanen ho dorazil do poloprázdné branky. U střelce stál Lojek, jenž krátce po vstřelené brance tentokrát zaváhal.

55:00

Finové ožili, mačkají českou defenzivu v pásmu. Lahti v dobré šanci mířil mimo.

56:21

Finové si vynutili velký tlak, ve dvou až třech hráčích se cpali před brankoviště. Puk se ale od chumlu těl odrazil vedle.

56:32
Tresty

Vyloučen hráč Jan Bulis (Česko), 2 min. za Sekání
Nabuzení Finové budou hrát přesilovku, při jejich velkém náporu fauloval Bulis. Zmatený rozhodčí pak nepochopitelně přerušil hru při sérii finských dorážek. Kouč Hadamczik si vzal oddechový čas.

57:19

Česku se povedlo vyhodit puk a Rolinek navíc chytrou hrou nadělal problémy finské obraně. Vše musel nakonec vyřešit gólman Tarkki.

58:14

Štěpánek zaklekl v brankovišti a vyřešil dvě finské dorážky. Tlak domácích sílí.

58:32

Finvoé ostřelují českou branku ze všech stran, ale Češi odolali. Bulis je na ledě.

59:30

Finvoé krouží útočným pásmem, chtějí vystřelit dva body v normální hrací době. Do šance je však česká obrana nepustila.

59:48

Bulis s Klepišem najížděli do brejku, ale puk skončil v rohu. Zápas spěje do prodloužení.

Skončila třetí třetina.

60:00

Obě mužstva mají po bodu, pro český výběr je to v nové sezoně první bod v seriálu Euro Hockey Tour. O ten druhý si teď zahraje prodloužení.

Začalo prodloužení.

60:25

Češi začali výborně, Rolinek tečoval prudký puk pár centimetrů vedle odkryté branky.

60:31

Marek poté vykroužil s pukem mezi kruhy a bekhendem trefil brankářovu lapačku.

61:25

Blesková akce: Čáslava poslal puk přes dvě pásma Irgliovi, ten ostře vypálil od modré. Tarkki vyrazil.

61:59

Karalahti se tlačil ze strany do brankoviště, Čáslava ho čistě poslal k ledu.

63:00

V prodlužení drží puk téměř výhradně Češi. Domácí obrana je však do dalších šancí nepouští.

63:37

Finové poprvé zahrozili. Štěpánek vyrazil střelu od modré, puk dojížděl Louhivaara, ale tomu vložil hůl do střely Blaťák a puk tak padáčkem doletěl do brankářovy lapačky.

64:07

Češi šli ve třech na dva, po Koukalově zakončení se tři hráči drali k dorážce. Klepiš pak z úhlu před odkrytou brankou trefil břevno.

64:14
Tresty

Vyloučen hráč Juha-Pekka Hytönen (Finsko), 2 min. za Napadení
Při českém tlaku Finové faulovali, Národní tým tak bdue prodloužení dohrávat ve výhodné přesilovce 4 na 3.

64:55

Češi měli velký nápor, ale vypdá to, že přesilovku už nevyužijí.

Skončilo prodloužení.

65:00

Prodloužení bylo většinou v české režii, hráči však ve velkých šancích nedokázali skórovat, takže zápas dospěl až k nájezdům. V těch posledních proti Finům uspěli Češi - ve čtvrtfinále letošního MS.