Tomáš Vokoun v brance Pittsburghu čelí tlaku hokejistů Ottawy. Colin Greening

Tomáš Vokoun v brance Pittsburghu čelí tlaku hokejistů Ottawy. Colin Greening (vlevo) nakonec tuhle akci zakončil vítěznou brankou. | foto: Reuters

Krejčí byl u dvou gólů Bostonu, Pittsburgh s Vokounem poprvé neuspěl

• 47
Hokejisté Bostonu zvítězili i ve druhém klání semifinále Východní konference, když tentokrát nedali Rangers šanci výsledkem 5:2. Dvěma asistencemi se na tom podílel David Krejčí, díky čemuž s 16 body kraluje produktivitě bojů o Stanley Cup. V dalším duelu Ottawa gólem ze druhého prodloužení ukončila vítěznou sérii Pittsburghu, který s českým gólmanem Tomášem Vokounem neuspěl po předchozích čtyřech triumfech.

Absence zkušených obránců Ference, Seidenberga a Reddena mohla strašit fanoušky Bostonu maximálně před začátkem semifinále Východní konference proti Rangers. Samotné zápasy totiž ukázaly, jaký potenciál v sobě skrývají mladí zadáci Torey Krug (1+1), Matt Bartkowski či Dougie Hamilton (oba 0+1).

Všichni tři jmenovaní se v utkání číslo dvě dokázali bodově prosadit a celkově vydařenými výkony výrazně přispěli k výhře Bostonu 5:2, která týmu zajistila vedení 2:0 na zápasy. Hosté z New Yorku drželi s Bruins krok do úvodu druhé třetiny, kdy podruhé srovnávali stav. Na otevírací trefu Kruga z 6. minuty odpovídal v čase 8:01 kapitán Ryan Callahan a následnou branku Gregory Campbella rychle umazal pro změnu ostrostřelec Rick Nash.

Do dalšího a tentokrát již rozhodujícího trháku domácí poslal v 33. minutě bek Johnny Boychuk. Na jeho třetí gól v letošním play-off Rangers nenašli odpověď a naopak ještě dvakrát inkasovali, když se v třetí třetině zapsali do střelecké listiny forvardi Brad Marchand a Milan Lucic.

U zásahu posledně jmenovaného si připsal druhou asistenci večera David Krejčí. Český centr tak s aktuálními 16 body (5+11) kraluje produktivitě Stanley Cupu před pittsburským Jevgenijem Malkinem (14 bodů, 3+11).

Veterán Jaromír Jágr se bodově neprosadil. Největší šanci měl v závěrečné třetině, kdy jej o první trefu v dresu Bruins během letošního play-off připravil skvělým zákrokem gólman Henrik Lundqvist.

Pittsburgh ztratil nadějně rozehraný zápas

Hokejisty Pittsburghu po dvou triumfech z domácího prostředí poslal na ledě Ottawy do vedení v 39. minutě útočník Tyler Kennedy. Stav 0:1 následně vydržel až do závěrečných vteřin řádné hrací doby, kdy k nelibosti domácího publika putoval na trestnou lavici obránce Erik Karlsson (čas 58:33 - 2 minuty za sekání).

Senators s uzdraveným elitním centrem Jasonem Spezzou v sestavě ale i tak odvolali brankáře Craiga Andersona a za odvahu byli odměněni vytouženým vyrovnáním. V čase 59:31 poslal zápas do prodloužení kapitán Daniel Alfredsson. Asistenci si připsal i český útočník Milan Michálek.

Na rozhodující akci střetnutí se pak čekalo až do 88. minuty, kdy završil obrat Ottawy útočník Colin Greening. Tým z hlavního města Kanady tak snížil svou ztrátu v sérii na 1:2 na zápasy. Pittsburgh tak poprvé v letošním play-off neuspěl s Tomášem Vokounem v brance, který si v neděli připsal celkem 46 zákroků a byl zvolen třetí hvězdou po domácích borcích Craigu Andersonovi (49 zákroků) a Greeningovi (1+0).

Výsledky:

Semifinále Východní konference:

Boston - Rangers 5:2 (1:1, 2:1, 2:0).
6. Krug (Krejčí), 23. Campbell, 33. Boychuk, 41. Marchand, 53.
Lucic (Krejčí) - 9. Callahan, 24. Nash. Střely na branku: 32:37. Diváci:
17 565. Stav série 2:0.

Ottawa - Pittsburgh 2:1 PP (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
60. Alfredsson (M. Michálek), 88. Greening - 39. Kennedy. Brankář Tomáš Vokoun odchytal celé utkání, inkasoval dvě branky ze 48 střel a úspěšnost zásahů měl 95,83 procenta. Střely na branku: 48:50. Diváci: 20 500. Stav série: 1:2.