Útočník Caroliny Martin Nečas se raduje ze svého gólu v prodloužení proti San...

Útočník Caroliny Martin Nečas se raduje ze svého gólu v prodloužení proti San Jose. | foto: AP

Nečas vystřílel Carolině výhru, Chytil skóroval potřetí za sebou

• 33
Parádní výkon v pátečních zápasech hokejové NHL předvedl Martin Nečas. Útočník Caroliny nejprve v čase 59:48 zařídil vyrovnání na 4:4 a v následném prodloužení svou druhou trefou večera proti San Jose rozhodl. Střeleckou formu potvrdil také Filip Chytil, jenž skóroval ve třetím startu v řadě a naposledy podpořil výhru Rangers 4:1 nad Vegas. Dařilo se také brankářům, výhry vychytali Vítek Vaněček z New Jersey i Dan Vladař z Calgary.

San Jose sérií tří gólů ze třetí třetiny na ledě velkého favorita odskočilo do nadějného vedení 2:4. Za tým českého centra Tomáše Hertla (21:35, +/-: 0, 2 střely) se v dané fázi zápasu prosadili Nick Bonino, Michael Eyssimont a v 59. minutě do prázdné klece Mario Ferraro.

Dle bodového zisku druhý nejlepší tým NHL, suverénní Boston má bodů 80 a druhá Carolina 70, se však ještě nevzdal. O pouhých 15 vteřin později totiž svou 20. trefou sezony vykřesal naději Sebastian Aho a při hře bez brankáře v čase 59:48 srovnal na 4:4 rovněž svou 20. brankou sezony Martin Nečas (17:55, 2+0, +2, 5 střel).

Bodování NHL

Český útočník, jenž si navyšuje své nové bodové maximum kariéry v NHL (dosavadní nejvyšší součet 41 bodů již v polovině letošní sezony vylepšil na aktuálních 44 bodů), zůstal trestuhodně volný na levém kruhu a z první zakončoval přesně.

24letá hvězda Hurricanes navíc neřekla své poslední slovo. Z nastavení totiž uběhlo jen dalších 55. vteřin a Nečas za asistence Andreje Svečnikova proměnil brejk 2 na 1 završil tak velký obrat na 5:4PP. Český reprezentant tak navázal na předchozí partii s Dallasem, kdy za Carolinu rovněž rozhodl v prodloužení.

Hokejisté Rangers se slovenským veteránem Jaroslavem Halákem v bráně (kryl 33 z 34 střel) porazili 4:1 Vegas. V zahajovací třetině New York nasměrovali za ziskem dvou bodů útočníci Chris Kreider a Vincent Trocheck. V 25. minutě snižoval železný muž NHL Phil Kessel ve třetí třetině se ale střelecky prosazovali opět jen domácí.

V 55. minutě svou velkou formu z posledních dní individuální akcí opět prodal Filip Chytil (15:39, 1+0, +1, 2 střely). Centr třetí formace Rangers si nabruslil do útočného pásma a prohodil kotouč mezi nohama obránce Alexe Pietrangela a zakončil z otočky bekhendem - 3:1. Poslední slovo si vzal střelou do prázdné klece Jimmy Vesey.

Potřetí za sebou hokejisté Dallasu prohráli domácí vystoupení výsledkem 2:3 po prodloužení. Na Buffalo a Carolinu takto v pátek navázalo i New Jersey s českým gólmanem Vítkem Vaněčkem. Jednička týmu zastavila 33 z 35 střel domácích a v nastavení sledovala vítěznou trefu produktivního Jacka Hughese.

Vstup do utkání přitom vyšel lépe Stars, které v první třetině poslali do vedení Ty Dellandrea a Roope Hintz. Devils vrátili do hry ve druhé dvacetiminutovce skvěle hrající Hughes a Miles Wood. Výhru v hostujícím dresu slavil i útočník Ondřej Palát (15:55, +1, 2 střely), za domácí na ledě nechyběl Radek Faksa (16:12, -1).

Den po domácím zklamání 1:5 s Chicagem hokejisté Calgary zabrali a předchozí výsledek odčinili výhrou 5:2 z ledu v tabulce výše postaveného Seattlu. Třemi body výhru režírovali útočníci Flames Blake Coleman a Elias Lindholm (oba 1+2). Český gólman hostů Dan Vladař zastavil 28 z 30 pokusů týmu Kraken a dokázal vychytat výhru už ve svém pátém startu za sebou.

Toronto, které kvůli zranění kolene na delší dobu přišlo o střelce Austona Matthewse, v pátek nezvládlo domácí partii s Ottawou. Ze souboje kanadských celků vyšli Senators vítězně po jasném skóre 6:2. Dvakrát za vítěze skóroval kapitán Brady Tkachuk. Jediným českým účastníkem duelu byl domácí centr David Kämpf (14:51, -2, 2 střely).

Výsledky NHL

Seattle Kraken - Calgary Flames 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)

Branky: 05:20 Hayden (Borgen, Sprong), 50:36 Tolvanen (Bjorkstrand, A. Larsson) - 07:16 E. Lindholm (Toffoli, Dubé), 13:28 Toffoli (Coleman, E. Lindholm), 19:55 Zadorov (E. Lindholm, Weegar), 51:40 Hanifin (Backlund, Coleman), 58:40 Coleman (Mangiapane, Zadorov). Rozhodčí: South, Chmielewski – Murray, Mills.

Seattle Kraken Mar. Jones (Grubauer) – A. Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, C. Fleury, Soucy – McCann, Wennberg, B. Tanev – Bjorkstrand, Gourde, Tolvanen – Eberle, Donato, Burakovsky – Hayden, Geekie, Sprong.

Calgary Flames Vladař (Markström) – R. Andersson, Hanifin, Weegar, Zadorov, Mi. Stone, Gilbert – Toffoli, E. Lindholm, Dubé – Huberdeau, Kadri, Lucic – Coleman, Backlund, Mangiapane – Lewis, Pelletier, Ružička.

Vancouver Canucks - Columbus Blue Jackets 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Branky: 01:25 E. Pettersson (Horvat), 13:21 Q. Hughes (J. Miller, Horvat), 19:15 Michejev (Boeser, Horvat), 48:20 Joshua (Horvat, Boeser), 52:52 E. Pettersson (J. Miller, Q. Hughes) - 02:08 Marčenko (A. Boqvist, Laine), 56:52 Marčenko (Jenner, J. Gaudreau). Rozhodčí: Brenk, Syvret – MacPherson, Kelly.

Vancouver Canucks Delia (S. Martin) – Bear, Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson, T. Myers, Stillman – Pederson, E. Pettersson, Kuzmenko – Boeser, Horvat, Michejev – Garland, J. Miller, Joshua – Studnicka, Lazar, Dries.

Columbus Blue Jackets Korpisalo (Merzlikins) – Peeke, Gavrikov, Gudbranson, Berni, A. Boqvist, Bayreuther – Laine, Jenner, J. Gaudreau – K. Johnson, Sillinger, Marčenko – Bemström, Roslovic, L. Foudy – Olivier, Kuraly, E. Robinson.

Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 2:6 (1:1, 1:3, 0:2)

Branky: 07:15 Joe. Anderson (Kerfoot, Holl), 22:44 Nylander (Tavares, Marner) - 01:32 Chabot (Stützle, Brännström), 20:23 B. Tkachuk (Hamonic, Stützle), 29:57 Brassard (Giroux, Sanderson), 36:37 Batherson (Pinto), 43:31 B. Tkachuk, 54:53 Giroux. Rozhodčí: Steve Kozari, Trevor Hanson. Čároví: Ryan Gibbons, Jesse Marquis. Diváci: 18727.

Toronto Maple Leafs Samsonov (M. Murray I) – Holl, Rielly (A), Liljegren, Giordano, Timmins, Sandin – Marner (A), Tavares (C), Bunting – Nylander, Holmberg, Järnkrok – Engvall, Kämpf, McMann – Joe. Anderson, Kerfoot, Aston-Reese.

Ottawa Senators A. Forsberg (Mandolese) – Holden, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Zajcev, Brännström – M. Joseph, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Greig, DeBrincat – Batherson, Pinto, Brassard – Watson, Gambrell, Kelly.

Carolina Hurricanes - San Jose Sharks 5:4P (1:1, 0:0, 3:3 - 1:0)

Branky: 17:33 de Haan (Coghlan, Kotkaniemi), 40:17 S. Aho II (Noesen), 58:23 S. Aho II (Teräväinen, Chatfield), 59:48 Nečas (A. Svečnikov, S. Aho II), 60:55 Nečas (A. Svečnikov) - 15:10 Lindblom (J. Svečnikov, Lorentz), 46:50 Bonino (Eyssimont), 51:15 Eyssimont (Sturm, Ferraro), 58:08 Ferraro (Eyssimont). Rozhodčí: St. Pierre, O ́Rourke – Kovachik, Fournier. Diváci: 18 780.

Carolina Hurricanes Raanta (Andersen) – Pesce, Skjei, Burns, Chatfield, Coghlan, de Haan – Jarvis, S. Aho II (A), Teräväinen – Nečas, Kotkaniemi, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook – Stepan, Stastny, Noesen.

San Jose Sharks Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson (A), Jayc. Megna, Benning, Ferraro, MacDonald, Harrington – Labanc, Hertl (A), Meier – Barabanov, Couture (C), Eyssimont – Gregor, Sturm, Bonino – J. Svečnikov, Lorentz, Lindblom.

New York Rangers - Vegas Golden Knights 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky: 16:08 Kreider (Trocheck), 19:17 Trocheck (Goodrow, R. Lindgren), 54:20 Chytil (B. Schneider, Harpur), 58:36 Vesey (B. Schneider) - 24:57 Kessel (W. Carrier, W. Karlsson). Rozhodčí: Schrader, Nicholson – Cormier, Suchánek. Diváci: 18 006.

New York Rangers Halák (Šesťorkin) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Harpur – Vesey, Zibanejad (A), Panarin – Goodrow (A), Trocheck, Kreider – Kakko, Chytil, Lafreniere – Gauthier, Leschyshyn, Cuylle.

Vegas Golden Knights Hill (L. Thompson) – Pietrangelo (A), Martinez (A), Theodore, McNabb, Hutton, Hague – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Amadio, Eichel, Cotter – Kessel, Stephenson, W. Carrier – Kolesar, N. Roy, Howden.

New York Islanders - Detroit Red Wings 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 24:44 Lee (Palmieri, Nelson), 44:31 Nelson (Palmieri, Pulock). Rozhodčí: L'Ecuyer, Hebert – Nansen, Smith. Diváci: 17255.

New York Islanders Sorokin (Varlamov) – Romanov, Mayfield, Pulock, Pelech, S. Aho I, Bolduc – Cizikas, Barzal, Beauvillier – Palmieri, Lee (C), Nelson (A) – Parise, Holmström, Pageau – Bailey (A), Räty, M. Martin.

Detroit Red Wings Hellberg (Husso) – Seider, Walman, Hronek, Chiarot (A), Määttä, Lindström – Raymond, Larkin (C), Bertuzzi – Copp (A), Perron, Rasmussen – Berggren, Veleno, Fabbri – P. Suter, Kubalík, Erne.

Dallas Stars - New Jersey Devils 2:3P (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)

Branky: 10:50 Dellandrea (Ja. Benn, W. Johnston), 16:44 Hintz (Heiskanen, Pavelski) - 21:05 J. Hughes (Hamilton), 23:55 Wood (Bastian, Severson), 60:20 J. Hughes (Bratt, Hamilton). Rozhodčí: Hebert, Markovic – Alphonso, Murray. Diváci: 18 532.

Dallas Stars Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen (A), C. Miller, Lindell, Hakanpää, R. Suter, Lundkvist – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Ja. Benn (C), W. Johnston, Dellandrea – Marchment, Faksa, Seguin – Kiviranta, Glendening, Gurjanov.

New Jersey Devils Vaněček (Blackwood) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Severson, B. Smith, Bahl – Palát (A), Hischier (C), Bratt – Šarangovič, J. Hughes (A), Zetterlund – Tatar, Haula, Mercer – Wood, M. McLeod, Bastian.

Florida Panthers - Los Angeles Kings 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Branky: 33:26 Lomberg (Cousins, E. Staal), 36:19 Montour (M. Tkachuk, Verhaeghe), 59:27 Verhaeghe (M. Tkachuk) - 13:25 Kopitar (Byfield, Kempe), 17:58 Kempe (Lizotte), 29:58 Arvidsson (M. Anderson, Danault), 58:58 M. Roy. Rozhodčí: Pollock, Rank – Baker, Cherrey. Diváci: 15 322.

Florida Panthers Lyon (Guzda) – Forsling, Ekblad (A), M. Staal, Montour, Mahura, Gudas – Lundell, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Lomberg, Luostarinen, Coli. White – Cousins, E. Staal, G. Smith.

Los Angeles Kings Copley (Quick) – M. Anderson, Doughty (A), Durzi, M. Roy, Björnfot, Se. Walker – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Iafallo, Danault (A), Arvidsson – Fiala, Lizotte, Anderson-Dolan – Kupari, Turcotte, Fagemo.