Brankář Andrej Vasilevskij z Tampy Bay čelí šanci Mark Stonea z Vegas. Pomáhá...

Brankář Andrej Vasilevskij z Tampy Bay čelí šanci Mark Stonea z Vegas. Pomáhá mu Jan Rutta. | foto: L.E. BaskowProfimedia.cz

Palát s Ruttou slavili těsné vítězství Tampy na ledě Vegas

• 6
V jediném úterním zápase, který uzavřel program NHL před vánoční přestávkou, hokejisté Vegas na domácím ledě podlehli 3:4 obhájcům Stanley Cupu z Tampy. Rozdílový gól vstřelil v přesilové hře z 51. minuty kapitán hostů Steven Stamkos, asistenci si připsal i Ondřej Palát. Zbylých devět duelů daného hracího dne bylo kvůli koronavirovým restrikcím odloženo.

Hokejisté Vegas v polovině řádné hrací doby vedli nad Tampou už 3:1. Dvěma góly se pod to podepsal kapitán Mark Stone, jenž doléčil zranění a vrátil se do sestavy. Těsně před zápasem z ní naopak vypadli elitní bek Alex Pietrangelo a útočník Jevgenij Dadonov, oba kvůli koronavirovému protokolu.

Nakonec to byl ale hostující kapitán, kdo utkání rozhodl. V závěru druhé dvacetiminutovky totiž za Lightning srovnali na 3:3 dvěma góly v rozmezí pouhých 43 vteřin Pierre-Edouard Bellemare a Anthony Cirelli. Rozhodující akci si pak schoval na přesilovku z 51. minuty Steven Stamkos. Kapitánovi obhájců Stanley Cupu asistovali Victor Hedman a Ondřej Palát (18:33, 0+1, +/-: 0, 1 střela). Společně s ním výhru slavil i obránce Jan Rutta (12:28, -1).

Výsledky NHL:

Zápasy Boston - Carolina, Ottawa - St. Louis, Philadelphia - Washington, Pittsburgh - New Jersey, Nashville - Winnipeg, Chicago - Florida, Calgary - Anaheim, Seattle - Arizona a San Jose - Vancouver byly kvůli nákaze koronavirem mezi hráči odloženy.

Vegas Golden Knights - Tampa Bay Lightning 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Branky: 09:26 Mark Stone (Pacioretty, Theodore), 21:41 Mark Stone (Stephenson), 28:10 N. Roy (Theodore, Whitecloud) - 06:05 Fortier (Sergačjov), 37:07 Bellemare (Perry, Maroon), 37:50 Cirelli (Killorn, Bogosian), 50:13 Stamkos (Hedman). Rozhodčí: Lee, Kozari – Gawrylerz, Kelly. Diváci: 18 217.

Vegas Golden Knights Brossoit (Lo. Thompson) – Theodore, Whitecloud, McNabb, Coghlan, B. Hutton, Miromanov – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Janmark, N. Roy, Kolesar – W. Carrier, B. Howden, Amadio.

Tampa Bay Lightning Vasilevskij (26.–26. B. Elliott) – Hedman, Rutta, McDonagh, Bogosian, Sergačjov, C. Foote – Palát, Stamkos, M. Joseph – Killorn, Cirelli, Colton – Maroon, Bellemare, Perry – Fortier, Riley Nash, Raddysh.