Nečas třemi body režíroval výhru Caroliny, gól slavil i obránce Šimek

• 8
Hokejový útočník Martin Nečas rozhodl v NHL o druhé výhře Caroliny nad Floridou za sebou. Po sobotním vítězném nájezdu se v pondělní odvetě radoval pro změnu z trefy z prodloužení a navrch přidal ještě dvě asistence z řádné hrací doby. Dařilo se také obránci Radimu Šimkovi, jenž se střelecky prosadil u výhry San Jose nad Coloradem. Naopak porážce nezabránil brankář Calgary David Rittich.

V sobotu Carolina slavila na ledě Floridy výhru 4:3 po samostatných nájezdech, které v páté sérii rozhodl český útočník Martin Nečas. Za svůj výkon byl pak zvolen první hvězdou duelu a stejné ocenění si odnesl i z pondělní odvety.

V té se nejprve dvěma asistencemi přičinil na remíze 2:2 z řádné hrací doby a rozhodující trefu si schoval na druhou minutu prodloužení. Po přihrávce Sebastiana Aha zakončoval do odkryté části brány Chrise Driedgera.

Zatímco v prvním zápase se v 59. minutě z finálního tlaku radovali z vyrovnání na 3:3 domácí Panthers, v odvetě dotahovali Hurricanes a gól pro změnu na 2:2 padl rovněž minutu před vypršením řádné hrací doby. Puk šel od aktivního Nečase k Ninovi Niederreiterovi, jenž od zadního mantinelu našel mezi kruhy Vincenta Trocheka. První bod večera si Nečas (11:58, 1+2, +2, 3 střely) připsal už ve 14. minutě, když byl u využité přesilovky Bretta Pesceho.

Za Panthers v sestavě s obráncem Radko Gudasem (18:46, +2, 3 střely) se pak ve třetí třetině prosadili Frank Vatrano a Eetu Luostarinen. Vysoký počet 44 zásahů si připsal v hierarchii Caroliny až třetí gólman Alex Nedeljkovic, jenž dostal šanci před odpočívajícím Jamesem Reimerem při pokračující absenci Petra Mrázka.

Po nezdarech 2:6 s Minnesotou a dokonce 6:7 se St. Louis se hokejisté San Jose, kterým kvůli koronavirovému protokolu chybí centr Tomáš Hertl, po delší době opět radovali z výhry. Na domácím ledě Sharks překvapivě vysoko 6:2 roznesli favorizované Colorado. Hostům sice vyšel úvod, když po gólech z 19. a 25. minuty od beka Samuela Girarda a kapitána Gabriela Landeskoga vedli 0:2. V druhé polovině duelu už ale stříleli góly jen Sharks.

K velkému obratu svou první trefou sezony zavelel obránce Radim Šimek (14:09, 1+0, +2, 1 střela), jenž si v 27. minutě najel do prostoru mezi kruhy a zakončil přihrávku Marca-Edouarda Vlasice.

Ještě ve druhém dějství vyrovnal Kevin Labanc a na stranu domácích skóre v závěrečné třetině definitivně překlopili Rudolfs Balcers, Erik Karlsson, John Leonard a Evander Kane. Český gólman Avalanche Pavel Francouz nadále figuruje na listině zraněných hráčů, německá jednička týmu Philipp Grubauer v pondělí kryl 21 z 26 střel.

Kromě výše jmenovaných Mrázka s Francouzem v poslední době z akce vyřadilo zranění i jedničku Calgary Švéda Jacoba Markströma, což naopak vytváří prostor pro Davida Ritticha. Český reprezentant nastoupil od úvodní minuty už popáté za sebou. Z výhry se však radoval jen ve dvou případech, přestože Flames aktuálně nastupují k sérii duelů s v tabulce Severní divize poslední Ottawou.

Tým z kanadského hlavního města se nejprve radoval po výsledku 6:1, druhá konfrontace skončila 3:6 pro hostující Flames a naposledy v pondělí měli opět navrch hráči Ottawy. Rittich z 35 střel čtyřikrát inkasoval a Senators po závěrečné trefě do prázdné klece nakonec slavili vítězství 5:1.

Dvakrát se střelecky prosadil útočník Drake Batherson, dvě asistence si odnesl německý talent Tim Stützle. Po delší době se do sestavy Calgary dostal útočník Dominik Simon (5:38, +/-: 0), na ledě ovšem dostal minimální prostor.

Také druhý souboj elitních celků Severní divize, Edmontonu s Torontem, skončil výhrou s čistým kontem v podání hostujících hokejistů Maple Leafs. Ti nejprve vynulovali Connora McDavida s Leonem Draisaitlem výsledkem 4:0 a odvetu zvládli pro změnu 3:0.

Pro Toronto jsou výhry bez inkasovaných gólů o to cennější, když jim chybí brankářská jednička Frederik Andersen. První duel odchytal bezchybně Jack Campbell a v pondělí se blýskl nulou pro změnu Michael Hutchinson, jenž předvedl 31 zákroků. Všechny své góly Maple Leafs nastříleli už v první třetině, kdy se prosadili Zach Hyman, William Nylander a Morgan Rielly.

Poprvé od 9. února se v sestavě Vegas objevil český centr Tomáš Nosek. Během absence kvůli koronavirovému protokolu oslavil narození syna a při návratu na led se mohl těšit z výhry 5:4 po prodloužení nad Minnesotou. Během pouhých 12 střídání byl ale na ledě u tří inkasovaných branek (8:44, -3, 2 střely).

Wild se čtyřikrát prosadili během druhé dvacetiminutovky. Domácí Golden Knights ovšem v závěru ztrátu vymazali, gól na 4:4 vsítil až v čase 59:18 Alex Tuch. Rozhodnutí pak nabídla 62. minuta a trefa Maxe Paciorettyho, kterému asistoval všudybyl Mark Stone. Kapitán Vegas se přihrávkou podílel na všech pěti trefách svých barev.

Výsledky:

San Jose Sharks - Colorado Avalanche 6:2 (0:1, 2:1, 4:0)

Branky: 26:13 R. Šimek (Vlasic, Balcers), 36:48 Labanc (E. Kane, Couture), 44:18 Balcers (Gambrell, Meier), 47:53 E. Karlsson (E. Kane, Meier), 50:11 Leonard (Meier), 58:53 E. Kane (Burns) - 18:32 Girard (Burakovsky, D. Toews), 24:21 Landeskog (Kadri, MacKinnon). Rozhodčí: Rank, Blandina – Gibbons, Galloway.

San Jose Sharks M. Jones (Dubnyk) – Burns, Ferraro, E. Karlsson (A), R. Šimek, Vlasic, Knyžov – Labanc, Couture (C), E. Kane – Meier, Gambrell, Balcers – Donato, Marleau (A), Leonard – Sörensen, True, Nieto.

Colorado Avalanche Grubauer (Werner) – Girard, Graves, MacDonald, D. Toews, Timmins, Renouf – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Donskoi, Kadri, Saad – Ničuškin, Compher, Burakovsky – Jost, Bellemare, O'Connor.

Edmonton Oilers - Toronto Maple Leafs 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)

Branky: 07:19 Hyman (Rielly, I. Michejev), 10:20 W. Nylander, 18:07 Rielly (Marner). Rozhodčí: Pollock, Skilliter – Mills, Cormier.

Edmonton Oilers Koskinen (21. M. Smith) – Nurse, Barrie, Jones, A. Larsson (A), Bouchard, Bear – Nugent-Hopkins (A), McDavid (C), Puljujärvi – Kahun, Draisaitl, Yamamoto – Ennis, Khaira, J. Archibald – P. Russell, Haas, Chiasson.

Toronto Maple Leafs Hutchinson (J. Campbell) – Rielly (A), Brodie, Muzzin, Holl, Dermott, Bogosian – J. Thornton, Tavares (C), Marner (A) – Barabanov, Kerfoot, W. Nylander – Hyman, Engvall, I. Michejev – Vesey, Boyd, Petan.

Florida Panthers - Carolina Hurricanes 2:3P (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)

Branky: 44:20 Vatrano (Barkov, Verhaeghe), 56:51 Luostarinen (Marchment) - 13:35 Pesce (Bean, Nečas), 58:27 Trocheck (Niederreiter, Nečas), 61:59 Nečas (Aho, D. Hamilton). Rozhodčí: St. Pierre, Lambert – Kelly, Gawryletz. Diváci: 3 817.

Florida Panthers Driedger (Bobrovskij) – Ekblad (A), Weegar, Yandle, Strälman, Gudas, Connauton – Verhaeghe, Barkov (C), Vatrano – Hörnqvist (A), Wennberg, Huberdeau – Tippett, Luostarinen, Marchment – Acciari, Lammikko, Lomberg.

Carolina Hurricanes Nedeljkovic (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bean, H. Fleury – Fast, Aho, Svečnikov – Nečas, Trocheck, B. McGinn – Foegele, J. Staal (C), Niederreiter – Martinook (A), Lorentz, Paquette.

Winnipeg Jets - Vancouver Canucks 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Branky: 08:28 Schmidt (B. Sutter, Gaudette), 08:46 J. T. Miller (Schmidt, E. Pettersson), 14:50 Höglander (T. Myers, Gaudette), 56:26 E. Pettersson. Rozhodčí: St. Pierre, Lambert – Gawryletz, Kelly.

Winnipeg Jets Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), Beaulieu, Pionk, Forbort, DeMelo, Niku – Wheeler (C), Scheifele (A), Dubois – Ehlers, Stastny, Connor – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Vancouver Canucks Demko (Holtby) – Schmidt, Edler (A), Hamonic, Q. Hughes, T. Myers, Jo. Benn – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – Virtanen, Horvat (C), Pearson – Gaudette, B. Sutter (A), Höglander – Hawryluk, Beagle, Roussel.

Anaheim Ducks - St. Louis Blues 4:5 (1:1, 0:3, 3:1)

Branky: 05:04 Lundeström (Comtois, Fowler), 40:34 Lundeström (Rakell), 55:16 Lundeström (Shattenkirk, Rakell), 59:00 Getzlaf (Silfverberg, Jones) - 19:03 Kyrou (R. O'Reilly, Sanford), 26:35 Perron (B. Schenn), 32:45 Sanford (Dunn, Faulk), 32:58 Joshua (Clifford, Scandella), 58:40 Sanford (Faulk). Rozhodčí: Hebert, Brenk – Flemington, Pancich.

Anaheim Ducks Gibson (R. Miller) – Shattenkirk, Mahura, Hakanpää, Fowler (A), B. Hutton, Ja. Larsson – Jones, Getzlaf (C), Milano – Silfverberg (A), Henrique, Zegras – Rakell, Lundeström, Comtois – Deslauriers, Steel, D. Grant.

St. Louis Blues Husso (Binnington) – Faulk (A), Krug, Mikkola, Scandella, Bortuzzo, Dunn – Kyrou, R. O'Reilly (C), Sanford – Perron, B. Schenn (A), Walker – Hoffman, Sundqvist, Blais – MacEachern, Clifford, Joshua.

Ottawa Senators - Calgary Flames 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Branky: 26:22 Anisimov (Stützle), 28:26 Batherson (Norris, Stützle), 31:44 Batherson, 56:19 White, 57:47 Dadonov (Chabot, N. Zajcev) - 30:20 Lucic (Backlund). Rozhodčí: Schlenker, Furlatt – Shewchyk, Brisebois.

Ottawa Senators M. Murray (Daccord) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Reilly, Gudbranson (A), Coburn – Co. Brown, Tierney, B. Tkachuk (A) – Dadonov, White, N. Paul – Batherson, Norris, Stützle – Watson, Anisimov, Peca.

Calgary Flames Rittich (Zagidulin) – Ch. Tanev, Hanifin, R. Andersson, Giordano (C), Välimäki, N. Nestěrov – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Mangiapane, Backlund, M. Tkachuk (A) – Dubé, S. Bennett, Lucic – Leivo, Nordström, Simon.

Vegas Golden Knights - Minnesota Wild 5:4P (0:0, 2:4, 2:0 - 1:0)

Branky: 27:10 Glass (Mark Stone, Theodore), 33:41 Pacioretty (Mark Stone, Stephenson), 52:40 Hague (Mark Stone, Whitecloud), 59:18 Tuch (Mark Stone, Pacioretty), 62:00 Pacioretty (Mark Stone) - 28:51 Greenway, 29:57 M. Foligno (Brodin), 37:53 Bonino (Sturm, M. Foligno), 38:12 M. Foligno (Parise, Brodin). Rozhodčí: Hanson, MacDougall – Kovachik, Halkidis. Diváci: 2 600.

Vegas Golden Knights M.-A. Fleury (Dansk) – Theodore, Pietrangelo (A), Martinez, Whitecloud, Hague, Coghlan – Tuch, Stephenson, Mark Stone (C) – Pacioretty, Glass, R. Smith (A) – Marchessault, W. Karlsson, Kolesar – W. Carrier, Nosek, Reaves.

Minnesota Wild Talbot (Kähkönen) – Suter (A), Spurgeon (C), Brodin, Dumba, Soucy, Cole – Greenway, J. Eriksson Ek, Fiala – Kaprizov, V. Rask, Zuccarello – Parise (A), Hartman, M. Foligno – Sturm, Bonino, Bjugstad.

2.Vegas5640214191:12482
3.Minnesota5635516181:16075