Columbus - Los Angeles: radost po gólu Výborného

Columbus - Los Angeles: radost po gólu Výborného - Radost hráčů Columbusu po gólu Davida Výborného. Gólman Los Angeles Mathieu Garon je bezmocný. | foto: AP, ČTK

Výborný režíroval výhru Columbusu

• 7
Columbus - Hokejový útočník David Výborný stál za vítězstvím Columbusu nad Los Angeles v poměru 3:2. Český reprezentant na jednu branku přihrál a dvě, včetně rozhodující z prodloužení, vsítil sám. Milan Hejduk potvrdil svou skvělou formu, když gólem a asistencí přispěl k výhře Colorada nad Buffalem.

Proslov trenéra Kena Hitchcocka před startem finální dvacetiminutovky hokejisté Columbusu v čele s českým útočníkem Davidem Výborným dokonale vyslyšeli.

Blue Jackets po čtyřiceti minutách hry prohrávali s Los Angeles 1:2, aby David Výborný v 46. minutě srovnal skóre a v následném prodloužení přidal svou druhou branku rozhodl o výhře domácího mužstva.

"Po druhé třetině jsme v kabině diskutovali, kdo by měl zabrat a právě oslovení hráči nás nakonec pozvedli," uvedl kouč Ken Hitchcock.

U vyrovnávající trefy na 2:2 měl Výborný snadnou pozici, když zakončoval do odkryté části branky Mathieu Garona.

Vítězný zásah, jenž byl pro českého reprezentanta 16. střeleckým zápisem sezony, zaznamenal během přesilové hry v čase 64:38 po křížné přihrávce obránce Rona Hainseyho.

"Očekával jsem, že bude Hainsey střílet. Přihrávkou mě překvapil," popisoval rozhodující moment zápasu gólman Mathieu Garon.

"Výborný patří mezi hokejisty, kteří se v 90% rozhodnou pro správné řešení. Je to jeden z nejspolehlivějších hráčů v lize," pochválil svého svěřence Hitchcock.

Hejduk potvrdil formu také proti Buffalu

Hokejisté Colorada se po vítězství z ledu Buffala radují již z pátého dvoubodového zisku v řadě. Na úspěchu Avalanche v poměru 3:2 se výraznou měrou podepsal také pardubický odchovanec Milan Hejduk, jenž vyprodukoval gól a přihrávku. Jednatřicetiletý útočník tak bodoval již v sedmém zápase za sebou, když z dané série vytěžil pět branek a sedm asistencí.

Ještě delší sérii si však drží talentovaný centr Paul Stastny. Syn legendárního slovenského útočníka Petera Šťastného se dokázal bodově prosadit už posedmnácté v řadě, čímž o jeden duel předčil právě svého otce a zároveň vyrovnal nováčkovský rekord NHL Teemu Selänneho.

"Uvědomím si to spíš až někdy v létě. Nyní mě těší především klubové úspěchy," řekl zámořským novinářům Stastny, jehož Colorado ztenčilo svou ztrátu na poslední postupové místo do play-off na rozdíl šesti bodů.

"Všechny obdržené góly vyplynuly z našich chyb. Padly ze situací, které bychom neměli připustit," zlobil se trenér Buffala Lindy Ruff. Za Sabres se zapsali mezi střelce Nathan Paetsch a Jason Pominville, branky vítězů vsítili Milan Hejduk, Brett McLean a Wojtek Wolski.

Prospal bodoval na ledě Edmontonu

Finalisté loňských bojů o Stanley Cup z Edmontonu se v posledních startech prezentovali zcela odlišnými výsledky než rozjetí hokejisté Colorada. Po domácí porážce od Tampy Bay 1:3 totiž Olejáři vyšli naprázdno už v pátém duelu za sebou.

Triumf Blesků zařídil nejlepší střelec NHL útočník Vincent Lecavalier. Kanadský reprezentant překonal brankáře Jussi Markkanena hned ve dvou případech a zlepšil se již na celkových 45 branek.

Třetí gól hostujícího mužstva vsítil český centr Václav Prospal. Odchovanec jihočeského hokeje navíc asistoval u úvodní trefy Lecavaliera a nakonec byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Edmonton, v jehož sestavě se pro zranění neobjevili obránci Steve Staios a Jan Hejda, se radoval pouze z jediné branky v síti gólmana Marca Denise. Svou druhou trefu v kariéře si připsal talentovaný zadák Ladislav Šmíd.

VÝSLEDKY

Buffalo - Colorado 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
2. Paetsch, 33. Pominville - 10. Hejduk, 21. McLean (Hejduk), 42. Wolski. Střely na branku: 21:29. Diváci: 18 690.

Columbus - Los Angeles 3:2 v prodloužení (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 46. a 65. Výborný
, 17. G. Platt (Výborný) - 23. Dallman, 39. Heward. Střely na branku: 30:29. Diváci: 15 154.

Anaheim - Phoenix 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
6. R. Jackman, 52. DiPenta - 1. Doan. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17 174.

Edmonton - Tampa Bay 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
58. Šmíd - 34. a 60. Lecavalier (na první Prospal), 31. Prospal. Střely na branku: 30:25. Diváci: 16 839.