Hráči Phoenixu slaví vstřelený gól.

Hráči Phoenixu slaví vstřelený gól. | foto: Reuters

Vrbata s Kleslou gólově přispěli k výhře Phoenixu nad Nashvillem

• 48
Boje ve 2. kole play-off hokejové NHL otevřela výhra Phoenixu 4:3 z prodloužení nad Nashvillem. Výraznou roli v utkání sehráli Češi. Za domácí Coyotes bodovala hned trojice hráčů: Rostislav Klesla (1+1), Radim Vrbata (1+0) a Martin Hanzal (0+1). V dresu Predators se pak jednou prosadil Martin Erat (1+0).

V šesti zápasech úvodního kola play-off proti Chicagu hráli hokejisté Phoenixu hned pětkrát prodloužení, z nichž tři dotáhli do vítězného konce.

Zbyněk Michálek (PIT), 6z. - 1b.(0+1)

Stejným způsobem pak svěřenci kouče Davea Tippetta ovládli i zahajovací duel druhého kola na domácím ledě proti Nashvillu. Phoenix zvítězil 4:3 po prodloužení, přičemž u všech čtyř gólových situací figurovali Češi.

Už během řádné hrací doby Coyotes třikrát odskočili do vedení, to ovšem hostující Predators ještě vždy dokázali umazat. Skóre otevřel v 8. minutě při přesilové hře svou první trefou v play-off Radim Vrbata. V 15. minutě kontroval Brandon Yip - 1:1.

Podruhé se domácí utrhli v 24. minutě zásluhou obránce Rostislava Klesly. V polovině duelu ale srovnal na 2:2 Andrej Kosticyn. Smírný stav nicméně neměl dlouhého trvání poté, co v čase 36:27 udeřil Mikkel Boedker.

Na třetí brance ve vyřazovacích bojích od dánského útočníka se asistencí podílel také produktivní Klesla. Ve třetí třetině pak Nashville vrátil zpět do hry gólem na 3:3 český reprezentant Martin Erat, jenž se při přesilové hře z 56. minuty nejrychleji zorientoval před brankou Mikea Smitha.

Třebíčský rodák zlomil v tu nejvhodnější chvíli pokles formy přesilovkové formace Predators, která v základní části platila statisticky za nejlepší ovšem v play-off z úvodních 26 výhod přetavila v gól jen dvě.

O vítězi tak muselo rozhodnout až prodloužení, v němž do rozhodující akce uběhlo dalších patnáct minut hry.

V klíčové situaci střetnutí sehrál podstatnou roli centr Martin Hanzal, jenž vyhrál buly v útočném pásmu a připravil tak šanci pro veterána Raye Whitneyho. Ten se bekhendovým zakončením mezi betony Pekka Rinneho nemýlil.

2. kolo Západní konference - 1. zápas:

Phoenix - Nashville 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
8. Vrbata, 24. Klesla, 37. Boedker (Klesla), 65. Whitney (Hanzal) - 15. Yip, 32. A. Kosticyn, 56. Erat. Střely na branku: 24:42. Diváci: 17.187. Stav série: 1:0.