Vancouver rozchytal Haška

• 6
Detroit - Šestatřicet zákroků musel předvést brankář Dominik Hašek z Detroitu, aby uhájil vítězství 3:2 nad Vancouverem. Hašek poprvé v sezoně čelil větší porci střel. V úvodní třetině ho překonal Naslund a Malík, od 18. minuty byl bravurní. Prvních šest minut v NHL odehrál s číslem 26 na zádech i Jiří Hudler.
A Hašek si zápas pořádně užíval!

Ve druhé třetině hrál Detroit pětiminutové oslabení po faulu Krise Drapera.

"Těch pět minut jsem si vážně užil," potvrdil. "Měl jsem osm nebo devět zákroků, fanoušci se mohli zbláznit. Tohle vás rozpumpuje!"

Hašek inkasoval už po minutě a jedenácti vteřinách z hole kapitána Canucks Markuse Naslunda. Brendan Shahanan pak z přesilovky srovnal, ale obránce Marek Malík v 18. minutě opět poslal Vancouver do vedení.

Pak začal Hašek excelovat a další gól nepustil. A "Rudým křídlům" se podařilo stav zvrátit. O vítězství rozhodl až minutu a šest vteřin před koncem Ray Whitney, který  vstřelil gól na 3:2.

V sestavě se otevřelo okénko pro Jiřího Hudlera, který nastoupil místo zraněného Bretta Hulla. Hudler odehrál 5 minut a 53 vteřin a byl na ledě u jednoho inkasovaného gólu.

Utkání muselo být na několik minut ve třetí třetině zastaveno. Důvod? Český obránce Jiří Fischer natlačil Daniela Sedina na hrazení tak tvrdě, že puklo jedno z ochraných plexiskel.

Židlický má bod na utkání

Takový start asi ani sám nečekal. Ve třech zápasech si obránce Marek Židlický z Nashvillu připsal dvě branky a dvě asistence. V dnešním utkání proti silným St.Louis tečoval v 9. minutě při přesilové hře střelu Švéda Andrease Johanssona a pak v 31. minutě nahrál na vítěznou branku Danu Hamhuisovi.

Brankář Tomáš Vokoun pochytal 30 střel a dopomohl k vítězství 4:1. Jediným hráčem Blues, který věděl, jak na něj vyzrát, se stal ve 29. minutě Petr Čajánek.

Legie Colorada zase válela

Možná by stálo zato rozbít prasátko a podívat se letos do Colorada! Ne na hory, ale na na hokej. Tým Avalanche podal další důkaz, že momentálně disponuje nejsilnějším útokem v NHL, když porazili Minnesotu 5:2.

Z velkých hvězd se trefili Peter Forsberg, Milan Hejduk a Teemu Selanne, další dvě branky přidal centr čtvrté řady Andrej Nikolišin a začínající obránce John-Michael Liles.

"Je dobré vidět góly i od ostatních útoků," pochvaloval si Forsberg.

Minnesota hraje stále bez útočníků Mariána Gáboríka a Pascala Dupuise, kteří nemají smlouvu, a rozdíl v útočném kapitálu byl znát.

"Nebyli jsme poslední. Takhle asi Colorado letos vyprovodí ještě pár týmů," zamyslel se trenér Minnesoty Jacques Lemaire.

Eliáš pomohl odvrátit porážku v hodině dvanácté

Ještě tři vteřiny před koncem třetí třetiny prohrával obhájce Stanleyova poháru New Jersey Devils v úvodním domácím zápase s Torontem 1:2. Přesto Devils uhráli bod.

V dramatické koncovce nahodil obránce Brian Rafalski z rohu kluziště puk na branku, Patrik Eliáš jej tečoval a Sergej Brylin ze skrumáže dopravil za záda Eda Belfoura. Zápas skončil remízou 2:2.

Před utkáním byl pod střechu Continetal Airlines Areny vztyčen prapor, symbolizující vítězství Devils v minulém ročníku.

"Příjemný byl ceremoniál před utkáním i po něm," usmíval se Brylin, který v týmu pomohl vybojovat všechny tři tituly od roku 1995.

Krátce

Dva první body v sezoně si za gól a asistenci připsal Aleš Hemský z Edmontonu. Jeho tým porazil Buffalo 4:1. To má velký problém z ofensívou. Sabres stačili již prohrát 0:2 s Philadelphií, 0:6 s Islanders a nyní 1:4 s Edmontonem.

Nečekaně výborný start (3 výhry, 1 porážka) má naopak Montreal. Dnes zdolal Pittsburgh 4:1, když tři góly vsítil při přesilovce. Za Penguins ve 28. minutě vyrovnával také v přesilovce Martin Straka.

Dnešní noc přinesla dvě bezgólové remízy. Světe, div se, Atlanta je po čtyřech stále bez porážky, 0:0 hrála na ledě New York Rangers. Ti mají také trhliny v ofensivě, v neděli prohráli v Columbusu 0:5.

Gól diváci neviděli ani v San José, kde místní Sharks nechali uhrát bod Philadelphii. Útočník Sharks Milan Michálek v utkání nehrál kvůli pohmožděnému kolenu.

Obránce Tampy Pavel Kubina v  52. minutě upravoval čtrvtým gólem již rozhodnutý zápas s Phoenixem, ve kterém Lightning vyhráli 5:1. Phoenix utrpěl po třech zápasech první porážku a to díky 20 zákrokům jejich bývalého bankáře Nikolaje Chabibulina.

Aktuální kanadské bodování

Čtvrteční výsledky:

Minnesota - Colorado 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Branky: 24. Daigle (Kuba), 47. Hendrickson - 6. Nikolišin, 25. Forsberg, 27. Liles, 39. Hejduk, 57. Selänne. Střely na branku: 23:31. Diváci: 18.568.

New York Rangers - Atlanta 0:0 po prodl.
Střely na branku: 29:30. Diváci: 18.200.

Tampa Bay - Phoenix 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky: 7. Lukowich, 29. St. Louis, 29. Cullimore, 52.Kubina, 55. Modin - 19. Johnson. Střely na branku: 31:21. Diváci:12.784.

Edmonton - Buffalo 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 24. Moreau, 35. Hemský, 40. Torres (Hemský), 59.Pisani - 30. Drury. Střely na branku: 33:32. Diváci: 15.502.

Nashville - St. Louis 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 9. Židlický, 31. Hamhuis (Židlický), 52. Országh, 59. Johansson - 29. Čajánek. Střely na branku: 24:31. Diváci: 9.586. Za Nashville odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, připsal si 30 zákroků.

Columbus - Chicago 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 24. Nash (Špaček), 35. Marchant - 48. McLean. Střely na branku: Diváci: 16.158.

Montreal - Pittsburgh 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 19. Markov, 40. Zedník, 50. Ward, 52. Ribeiro - 28. Straka. Střely na branku: 32:22. Diváci: 18.859.

New Jersey - Toronto 2:2 po prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 5. Pandolfo, 60. Brylin (Eliáš) - 31. Antropov, 37. Tucker. Střely na branku: 33:14. Diváci: 19.040.

San Jose - Philadelphia 0:0 po prodl.
Střely na branku: 27:26. Diváci: 17.167.

Detroit - Vancouver 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
Branky: 15. Shanahan, 19. Lidström, 59. Whitney - 2. Näslund, 18. Malík. Střely na branku: 31:38. Diváci: 20.066. Za Detroit odchytal celý zápas Dominik Hašek, zaznamenal 36 zákroků.

Vancouverský gólman Dan Cloutier zasahuje proti Rayi Whitneymu z týmu Detroit Red Wings.

Gólman Dominik Hašek z Detroit Red Wings vleže zablokoval střelu Brendana Morrisona (vlevo).

Mario Lemieux, kapitán Pittsburgh Penguins se snaží přejít kolem Niklase Sundstroma z Montrealu.