Dylan Strome, Patrick Kane, Andrew Shaw a Dominik Kubalík slaví gól Chicaga.

Dylan Strome, Patrick Kane, Andrew Shaw a Dominik Kubalík slaví gól Chicaga. | foto: AP

Kubalík asistoval u jediné branky Chicaga, výhru si odvezl Columbus

• 5
V jediném pátečním zápase hokejové NHL porazil Columbus domácí Chicago těsně 2:1. U jediné trefy oslabených Blackhawks asistoval český kanonýr Dominik Kubalík. První hvězdou večera byl zvolen gólman vítězů Joonas Korpisalo, jenž pochytal 31 střel.

Hokejisté Chicaga, kteří kvůli nemoci dlouhodobě postrádají kapitána Jonathana Toewse a mimo jsou také zranění Alexander Nylander a Kirby Dach, v posledních dnech utrpěli další ztráty. Tentokrát vinou koronavirového protokolu, jenž vyřadil z akce beka Adama Boqvista a střelce Alexe DeBrincata.

První zkouškou pro Blackhawks při takto zredukovaném kádru byl páteční domácí duel s Columbusem, který kvůli zranění pro změnu stále ještě nenasadil svou nedávnou posilu z Winnipegu Patrika Laineho. Hosté šli do vedení v 9. minutě zásluhou využité přesilovky dánského útočníka Olivera Bjorkstranda, jenž pálil bez přípravy z levého kruhu.

Stejný hráč si navíc v úvodu druhého dějství připsal i asistenci u pojistky z hole Erica Robinsona, který proměnil samostatný únik. Chicago se dočkalo gólu až v 31. minutě. V přesilové hře pálil Dominik Kubalík (19:46, 0+1, +/-: 0, 4 střely) a odražený puk se dostal k Patricku Kaneovi.

Bodování NHL

S 27 odehranými minutami suverénně nejvytíženější borec večera pak našel přihrávkou v předbrankovém prostoru Dylana Stroma. Ten jako jediný našel recept na gólmana Joonase Korpisala, jenž zastavil 31 z 32 střel Blackhawks a byl zvolen první hvězdou duelu. Ve čtvrtém útoku domácích nechyběl centr David Kämpf (13:37, +/-: 0, 1 střela).

Výsledek:

Chicago Blackhawks - Columbus Blue Jackets 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 30:47 D. Strome (P. Kane, D. Kubalík) - 08:53 Bjorkstrand (Atkinson, Werenski), 23:39 Robinson (Bjorkstrand). Rozhodčí: Sutherland, Rank – Knorr, Baker.

Chicago Blackhawks Lankinen (M. Subban) – Carlsson, Keith (A), C. Murphy, Zadorov, Mitchell, de Haan, Beaudin – P. Kane (A), Suter, Janmark – Kurashev, D. Strome, D. Kubalík – A. Shaw (A), Söderberg, Hagel – Kämpf, Carpenter.

Columbus Blue Jackets Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones (A), Werenski, D. Savard, Gavrikov, Kukan, Del Zotto – Bjorkstrand, Texier, N. Foligno (C) – Foudy, Domi, Grigorenko – Atkinson, Roslovic, Jenner (A) – Riley Nash, M. Koivu, Robinson.

2.Vegas5640214191:12482
3.Minnesota5635516181:16075