Tomáš Hertl přijímá gratulace k brance proti Edmontonu. | foto: AP

Hertl a Blümel v přípravě slavili gól, nastoupili tři čeští gólmani

• 0
V sobotních přípravných zápasech hokejové NHL byli Češi vidět. Mezi střelce se zapsali Tomáš Hertl ze San Jose a Matěj Blümel z Dallasu, obránce David Jiříček z Columbusu jednou asistoval. Do brány se dostali tři čeští gólmani, Vítek Vaněček z New Jersey, David Rittich z Los Angeles a Jakub Dobeš z Montrealu.

Na první gól v zápase San Jose s Los Angeles se čekalo až do 50. minuty, kdy hostující Kings poslal do vedení Alex Laferriere. Sharks vymazali nulu na kontě pozorného Davida Ritticha až v 58. minutě. Střelcem vyrovnávající branky byl jeho krajan Tomáš Hertl, jenž při signalizované výhodě uspěl ranou švihem z vrcholu pravého kruhu. V následném prodloužení ale dostali výhodu početní převahy hráči LA a výsledkem byla vítězná trefa Samuela Fagema. Rittich kryl celkově 34 z 35 střel domácích.

Vítězný duel odchytal také Vítek Vaněček z New Jersey po výsledku 3:2 z prodloužení nad Philadelphií. Opora Devils kryla 29 z 31 střel. New Jersey s Ondřejem Palátem v útoku vedlo po první třetině 2:1, Flyers zařídil prodloužení vyrovnáním až z 57. minuty Rhett Gardner. Ve třetí minutě nastavení však za hosty rozhodl Erik Haula.

Mladý gólman Jakub Dobeš na startu třetí třetiny nahradil mezi třemi tyčemi Montrealu zkušenějšího kolegu Montembeaulta. Proti Torontu v danou chvíli Canadiens ztráceli 0:3 a ve zbytku duelu dokázali již jen snížit trefou při hře v oslabení od Kaidena Guhleho. Dobeš kryl všech 7 zbylých pokusů Maple Leafs.

Jakub Škarek z pozice náhradníka sledoval výhru Islanders 5:3 v newyorském derby nad Rangers. Ostrované si nejprve vypracovali čtyřgólový náskok. Rangers zabrali až ve třetí třetině, kdy se třemi zásahy dotáhli. Z vyrovnání se již ale neradovali a Anders Lee v poslední minutě do prázdné klece výsledek zpečetil.

Útočník Matěj Blümel se gólem podílel na výhře Dallasu 4:3 po prodloužení nad St. Louis. Už ve 2. minutě srovnával průběžné skóre na 1:1. V sestavě Stars, za které v nastavení rozhodl hvězdný Jason Robertson, nechyběl i centr Radek Faksa.

Vancouver s Filipem Hronkem v obraně se konečně dočkal první výhry v přípravě. Po třech nezdarech včetně ostudného debaklu 0:10 od Calgary si Canucks poradili 5:2 s Edmontonem. Stalo se tak hlavně díky produktivitě útočníků Brocka Boesera (0+4) s Phillipem Di Giuseppem (1+2) a obránce Quinna Hughese (2+1).

Výsledky přípravných zápasů NHL

Vancouver Canucks - Edmonton Oilers 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Branky: 28:35 Hughes (Di Giuseppe, Boeser), 30:28 Hughes (Boeser, Di Giuseppe), 40:40 Kuzmenko (Hughes, Pettersson), 45:08 Pettersson (Boeser, Miller), 48:16 Di Giuseppe (Cole, Boeser) - 18:34 Erne (Sutter, Janmark), 48:42 Lavoie (Broberg). Rozhodčí: Dunning, Kozari – Mills, Hunt.

Vancouver Canucks Demko (DeSmith) – Hughes, McWard, Cole, Hronek, Soucy, Myers – Boeser, Garland, Miller, Hoglander, Studnicka, Suter, Di Giuseppe, Petterson, Blueger, Beauvillier, Äman, Kuzmenko

Edmonton Oilers Skinner (Pickard) – Bouchard, Nurse, Broberg, Gleason, Desharnais, Niemelainen – Janmark, Pederson, Sutter, Erne, Griffith, Malone, Brown, Bourgault, Hamblin, Lavoie, Kane, Nugent-Hopkins

Detroit Red Wings - Washington Capitals 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Branky: 07:21 Czarnik (Hanas), 13:12 Seider (Raymond, Fabbri), 22:43 Larkin (DeBrincat, Raymond), 33:20 Hanas (Copp, Danielson), 45:43 Larkin (DeBrincat, Holl) - 28:47 Strome (Frank, Phillips), 35:00 Phillips (Milano, Strome). Rozhodčí: Luxmore, Furlatt – Daisy, Brisebois.

Detroit Red Wings Husso (31. Hutchinson) – Holl, Viro, Rafferty, Seider, Wallinder, Newpower, Walman – Fabbri, Copp, Czarnik, Raymond, Danielson, Gettinger, Berggren, Shine, Larkin, Hanas, Spezia, Soderblom, Kasper, DeBrincat

Washington Capitals Shepard (Lindgren) – Feherváry, Van Riemsdyk, Alexejev, Priskie, Haman Aktell, McIlrath – Milano, Strome, Phillips, Mantha, Lapierre, Frank, Snively, Protas, Aube-Kubel, Malenstyn, Sutter, Trinejev

New York Islanders - New York Rangers 5:3 (3:0, 1:0, 1:3)

Branky: 07:07 Pageau (Lee, Gauthier), 09:37 Nelson (Fasching), 17:11 Horvat (Hölmstrom, Dobson), 30:44 Clutterbuck (MacLean, Johnson), 59:52 Lee (Clutterbuck) - 45:07 Othmann (Trocheck), 56:22 Goodrow (Lafrenière, Trouba), 59:11 Cuylle (Vesey, Trouba). Rozhodčí: Hebert, Blandina – Nansen, Grillo..

New York Islanders Varlamov (Škarek) – Pelech, Dobson, Romanov, Pulock, Bolduc, Mayfield – Holmström, Horvat, Barzal – Engvall, Nelson, Fasching – Lee, Pageau, Gauthier – Johnston, MacLean, Clutterbuck.

New York Rangers Quick (41. Garand) – Robertson, Trouba, Lindgren, Schneider, Harpur, Hollowell – Cuylle, Zibanejad, Othmann – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Vesey, Goodrow, Pitlick – Edström, Brodzinski, Rempe.

Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 2:3P (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 02:04 Allison (Brink, Andrae), 56:54 Gardner (M. Brown, Tuomaala) - 08:38 Lazar (Tyce Thompson), 16:42 Holtz (Meier, Hischier), 62:28 Haula (Mercer, Hamilton). Rozhodčí: Sutherland, Halkidis – Jackson, Marquis. Diváci: 12 855.

Philadelphia Flyers Hart (Sandström) – Attard, Ginning, S. Walker, M. Staal, Ristolainen, Andrae – Konecny, Couturier (A), Furry – Brink, N. Cates, Allison – Atkinson (A), Laczynski, M. Brown – Tuomaala, Gardner, Lycksell.

New Jersey Devils Vaněček (Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, B. Smith, Hatakka, Foote, Vukojevic – Holtz, Hischier (C), Meier – Mercer, Haula, Palát (A) – Tyce Thompson, Tierney, Willman – Lazar, Criscuola, Bowers.

Minnesota Wild - Chicago Blackhawks 3:2P (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 12:01 O'Rourke (Petan, Lambos), 18:30 Beckman (Walker, Lettieri), 60:21 Dewar (Duhaime, Goligoski) - 01:06 Entwistle (Katchouk, Phillips), 58:57 Johnson (Raddysh, Katchouk). Rozhodčí: McCauley, Kea – Murray, Smith.

Minnesota Wild Gustavsson (McIntyre) – Addison, Merrill, Mermis, Goligoski, O'Rourke, Lambos – Lettieri, Beckman, Khaira, Walker, Petan, Duhaime, Dewar, Lucchini, Fogarty, Swaney, O'Leary, Teasdale

Chicago Blackhawks Söderblom (Weeks) – Zajcev, Del Mastro, Phillips, Allan, Crevier, Korchinski – Raddysh, Katchouk, Anderson, Bjork, Dach, R. Johnson, Entwistle, Seney, Savoie, Guttman, T. Johnson, Ludwinski

St. Louis Blues - Dallas Stars 3:4P (3:1, 0:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 01:04 Schenn (Loof, Kyrou), 04:19 Schenn (Kessel, Saad), 13:07 Bolduc (Dean, McGing) - 01:26 Blümel, 42:46 McDonald (Dadonov, Bichsel), 51:40 Seminoff (Damiani, Harley), 61:01 Robertson (Harley, Dadonov).

St. Louis Blues Binnington (Ellis) – Tucker, Rosen, Kalynuk, Bortuzzo, Loof, Kessel – Saad, Schenn, J. Kyrou – Bolduc, Dena, Toropčenko – McGing, Peca, Laferriere – S. Bitten, Washkurak, W. Bitten.

Dallas Stars Murray (Poirier) – Harley, Hakanpää, Bichsel, White, Pouliot, C. Kyrou – Robertson, Bourque, Dadonov – Steel, Faksa, Smith – Blümel, Damiani, McDonald – McKenzie, Bäck, Seminoff.

San Jose Sharks - Los Angeles Kings 1:2P (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 57:13 Hertl (Vlasic) - 49:57 Laferriere (Moverare, Hudon), 64:21 Fagemo (Hicketts, Hudon). Rozhodčí: Schlenker, Schrader – Gawryletz, O'Quinn.

San Jose Sharks Chrona (Blackwood) – Benning, Ferraro, Vlasic, Knyžov, Rutta, Muchamadullin – Sturm, Duclair, Kunin, Bordeleau, Kaspick, Todd, Hertl, Sabourin, Hoffman, Eklund, Bailey, Barabanov

Los Angeles Kings Rittich (Ingham) – Englund, Connauton, Björnfot, Hicketts, Moverare, Clarke – Thomas, Chromiak, Doty, Malcev, Ward, Hudon, Fagemo, Pinelli, Laferriere, Helenius

Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky: 51:32 Guhle (Kovacevic, Newhook) - 06:30 Knies (Minten, Steeves), 30:33 Minten (Steeves, Abruzzese), 39:47 Robertson (Rifai). Rozhodčí: Nicholson, Rank – Suchánek, Berg.

Montreal Canadiens Montembeault (41. Dobeš) – Guhle, Kovacevic, Barron, Norlinder, Reinbacher, Trudeau – Suzuki, Newhook, Slafkovský, Caufield, Andersson, Harvey-Pinard, Heineman, Pezzetta, Farrell, Mailler, Dach, Kidney

Toronto Maple Leafs Jones (Hildeby) – Benoit, McCabe, Rielly, Niemela, Brodie, Rifai – Gregor, Knies, Abruzzese, Holmberg, Hirvonen, Slavin, Minten, Clifford, Steeves, Cowan, Tverberg, Robertson

Buffalo Sabres - Columbus Blue Jackets 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)

Branky: 30:47 Skinner (Okopso), 42:03 Jokiharahju, 49:11 Skinner (Okopso, Benson), 54:14 Benson (Okopso) - 12:02 Laine (Marchenko), 15:50 Danforth (Johnson), 20:18 Laine (Jiříček).

Buffalo Sabres Levi (Luukkonen) – Bryston, Ceconi, Davies, Johnson, Jokiharrju, Stillman – Benson, Biro, Cozens, Krebs, Kulich, Okopso, Olofsson, Rosen, Rousek, Skinner, Thompson, Tuch

Columbus Blue Jackets Merzlikins (Dell ) – Mateychuk, Gudbranson, Werenski, Jiříček, Provodov, Boqvist – Voronkov, Bemstrom, Fatilli, Malatesta, Danforth, Dumais, Dunne, Marchenko, Matteau, Johnson, Laine, Rosolovic

Tampa Bay Lightning - Nashville Predators 5:4 (0:1, 2:2, 3:1)

Branky: 20:34 Hagel, 28:12 Watson (Merela, Crozier), 44:26 Merela (Hedman, Perbix), 52:57 Kučerov (Point, Stamkos), 53:51 Merela - 14:25 Kemell (Trenin), 21:49 Tomasino (O'Reilly), 37:51 Novak (Evangelista, Josi), 59:21 Novak (Josi, Kemell). Rozhodčí: St. Laurent, Hiff – Tobias, Kelly.

Tampa Bay Lightning Tomkins (Alnefelt) – Perbix, Hedman, Raddysh, Sergačjov, Crozier, Lilleberg – Kučerov, Point, Hagel – Barré-Boulet, Stamkos, Paul – Watson, Allard, Koepke – Merela, Fortier, Grošev

Nashville Predators Lankinen (30. Askarov) – Schenn, Lauzon, McDonagh, Carrier, Fabbro, Josi – Forsberg, Sissons, Trenin, Kemell, Tomasino, Svečkov, Sherwood, Afanasjev, Pärssinen, Evangelista, Novak, R. O'Reilly