Pilař a Trnka vsítili své první góly

• 1
Toronto - Obránci Karel Pilař a Pavel Trnka se poprvé v letošní sezoně prosadili střelecky. A oba dva v utkání Toronto-Florida. Pilař dal v 15. minutě Torontu vedení 2:0, které o šest minut později Trnka korigoval na 2:1. Javorové listy ale potvrdily momentální neporazitelnost a zvítězily 5:2.
Ještě před měsícem mělo Toronto stěží vyrovnanou bilanci výher a porážek a dělilo se o 11. příčku ve Východní konferenci.

Nyní neprohrálo 15 zápasů v řadě a vyhouplo se do čela tabulky celé NHL.

"Být úspěšným týmem znamená, že všechny vaše útoky musí hrát dobře," řekl kapitán Maple Leafs Mats Sundin. "A to se nám právě teď daří."

Po úvodní brance Garyho Robertse, který se v utkání trefil dvakrát, zvyšoval v 15. minutě prudkou střelou od mantinelu Karel Pilař na 2:0.

"Každé utkání se trefí někdo jiný," řekl mistr světa z roku 2001."Jsem rád, že jsem to byl dneska i já."

Pavel Trnka po sedmnácti vteřinách druhé třetiny snížil na 1:2, když před brankou tečoval přihrávku Byrona Ritchieho zpoza branky. Ve 52. minutě ještě asistoval u branky Kristiana Huseliise, který už jen upravil na konečných 5:2.

Do statistik utkání se zapsal i Robert Reichel, který ve 26. minutě přihrál Robertsovi na druhý gól.

Jágr si připsal dva body

I ve druhém zápase po nucené týdenní pauze, způsobené zraněním palce levé ruky, se prosadil Jaromír Jágr z Washingtonu. K výhře 3:2 nad Montrealem přispěl brankou a jednou asistencí.

Ve 26. minutě nejprve otevřel skóre při přesilové hře, když zužitkoval přihrávku od Benoita Grattona a trefil se nad rameno brankáře Matthieu Garona.  Ve 45. minutě se podílel na brance na 2:1, kterou vstřelil Jeff Halpern. Za Canadiens krátce předtím, ve 44.minutě vyrovnal svým sedmým gólem v sezoně bývalý hráč Capitals Jan Bulis.

Třetí třetina byla vůbec velmi napínavá. Krátce po Halpernově gólu na 2:1 dostal Montreal výhodu pětiminutové přesilovku, kterou zužitkoval nováček Michael Ryder. 54 vteřin před koncem třetí třetiny ale odmítl prodloužení Slovák Peter Bondra, který zpoza branky nachytal Garona vítězným gólem na 3:2.

Události noci

Bezesporu největší událostí předvánoční porce zápasů je vítězství Chicaga nad St.Louis 3:0. Blackhawks vyhráli teprve podruhé za posledních 21 zápasů.

"Tým hrál skvěle, o tom není pochyb," řekl brankář Michael Leighton, který si připsal 23 úspěšných zákroků. "Za stavu tři nula to byl krásný pocit. Takový zápas už člověk musí vyhrát. Celý tým hrál skvěle v obraně."

"To vítězství je pro nesmírně cenné," řekl autor první branky Steve Sullivan. "Dříve jsme vedli o jednu branku a nedokázali jsem vedení udržet. Dnes jsme se dostali do vedení také, ale nepřestali jsme tvrdě pracovat a přidali jsme další góly."

Phoenix uzavřel svou čtyřzápasovu sérii na ledě soupeře vítězstvím 2:1 v Columbusu a to znamená, že se do své nové arény vydají pozitivně naladěni. Vyrovnávací branku na 1:1 vsítil Jan Hrdina, který ve 34. minutě střelou bez přípravy překonal brankáře Freda Brathwaitea.
Důležitého vítězství 4:2 dosáhli New York Islanders nad zvolna uvadající Philadelphií. Klíčovou se stala střela Jasona Blakea v přesilové hře pět minut před koncem třetí třetiny, která dala Islanders vedení 3:2. Neméně důležitým dílem přispěl brankář Garth Snow, který pochytal 34 střel. Philadelphia si v posledních devíti zápasech započítala jen dvě vítězství.

Bitvu o Albertu vyhrálo Calgary

Tradiční derby dvou rivalů- Calgary a Edmontonu, známé také jako "Battle of Alberta" vyhrálo momentálně úspěšnější Calgary 2:1. Flames před vyprodaným hledištěm v Pengrowth Saddledome vyhráli sedmý domácí zápas v řadě. Vítěznou branku vsítil sváteční střelec, obránce Rhett Warrener, který se prosadil přesně po jednom stu zápasů. Brankář Mikka Kipprusoff pochytal 30 střel. Asistenci na jediný gól Oilers, kteří vposledních 15 zápasech zvítězili jen dvakrát, si připsal Radek Dvořák.

Tomáš Vokoun z Nashvillu pochytal v utkání s Minnesotou 23 střel a podílel se tak na remíze 3:3. Na straně Wild se po devíti zápase prosadil svým teprve čtvrtým gólem v sezoně Slovák Marián Gáborík.

Výsledky:

Boston - Tampa Bay 1:1 po prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 25. Zamuner - 41. A. Roy. Střely na branku: 22:32. Diváci: 13.266.

Buffalo - Ottawa 2:2 po prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 17. D. Roy, 22. Dumont - 39. T. White, 40. Vermette. Střely na branku: 38:33. Diváci: 15.317.

New York Islanders - Philadelphia 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Branky: 52. a 60. Asham, 24. Scatchard, 55. J. Blake - 43. Handzuš, 50. Recchi. Střely na branku: 30:36. Diváci: 13.888.

Washington - Montreal 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 26. Jágr, 45. Halpern (Jágr), 60. Bondra - 44. Bulis, 49. Ryder. Střely na branku: 22:40. Diváci: 12.469.

Columbus - Phoenix 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 23. Nash - 34. Hrdina, 42. Tanabe. Střely na branku: 28:26. Diváci: 16.993.

Toronto - Florida 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 10. a 26. Roberts (na druhou Reichel), 15. Pilař, 34. Antropov, 43. Nieuwendyk - 21. Trnka, 52. Huselius (Trnka). Střely na branku: 26:31. Diváci: 19.360.

Minnesota - Nashville 3:3 po prodl. (0:1, 3:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 21. Gáborík, 35. Park, 37. Wiemer - 1. Legwand, 23. Eaton, 36. A. Hall. Střely na branku: 26:22. Tomáš Vokoun odehrál za Nashville celý zápas a kryl 23 střel. Diváci: 18.568.

Chicago - St. Louis 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 2. Sullivan, 42. Nichol, 44. Arnason. Střely na branku: 21:23. Diváci: 12.732.

Calgary - Edmonton 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 10. Saprykin, 25. Warrener - 57. M. York (Dvořák). Střely na branku: 21:31. Diváci: 18.389.

Útočník Washingtonu Jaromír Jágr otevřel skóre utkání s Montrealem a na další branku nahrával. V situaci na snímku však byl úspěšný brankář Marthieu Garon.