Obránce Ustrnul se upíše Atlantě

Atlanta - Vedení celku NHL Atlanta Trashers oznámilo ústy viceprezidenta a zároveň generálního manažera Dona Waddela, že se dohodlo na blíže nespecifikovaném kontraktu s devatenáctiletým českým obráncem Liborem Ustrnulem. Rodák ze Šternberka strávil uplynulé dvě sezony v juniorském celku Plymouth Whalers, v němž odehrál celkem 103 zápasů. Ve své premiérové sezoně za mořem se "blýskl" 208 trestnými minutami (celkem jich má na svém kontě 274) a patřil tak tehdy k nejtrestanějším hráčům juniorské OHL. Atlanta si jej vybrala ve 2. kole loňského draftu, jako 42 hráče v pořadí.

Atlanta si jej vybrala ve 2. kole loňského draftu, jako  42 hráče v pořadí.

Hokejová cena Libora Ustrnula ještě vzrostla na přelomu let 2000 a 2001, kdy se v barvách české  juniorské reprezentace podílel na MS v Rusku na úspěšné obhajobě titulu mistrů světa.

V průběhu sezony chyběl Plymouthu pro zranění v 35 zápasech, ovšem během play off OHL si počínal nejlépe ze všech hráčů soutěže ve statistice plus/minus bodů, když nasbíral sedmnáct kladných bodů. V 19 zápasech zaznamenal 1 gól, čtyři asistence a 19 trestných minut.

Plymouth postoupil až do finále J. Ross Robertson Cupu, trofeje určené nejlepšímu týmu OHL. Ve finálové sérii prohrál 2:4 na zápasy s celkem Ottawa 67's.