Obhájce Stanley Cupu oplatil Kings porážku

Los Angeles - Ve druhém z celkově plánovaných 107 přípravných duelů před startem hokejové NHL oplatili obhájci Stanley Cupu z Anaheimu porážku týmu Los Angeles Kings. Po čtvrtečním neúspěchu 4:5 se Ducks radovali z vítězství 3:2, které zařídil útočník Ryan Getzlaf brankou z 55. minuty.

V jediném sobotním klání přípravy na NHL se v odvetném utkání střetly celky Los Angeles a Anaheimu.

Čtvrteční souboj skončil výhrou 5:4 v podání Kings, kteří z posledních 17 přípravných kempů vyvázli vždy s kladnou bilancí přípravných duelů.

Tentokrát ale narazili, když na ledě domácí Staples Centre podlehli Anaheimu těsně 2:3.

V dresu vítězů si odbyly premiéru nové akvizice, veterán Matthieu Schneider a kontroverzní útočník Todd Bertuzzi.

Osmatřicetiletý zadák Matthieu Schneider, jenž v uplynulé sezoně společně s Bertuzzim hájil barvy Detroitu, si ale debut dlouho neužil. V prostřední třetině totiž kvůli zranění kotníku odešel předčasně do kabin.

Los Angeles, za které se představili slovenští reprezentanti Michal Handzuš a Ladislav Nagy, v zápase nevyužili služeb Jaroslava Modrého ani útočníka Petra Kanka. V organizaci Anaheimu nepůsobí žádný český hokejista.

Výsledek:

Los Angeles - Anaheim 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
15. Michael Cammalleri, 30. Tom Preissing - 2. Andrew Miller, 30. Jason King, 55. Ryan Getzlaf. Střely na branku: 27:30. Diváci: 11.107