Jakub Voráček (vpravo) přijímá gratulaci ke gólu od spoluhráče  Krise Russella.

Jakub Voráček (vpravo) přijímá gratulaci ke gólu od spoluhráče Krise Russella. | foto: AP

Kreps s Voráčkem skórovali v přípravě, Crosby se uvedl 3 body

• 1
Přípravný program před startem NHL v úterý pokračoval dalšími sedmi zápasy. V akci se ale představilo jen dvanáct týmů poté, co Los Angeles a Phoenix rozdělily své kádry na dva tábory a střetly se ve dvojzápase. Z Čechů se střelecky prosadili útočníci Kamil Kreps a Jakub Voráček.

Z osmi Čechů, kteří absolvují přípravný kemp klubu, se v premiérovém zápase Floridy dostali na led pouze tři naši zástupci.

V útoku proti Ottawě bojovali Michal Řepík a Kamil Kreps, jenž v 18. minutě zařídil rozdílovou branku utkání. Na výsledku 3:1 pro Panthers se podílel také brankář Alexander Salák, který na začátku třetí třetiny nahradil Scotta Clemmensena a poradil si se všemi 13 závěrečnými pokusy Ottawy.

Kotalík asistoval u jediné trefy Rangers

Václav Prospal, Michal Rozsíval a také slovenský střelec Marián Gáborík úvodní přípravný zápas Rangers proti Bostonu pouze sledovali z pozice diváka.

Bruins, v jejichž sestavě nechyběl kapitán Zdeno Chára, zvítězili těsně 2:1 díky přesilovkovým trefám Zacha Hamilla a Marca Savarda. U jediné branky New Yorku z hole Christophera Higginse asistoval Aleš Kotalík.

Crosby s Kunitzem rozstříleli Columbus

Hned v zahajovacím utkání přípravy Sidney Crosby s Chrisem Kunitzem ukázali svým soupeřům, jak nebezpečná může být jejich spolupráce. Oba forvardi si připsali tři body za dvě branky a jednu přihrávku, čímž zařídili vítězný obrat Pittsburghu nad Columbusem 5:4 po prodloužení.

Vstup do utkání totiž vyšel lépe Blue Jackets. Díky zásahu Jakuba Voráčka a dvěma gólům Maxima Majorova vedli po 40 minutách už 3:0. Finální dvacetiminutovku včetně následného nastavení však ovládlo nezadržitelné duo Crosby - Kunitz.

Češi se ve dvojzápase LA s Phoenixem neprosadili

Čtveřice Vrbata - Průcha - Hanzal - Zbyněk Michálek nastoupila v dresu Phoenixu k domácímu duelu s Los Angeles, ve kterém Coyotes bez účasti kouče Waynea Gretzkyho zvítězili 4:2. Domácí tým svého soupeře přestřílel 30:14, přičemž mezi nejaktivnější hráče se čtyřmi pokusy patřil Petr Průcha.

Ve druhém duelu hraném v Los Angeles pro změnu využili domácího prostředí hokejisté Kings, když uhráli výsledek 4:3. Klíčovou roli v tom sehrál zejména obránce Jack Johnson, jenž vyprodukoval dva góly a jednu asistenci.

Výsledky:

Florida - Ottawa 3:1 (2:1, 1:0, 0:0) - hráno se v Halifaxu
17. Timmins, 18. Kreps, 40. Booth - 16. Picard. Alexander Salák (Florida) odchytal 20 minut a neinkasoval.

New York Rangers - Boston 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
51. Higgins (Kotalík) - 8. Hamill, 47. Savard.

Pittsburgh - Columbus 5:4 v prodl. (0:1, 0:2, 4:1 - 1:0)
44. a 47. Crosby, 59. a 61. Kunitz, 54. Conner - 36. a 40. Majorov, 17. Voráček, 58. Picard.

St. Louis - Minnesota 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)