Giguere znovu nepustil gól, Anaheim vede 2:0

• 38
St.Paul - Brankář Jean Sebastian Giguere i ve druhém zápase finále Západní konference proti Minnesotě v zámořské NHL nepustil branku. Jeho Anaheim zvítězil 2:0, Kurt Sauer a Rob Niedermayer vstřelili obě branky ve vlastním oslabení. Giguere pochytal 24 střel a více jak 153 minut už neinkasoval. Podobně jako v předchozích sériích proti Detroitu a Dallasu dokázal tým Mighty Ducks vyhrát oba úvodní zápasy na ledě soupeře. Série pokračuje v jeho hale Arrowhead Pond of Anaheim v noci ze středy na čtvrtek. Minnesota chce přeměřit Giguerovy betony

Anaheim tentokrát nemusel povalit soupeře na lopatky až v prodloužení.

K výhře 2:0 mu stačil dobrý postřeh při dvou přesilových hrách soupeře.

Ve 28. minutě vedl útočník Steve Rucchin protiútok při prvním oslabení svého týmu.
V prostoru mezi kruhy pro vhazování v útočné třetině nechal puk za sebou. Ten převzal obránce Kurt Sauer a svým prvním gólem v play-off otevřel skóre.

"Trefil jsem se před zraky své rodiny," řekl rodák z nedalekého St.Cloud. "V základní části jsem se trefil jen jednou, takže to je určitě příjemné."

Ve 49. minutě hrál Anaheim v oslabení znovu. Útočník Minnesoty Cliff Ronning při pokusu o střelu od modré čáry zlomil hůl. Volného puku se ujal Rob Niedermayer, nabral rychlost a v sólovém nájezdu propálil brankáře Dwaynea Rolosona podruhé.
"Nebývá zvykem vstřelit gól v oslabení během jednoho zápasu, natož pak dva," řekl Rucchin. "Znovu nám přálo štěstí."

Brankář Anaheimu Jean Sebastian Giguere pochytal v sérii zatím všech 63 střel, z toho 24 v tomto zápase. Celkově nepustil gól posledních 153 minut a 17 sekund.

"Shutout není v play-off důležitý," řekl po utkání. "Co je důležité, je uhrát jakýmkoliv způsobem vítězství. Na výsledku pak nezáleží."

Pokud Minnesota nenajde v příštích dvou zápasech způsob, jak poslat puk za Giguerova záda, domů do Xcel Energy Centra se již nevrátí. Anaheim jako první tým v historii NHL vyhrál oba zápasy na ledě soupeře ve třech sériích za sebou. Bez porážky se stěhoval domů po dvou zápasech z Detroitu, dvakrát v prodloužení vyhrál i na úvod v Dallasu.

"Z nějakého důvodu nehrajeme tak dobře, jak bychom chtěli, chybí nám brejky," zamyslel se trenér Minnesoty Jacques Lemaire. Naprázdno zatím v obou zápasech vyšel nejproduktivnější hráč play-off Marián Gáborík i nejlepší nahravač Sergejs Žoltoks. Gáborík během prvních dvou zápasů šestkrát vystřelil na branku.

"Je to smůla, dva zápasy doma a žádný gól," posteskl si útočník Pascal Dupuis. "Musíme něco vymyslet."

Třetí zápas se hraje na ledě v hale Arrowhead Pond of Anaheim v noci ze středy na čtvrtek.

Pondělní výsledek:

Západní konference:

Minnesota - Anaheim 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 28. Sauer, 49. R. Niedermayer. Střely na branku: 24:22. Diváci: 19.344. Výsledek předešlého zápasu: 0:1 ve 2. prodl. Stav série: 0:2.

Gólman Anaheimu Jean-Sebastien Giguere se raduje z výhry se raduje z druhé výhry nad Minnesotou, jejiž smutný útočník Pascal Dupuis projíždí kolem branky