Čechmánkovi se v únoru nevede

• 2
Praha, Los Angeles - Hokejový brankář Roman Čechmánek se trápí. Poslední týdny v NHL mu vůbec nevyšly. Nepříjemně pro gólmana Los Angeles skončil zejména víkendový zápas v Buffalu, který domácí vyhráli 8:3. K Čechmánkově smůle jej na vlastní oči sledoval i reprezentační trenér Slavomír Lener, který je v Americe na inspekční cestě.

Čechmánek dostal od Buffala za čtyři minuty tři góly, Sabres kvůli tomu otočili zdánlivě ztracený zápas. Bývalá opora Vsetína se hodně hněvala. Rozčilovaly ji údajně neodpískané ofsajdy a také těsný kontakt s protihráči.

"Vím z Česka, jak je Roman emotivní. Snažili jsme se ho rozhodit tím, že jsme mu projížděli blízko brankoviště," přiznal útočník Aleš Kotalík z Buffala.  "Čechmánka stačí rozčílit. Pak je v koncích," potvrdil kouč Buffala Lindy Ruff.

Přesně to se stalo. Ani ne minutu před přestávkou byl Čechmánek potrestán dvěma minutami za nesportovní chování, vyloučení zužitkoval zkraje třetí třetiny Briere v pátý gól. Čechmánek se ihned nechal vystřídat náhradníkem Huetem.

Ani francouzský brankář už vysokou porážku Los Angeles neodvrátil. Skončila tak šňůra deseti zápasů na ledě soupeřů, ve kterých tým získal alespoň bod.

Z Čechmánka sálala zlost ještě po utkání. "Příliš mnoho chyb," hlesl jen před novináři. Víc neřekl. Únor pro Čechmánka není šťastný měsíc. Všechno začalo minelou v zápase proti Calgary, kdy český gólman pustil nahození zdálky od Jarome Iginly.

Za týden mu fanoušci spílali znovu. To v prodloužení duelu s Columbusem nešťastnou rozehrávkou nabídl vítězný gól do prázdné branky krajanovi Davidu Výbornému.

"Nechápu, na co v tu chvíli Čechmánek myslel," posmíval se tehdy útočník Rick Nash z Columbusu, nejlepší střelec NHL.

V zámoří už se dlouho o Čechmánkovi hovoří jako o nevyzpytatelném brankáři. Z Philadelphie odcházel s pověstí muže, jenž neunese tlak play-off. Když byl v létě vyměněn do Los Angeles, těšil se do mužstva vyznávajícího evropský styl.

Poslední měsíc v dresu Los Angeles mu však pověst nevylepšil.

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.