Brankář Turek vychytal první nulu

S a i n t L o u i s - Hokejisté St. Louis s Romanem Turkem v brance přehráli Floridu 3:0, český gólman tak poprvé po přestupu z Dallasu nedostal gól. Na českou ekipu na straně soupeře, kde působí kouč Lener, beci Špaček, Kuba a útočník Dvořák, tentokrát vyzráli Slováci Demitra a Handzuš, kteří v poslední třetině nastříleli všechny góly domácích. Turek předvedl 27 zákroků. "Všechny střely jsem viděl, nikdo mi nezakrýval výhled a obránci perfektně pohlídali dorážky," liboval si po utkání. "Dodá mi to sebevědomí."

V závěrečných čtrnácti minutách střetnutí v Bostonu se zdálo, že hráči New York Rangers zachrání trenéra Johna Mucklera, jemuž horzí po neúspěšných výsledcích vyhazov, a zvrátí ztracený zápas. Za stavu 4:0 pro domácí se nejbohatší klub s rozpočtem 60 milionů dolarů vzchopil. Jan Hlaváč ve 46. minutě svým druhým gólem v NHL snížil na 4:1 a za tři minuty nahrával Knubleovi, u obou tref asistoval i Petr Nedvěd. Když skóroval ještě Graves, schylovalo se k dramatu. Vyrovnání měl na hokejce Fleury v úvodu poslední minuty, ale jeho rána zápěstím od kruhů skončila pouze na pravé tyči. Boston byl v protiútoku úspěšnější a pojistil vedení pátým záasahem.
Rangers vyhráli jen dva z posledních dvanácti zápasů, a tak se začíná spekulovat o odchodu kouče. "Muck zkouší všechno možné, aby nás probral," řekl obránce Leetch.
"Ale my nejsme schopní hrát hokej celých šedesát minut. Skutečně je mi Mucklera líto."

Pittsburghu nic nepomohlo, že se do sestavy vrátil kapitán Jaromír Jágr. Tým prohrál v Tampě 1:2, jedním gólem se na úspěchu domácích podílel obránce Pavel Kubina. Jágr po problémech se stehenním svalem nepředvedl obvyklý výkon. "Zranění mě trochu poznamenalo," přiznal Jágr, který bude pravděpodobně chybět v sobotním duelu s Floridou. "Několik příležitostí nedotáhl, nebyl tak ostrý jako v posledních zápasech," poznamenal kouč poražených Kevin Constantine. "Musel tu nohu cítit."
Hosté promarnili velkou šanci jít do vedení už v 6. minutě. Martin Straka se řítil na brankáře Hodsona, ale ten zázračně pravou bruslí puk stihl vyrazit. Za okamžik už se trefili domácí. "Předvedl jsem ospalý, líný výkon," Straka said. "Když už se dostanete do takové šance, musíte jí tutově využít."
Druhý gól Tampy vypracoval Petr Svoboda nádherným křížným pasem na Kubinu, jenž bekhendem vstřeli svůj druhý gól v sezoně.

Měsíc čekal Mike Modano, opora Dallasu, na gól. Dočkal se ve Philadelphii v nejvhodnější chvíli. Domácí hájili do poslední minuty vedení 1:0, ale 31 vteřin před koncem soupeř srovnal. Brankář Belfour vyrazil na střídačku a hosté zahájili power play. Modano dotlačil puk bekhendem podél levého betonu gólmana Vanbiesbroucka po neúspěšném pokusu spoluhráče Langenbrunnera.

Výsledky:
Boston - New York Rangers 5:3 (0:0, 3:0, 2:3)
Góly a nahrávky: 27. Carter (Thornton, Heinze), 29. Allison (Savage, Gill), 37. Gill (Carter, Eloranta), 44. Bates (Thornton), 60. Thornton - 46. Hlaváč (Nedvěd, Johnsson), 49. Knuble (Nedvěd, Hlaváč), 56. Graves (York, Fleury).
Poměr střel: 25 - 27
Bez využití přesilovek.
Diváků: 16 501

Ottawa - San Jose 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Góly a nahrávky: 26. Dineen (Redden, Van Allen) - 34. Koroljuk (Nornton, Marleau), 37. Sturm (Stuart, Suter), 57. Damphousse (Friesen, Nolan), 58. Lowry (Matteau, Norton)
Poměr střel: 29 - 24
Diváků: 16 976

Philadelphia - Dallas 1:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Góly a nahrávky: 5. Langkow (Therien) - 60. Modano (Langenbrunner, Hull).
Poměr střel: 20 - 25
Diváků: 19 711

Tampa Bay - Pittsburgh 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly a nahrávky: 11. Petrovický (Johansson, Guolla), 17. Kubina (Svoboda, Tucker) - 58. Titov (Straka, Šlégr).
Poměr střel: 18 - 27
Diváků: 15 756

Nashville - Montreal 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Góly a nahrávky: 4. Valicevic (Johnson, Peltonen), 8. Ronning, 30. Timonen z trestného střílení, 41. Valicevic (Peltonen, Timonen), 53. Walker (Fitzgerald), 56. Mowers (Walker) - 28. Dykhuis (Bouillon, Petrov).
Poměr střel: 34 - 33
Využití přesilovek: 1:1
Diváků: 16 712

St. Louis - Florida 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Góly a nahrávky: 46. Demitra (MacInnis, Hecht), 47. Demitra, 58. Handzuš (Conroy, Eastwood).
Poměr střel: 27 - 27
Využití přesilovek: 1:0
Diváků: 16 619

Los Angeles - Phoenix 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly a nahrávky: 19. Berg (Murray, Audette), 24. Audette (Murray, Smolinski) - 18. Sullivan (Drake), 32. Letowski (Daigneault, Sullivan), 47. Tkachuk (Roenick, Green).

Rozsíval (Pittsburgh) 0, -1, 0
Brankář Turek (St. Louis) vychytal první čisté konto, předvedl 27 zásahů.
Nenastoupili: Rachůnek (Ottawa) a Neckář (Phoenix) kvůli zraněnému kolenu, Vopat (Nashville) se zraněnou nohou, Ručinský (Montreal) si před utkáním stěžoval na závratě, Modrý (Los Angeles) se nevešel do sestavy.