Anaheim

Anaheim - Posledním postupujícím z prvního kola play-off hokejové NHL je Anaheim. Jeho hráči se radují z vítězství 3:0 nad Calgary, celou sérii vyhráli 4:3 na zápasy. | foto: Patrick Price, Reuters

Anaheim si vybojoval postup na ledě Flames

• 18
Calgary - Hokejisté Anaheimu přehráli Calgary v rozhodujícím sedmém duelu úvodního kola play-off 3:0 a v celé sérii tak zvítězili 4:3 na zápasy. Pod výhru se podepsali střelci Teemu Selänne, Ruslan Salei a Jeff Friesen. Ducks tak zkompletovali vyřazení nejlepších čtyř celků Západní konference z dlouhodobé hrací části.

Nejlepší čtveřice celků z Východní konference dokázala v úvodním kole vyřazovacích bojů potvrdit roli favorita.

Do semifinále konference postupují Ottawa, Carolina, New Jersey a Buffalo.

Na západě je však semifinálové složení zrcadlově odlišné.

Čtyři nejlepší mužstva z dlouhodobé základní části jsou již ze hry venku.

Jako poslední vypadli hokejisté Calgary, kteří tak doplnili Detroit, Dallas a Nashville.

"Mnoho lidí nevěřilo, že můžeme tuto sérii vyhrát," uvedl útočník Teemu Selänne, autor úvodní trefy utkání.

První hvězdou zápasu byl vyhlášen brankář Ducks, Ilja Bryzgalov, jenž vstupoval do play-off v roli dvojky za oporou týmu Jean-Sebastienem Giguerem.

Ruský reprezentant sice odchytal zahajovací střetnutí série, v dalším průběhu ovšem dostal opět přednost uzdravený Giguere.

Zlom nastal až v pátém utkání, ve kterém Bryzgalov nahradil nevýrazného Giguera po třech inkasovaných zásazích.

Následující dva duely již Anaheim odehrál s pětadvacetiletým Bryzgalovem v brance.

Změna na postu gólmana se Ducks vyplatila, když zvítězili v obou případech a Bryzgalov se na úspěchu podepsal skvělými výkony.

Skóre utkání otevřel v šesté minutě prostřední hrací části hostující střelec Teemu Selänne, Miikku Kiprusoffa překonal prudkou střelou švihem.

V poslední minutě dané třetiny Anaheim udeřil podruhé. Obránce Roman Hamrlík nedokázal vyhodit kotouč z obranného pásma, což tvrdou ranou potrestal Ruslan Salej.

Finální podobu skóre stavil v čase 59:40 pokusem do prázdné branky útočník Jeff Friesen.

Výsledek, 1. kolo play-off:

Západní konference
Calgary - Anaheim 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
26. Selänne, 40. Salej, 60. Friesen. Střely na branku: 22:32. Diváci: 19.289. Konečný stav série: 3:4.