NEVYDAŘENÝ ZÁPAS. Gólman Tomáš Vokoun nenavázal na své vynikající výkony z minulého týdne, v utkání proti Dallasu po dvou třetinách střídal. | foto: AP

140 minut nedostal gól. Proti Dallasu ale Vokoun po dvou třetinách střídal

• 0
Dvě čistá konta v řadě a ocenění pro hvězdu týdne v NHL – gólman Tomáš Vokoun těžko mohl jít do nočního zápasu s Dallasem v lepším rozpoložení. Bohužel se jemu ani jeho Floridě utkání nepovedlo: prohráli 1:4 a Vokoun po dvou třetinách střídal.

Český gólman zažil výborný start do nové sezony: první dva zápasy sice jeho tým prohrál, v dalších dvou si ale kromě výher připsal i čisté konto. Během prvních čtyř utkání pochytal 99 ze 104 střel a po zásluze ho vyhlásili hvězdou týdne NHL. Na Floridě už se ptali: pamatujete si vůbec Scotta Clemmensena, Vokounova náhradníka? A dostane se někdy do hry?

Odpověď získali nečekaně brzy.

Clemmensen v nočním zápase po dvou třetinách Vokouna vystřídal a gól už nedostal. "Ale tohle nebyly ty správné okolnosti, kdy jsem chtěl jít do branky," přiznal.

KONEC ČEKÁNÍ

Hvězda týdne? U Panthers "novinka"

Navzdory poslednímu neúspěchu se Vokounovi v uplynulých dnech povedlo ukončit dlouhé klubové čekání. V minulé sezoně se totiž nikomu z Floridy nepovedlo získat ocenění Hvězda týdne v NHL. Až letos Vokounovi.

Vokoun chytil 19 z 23 střel, ale góly mu šly vyčíst jen těžko. Dva padly z dorážek, při čtvrtém stáli před Vokounem čtyři obránci, žádný však nepohlídal střelce. Po prvních zápasech přitom gólman své spoluhráče chválil: "Hrají dobře, i díky tomu se mi daří."

V noci se ale nevedlo celému týmu. "Je to zklamání. Myslím, že v kabině není hráč, za kterým můžu přijít a říct: Jo, ty jsi hrál dobře," řekl přísně Pete DeBoer, kouč Floridy.

Vokounova série 140 minut a 47 sekund bez obdržené branky tak skončila. Snad brzy začne další.