České hvězdy v Minsku pod dohledem kouče Vladimíra Růžičky

České hvězdy v Minsku pod dohledem kouče Vladimíra Růžičky | foto: ČTK

Naštvaný Růžička: Naše hra, to je jako svatba a pohřeb. Takhle to nejde

• 575
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Takhle rozčilený už trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička dlouho nebyl. Přestože národní tým proti Francii urval vítězství, on zuřil.

O kolik jste zestárl?
Po první třetině o dost. Byla z naší strany velice špatná, měli jsme spoustu zbytečných vyloučení. Takhle zkrátka nemůžeme hrát.

Tip na zájezd

Jeďte podpořit českou hokejovou reprezentaci na mistrovství světa. Nabídku zájezdů najdete na dovolena.idnes.cz.

Jak moc byl důležitý gól na 3:1?
Dost. Druhá třetina byla výborná, měli jsme obrovský tlak a podařilo se nám zápas otočit. Škoda, že nepadl gól z trestného střílení na 5:3. Zase jsme neproměňovali šance: jeli jsme snad pětkrát sami na bránu. A samozřejmě jsme dostali hodně gólů, ale úplně v pohodě jsme jich mohli dát osm. Jenže my je prostě nedáme.

Udělal jste po první třetině vítr v kabině?
Všichni si uvědomovali, že musíme vyhrát. Škoda, že k tomu tak nepřistoupili od začátku, zase jsme jenom dloubali puky. Toho pocitu se nemůžu zbavit.

Oddechl jste si, že nebyly nájezdy?
Ty nám nejdou, třeba se to někdy zlomí. Bylo dobrý, že se nám podařilo dát gól.

Jste rád, že nejdete na Rusy?
Je to úplné jedno. Rusové samozřejmě hrajou dobře, ale je to jeden zápas. Máme Ameriku a ta asi taky nebude špatná. Když vidím, jak tady hrajeme... Vždyť my s každým remizujeme. Kdyby tady bylo jakékoli mužstvo, budeme remizovat. A pak prohrajeme na penalty nebo vyhrajeme v prodloužení. To nechápu. Zkrátka to nechápu.

Za druhou třetinu ale můžete být spokojený, ne?
Byla vynikající, ale my nevydržíme hrát. To je celé mistrovství. Chvilku nám to jde, pak přestaneme. To je jako svatba a pohřeb, pořád to střídáme. Bohužel v tom špatným vždycky dostaneme gól. A v dobrým jich na můj vkus dáváme málo. Trápíme se. Máme dva dny na to se připravit na čtvrtfinále. Kluci si to musí uvědomit, pak můžeme být úspěšní. Když ne, tak pojedeme ufňukaný domů.

Je frustrující, že se ty odlišné pasáže opakují celý turnaj?
To je právě to. Připadá mi, že čekáme, že nám něco vyjde. A to není dobrý. Nemůžeme hrát na náhodu. Francie přejede červenou a když nemá přečíslení, napálí puk na zadní mantinel. My to neuděláme. Furt si házíme nějaký prohazovačky, oni nám to vypíchnou a zase ujíždí.

Co vás teď čeká?
Pojedeme na hotel a chci si ještě teď s hráči sednout minimálně na patnáct minut. Musíme si něco říct, takhle to nejde! Přijeli jsme sem získat medaili, a zatím to není ono. Když budeme hrát takhle, vůbec nemůžeme přemýšlet o postupu do semifinále. Nehrajeme se zabezpečenou obranou, čekáme, že to Saša Salák vychytá. Ale proti Americe zápas takhle neotočíme.