RUSKÁ RADOST. Jevgenij Malkin (druhý zleva) se spoluhráči oslavuje ruský gól do české brány, který padl už 24 vteřin od úvodního vhazování. | foto: Reuters

Malkin znovu udeřil. Ale my měli dát aspoň dva góly, řekl Hadamczik

• 79
Stockholm (Od zpravodaje iDNES.cz) - Dlouho dokázali čeští reprezentanti ubránit Jevgenije Malkina. Přesto se ruský hokejový "ďábel" znovu prosadil - na začátku třetí třetiny využil přesilovku a vstřelil svůj sedmý gól na mistrovství světa.

Český výběr musel coby "hostující" tým v utkání se sbornou střídat jako druhý. Proto se s Malkinovou formací potkávalo nejčastěji trio Erat, Plekanec, Michálek, tedy první útok národního mužstva.

"My jsme chtěli, aby tahle lajna hrála na jejich druhou nebo třetí, ale Rusové pořád střídali tak, aby byl jejich první na náš první útok," popisoval kouč Alois Hadamczik.

Národní tým se proto snažil pohltit údernou sílu ruského superkanonýra vlastní ofenzivou. Držet Malkina tam, kde se jeho přednosti smazávají - ve vlastním obranném pásmu.

On-line reportáž

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

V úvodních dvou třetinách se to dařilo dobře. Až na první střídání, v němž se první řada sborné dostala do útočného pásma a hned po 24. vteřinách skóroval nekrytý Alexander Pěrežogin.

V prvních dvou třetinách se slavný ruský centr dostal ke třem střelám na branku. Se všemi si brankář Kovář poradil. A Češi navíc byli často aktivnější než silný soupeř. "Obraz hry, nasazení a přístup hráčů byl velmi dobrý. Ale hokej se hraje na góly a my měli z tolika šancí dát minimálně dva nebo tři," upozornil Hadamczik na slabou produktivitu.

Gól dal naopak právě Malkin, jenž se tak přece dočkal. Na začátku třetí třetiny měli Rusové možnost hrát v pěti proti třem a ve chvíli, kdy už Erat skočil na led a Češi byli ve čtyřech, nahrál centrovi křížem Popov a Malkinovi stačilo trefit odkrytou branku.

"Ten faul do tří byl zbytečný, to nás trochu dostalo dolů. Protože za stavu nula jedna jsme byli hodně ve hře. My jsme upozorňovali, že Rusové mají vynikající přesilovku. Zejména ve třech se pak těžko brání," řekl Hadamczik po porážce 0:2.