David Výborný

David Výborný - Kapitán českých hokejistů David Výborný po příletu. | foto: Michal Sváček, MF DNES

Situace už je kritická, přiznal Výborný

• 255
Moskva - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - To jubileum pořádně zhořklo. Kapitán hokejové reprezentace David Výborný proti Slovensku nastoupil ke stému zápasu na mistrovství světa. Vzpomínat na něj nebude rád. Česko podlehlo Slovensku po matném výkonu 2:3. "Naše situace už je kritická," uznává.

Po prohře se Slovenskem totiž tým musí proti dosud suverénní Kanadě bezpodmínečně bodovat, jinak hrozí, že na šampionátu skončí už v osmifinále.

Davide, zápas se Slovenskem jste dobře rozehráli, vedli jste. Co se potom stalo?
Dostali jsme dvě takové laciné branky a už jsme se do zápasu nedostali, dali jsme sice gól pět minut před koncem, ale už to nestačilo.

Asi jste si stý zápas na mistrovství světa představoval jinak, že?
To určitě. Počítal jsem s tím, že bychom měli vyhrát. Škoda, ještě v neděli máme šanci.

Jak moc kritická je teď vaše situace?
Dost. Dvakrát jsme prohráli a potřebujeme jeden bod. Musíme se dobře připravit a jít na zápas s čistou hlavou.

Je to o to těžší, že přišla prohra právě se Slovenskem, na které Češi vždy uměli zahrát?
To je jedno, s kým to je. O to víc nás ale teď může mrzet ten prohraný zápas s Němci.

Právě nepovedený zápas s Německem trochu připomínala vaše druhá třetina. Týmu jako by chyběla energie. Co se stalo?
To nevím, já jsme to tak necítil. Jak říkám, je dostali na koně dva góly, pro nás to byl spíš psychický balvan.

Na konci jste se dostali do velkého tlaku. Co chybělo, abyste dali vyrovnávací gól?
Určitě trochu chybělo štěstí. Ale musíme chodit víc do branky, jít štěstí naproti. Ono se zpravidla přikloní k tomu, kdo mu jde víc naproti. Slováci byli asi o ten gól lepší a přiklonilo se k nim.

Co udělat, aby se proti Kanadě přiklonilo k vám?
Moc už toho nenatrénujeme. Jde o to se dobře vyspat, vynechat rozbruslení, jít rovnou na zápas a bojovat naplno.