Dánsko se zachránilo, Němci visí nad propastí

• 13
Vídeň - Hokejisté Dánska zdolali na mistrovství světa v Innsbrucku Německo 3:2 a zachránili se v elitní kategorii. Němci si naopak situaci zkomplikovali a musí spoléhat na to, že Slovinci neporazí ve středu Rakousko či Rakušané nevyhrají o osm a více branek. Při výsledku 8:0 pro Rakousko by se muselo mezi ním a Německem rozhodovat o sestupu v dodatečných samostatných nájezdech.

Němci vedli již od 4. minuty, kdy využil přesilovou hru Hecht. Dánsko se dočkalo vyrovnání za deset minut rovněž v početní převaze. Vyloučení syna české legendy Vladimíra Martince Tomáše potrestal Andreasen. Na začátku druhé části měl po
Schubertově chybě na útočné modré obrovskou šanci Nielsen, ale v zakončení po sólu mu zabránil vracející se bek Ehrhoff.

Za několik vteřin se radovali Němci, které dostal znovu do vedení Boos. Při hře čtyř proti čtyřem odpověděl v 37. minutě Grey a deset minut před koncem rozhodl Kasper Degn. Útočník Nordsjaellandu vystřelil přes obránce a Müllerem vyražený puk ještě dojel a usměrnil do branky. V závěrečných vteřinách mohl vyrovnat Hecht, ale trefil při power play jen tyč.

Zatímco Dánové mohli bezprostředně po utkání slavit, Němci budou nyní netrpělivě čekat na duel Rakouska se Slovinskem, který se hraje ve středu od 20:15. Pokud by Německu výsledek nepřál, sestoupilo by po černých letech 1964, 1968, 1973 a 1998 popáté z elitní skupiny.

Výsledek - o udržení:
Německo - Dánsko 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Hecht (Schubert, Benda), 26. Boos (Schauer, Furchner) - 14. Andreasen (Andersen, Green), 37. Grey (Schioldan), 50. K. Degn (Damgaard). Rozhodčí: Bulanov (Rus.) - Pouzar (ČR), Fonselius (Fin.). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 1000.