Rakousko - Slovinsko: Machreich a Rodman

Rakousko - Slovinsko: Machreich a Rodman - Slovinec Rodman (v modérm) se snaží překonat gólmana Machreicha z Rakouska. | foto: Reuters

Dánové nečekaně porazili Slovensko

• 43
Odense - Hokejisté Dánska se postarali o jedno z největších překvapení v dosavadních přípravných zápasech na světový šampionát ve Vídni. Do Odense si pozvali tým Slovenska a zdolali ho 2:1. Vedoucí branku domácích dal v 17. minutě Nielsen. I když Gáborík srovnal skóre z triumfu se nakonec díky Kasperově trefě radovali domácí.

Pro Slováky to bylo předposlední přípravné utkání před odjezdem do Vídně. Dánové duel pojali jako nominační před zúžením konečné soupisky na mistrovstvím světa.

Švýcaři, s nimiž český tým zahájí 1. května rakouský šampionát, porazili na domácím ledě v Bielu 3:1 Bělorusko.

Další soupeři českých hokejistů Němci naopak nemohli být spokojeni, protože podali nejslabší výkon v přípravném období a diváci v Kaufbeurenu byli svědky jejich porážky 2:4 s Lotyšskem.

Rakušané s novými dresy a v jedné z hal šampionátu Olympia World v Innsbrucku remizovali se Slovinskem 2:2. Porážku domácích odvrátil čtyři minuty před koncem obránce domácího klubu Unterluggauer.

Kanada porazila v Halifaxu v prvním přípravném utkání na mistrovství světa Spojené státy americké 3:1. O branky úřadujících šampionů z uplynulých dvou let se postarali Rick Nash, Dan Boyle a Scott Walker. Jediný gól USA vstřelil Matt Cullen. Oba celky změří síly ještě v pátek v Quebeku. Kanadu pak čekají přípravné zápasy v Lotyšsku a v Praze s Českou republikou. Američané se představí dvakrát v Německu.

Výsledky:
Dánsko - Slovensko 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
17. Nielsen, 43. Kasper - 29. Gáborík.

Německo - Lotyšsko 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)
41. Furchner, 53. Petermann - 10. Sprukts, 16. Ignatěvs, 42. Galvins, 59. Tribuncovs.

Rakousko - Slovinsko 2:2 (0:0, 1:2, 1:0)
30. Reichel, 56. Unterluggauer - 22. Avgustinčič, 39. Goličič.

Švýcarsko - Bělorusko 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
34. Forster, 39. Di Pietro, 60. Rüthemann - 53. Cypljakov.

Kanada - USA 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
6. Nash, 11. Boyle, 60. Walker - 52. Cullen.

,

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.