Jihlavský Daniel Hodek se snaží vybojovat puk v souboji s ležícím Markem Sikorou. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Zkušený lídr Hodek si užívá formu, trefil se pojedenácté

• 0
Že se ve svých sedmatřiceti letech po úvodní čtvrtině základní části první ligy stane lídrem tabulky střelců celé soutěže, to asi nikdo nečekal. Jihlavský útočník Daniel Hodek ale od začátku sezony vstřelil jedenáct branek.

Hodek velkou měrou nahradil bývalého kolegu Oldřicha Bakuse, který s ním ještě v minulém ročníku válčil v první útočné lajně.

"Jsem hrozně rád, že mi to tam padá, a dokud to půjde, tak budu samozřejmě zkoušet střílet. A pevně věřím, že mi tato střelecká forma vydrží co možná nejdéle," řekl s úsměvem Hodek.

Velký podíl na vítězství Dukly měl i v sobotním zápase proti Olomouci. Dvakrát překonal hostujícího brankáře Žigárdyho a mohl se radovat ze zisku dalších tří bodů.

"V sobotu jsme dobře začali, vstřelili jsme dva góly. Pak nám vyšla i třetí třetina a vyhráli jsme 3:0," okomentoval krátce Hodek.

Jednatřicet. Přesně tolik střel musel zastavit jihlavský brankář Filip Novotný, který si připsal první nulu v letošním ročníku. "Jsem hrozně rád, že jsem neinkasoval. Ale nutno říct, že na tom mají velký podíl spoluhráči, kteří mi dnes hodně pomohli," pochválil své kolegy dvacetiletý brankář.

V zápase však, navzdory absenci lídra hostů Jiřího Dopity, mnohdy musel čelit řadě nepříjemných situací. Zejména ve třetí třetině, kdy Olomoučtí zatlačili Duklu, chytil několik ostrých střel z úhlu. "Samozřejmě, tyto střely jsou velmi nebezpečné. Ale já je musím umět pokrýt," přibližuje Novotný.

Prvoligoví hokejisté mají za sebou čtvrtinu základní části, po které Jihlava drží v tabulce páté místo. Dá se tak hovořit o spokojenosti.

Přesto se ale hráči stále zamýšlejí nad výkyvy, kvůli kterým v posledních šesti zápasech pravidelně střídají porážku a vítězství. "Zatím marně hledáme, co zlepšit," říká Hodek.