Pro zápas s Třebíčí zvolil Vsetín speciální dresy upomínající na Zdislava...

Pro zápas s Třebíčí zvolil Vsetín speciální dresy upomínající na Zdislava Tabaru. | foto: HC Vsetín

Hokejový Vsetín věnoval utkání trenéru Tabarovi, Třebíči však podlehl

• 0
Domácí zápas proti Třebíči pojali jako vzpomínku na legendárního trenéra Zdislava Tabaru, proti Třebíči nastoupili ve speciálních šedo-zelených dresech s jeho podobiznou na hrudi. Prvoligoví hokejisté Robe Vsetín však s neoblíbeným soupeřem nebodovali ani ve třetím vzájemném duelu sezony, nepoddajným hostům z Vysočiny podlehli 1:4, v devíti třetinách se prosadili pouze dvakrát.

„Defenzivní hra Třebíče je opravdu dobrá, chodíme neustále do plných, gólman je podržel,“ shrnul na stránkách vsetínského klubu útočník Tomáš Vávra.

O jedinou branku domácích se postaral Markovič, který v 53. minutě snižoval na 1:4.

„Věřili jsme, že pokud dáme rychlý gól v poslední třetině, tak jsme schopni s výsledkem něco udělat, ale skórovali jsme až v závěru,“ posteskl si druhý trenér poražených Luboš Jenáček.

Vsetín dal v zápase s Třebíčí nechtěně vzpomenout na nedávné drtivé vítězství 11:0 proti Kadani, po němž prohrál 0:4 ve Frýdku-Místku. Útočné trápení s Třebíčí totiž následovalo bezprostředně po jasné výhře 9:1 v Benátkách nad Jizerou.

„Někdo říká, že jsme se zase vystříleli, ale podle mě jsou to kraviny,“ odmítl Vávra souvislost mezi oběma zápasy.

I přes porážku zůstal Vsetín po třetí čtvrtině základní části osmý, bodově se na něho však dotáhl Havířov. Třebíč mu utekla o sedm bodů.

Hokejové MS 2024 probíhá od 10. do 26. května v Praze a Ostravě. Český tým hraje v pražské základní skupině, kde jsou dále Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.