V baráži už vede Mladá Boleslav

S e v e r n í Č e c h y - Hokejová baráž o první ligu ledního hokeje pokračovala v neděli třetím kolem. Volno měli tentokrát hráči Ústí nad Labem. Dosud asi nejlepší hokej v baráži a první výhra Mladé Boleslavi nad Novým Jičínem posadily středočeský celek do čela nesmírně vyrovnané tabulky. V dalším zápúase byl sice Most lepším týmem, přesto na ledě brněnského Ytongu uhrál pouze bod za remízu 2:2.

Mladá Boleslav - Nový Jičín 2:1.
Mladoboleslavský tým měl zejména v první třetině drtivou převahu, hráči soupeře drželi dlouhé minuty v obranném pásmu, všechny jejich útoky se však tříštily o famózně chytajícího Gebauera. Lavině útoků se Nový Jičín bránil často za hranicí pravidel, Gebauer v oslabení chytil stoprocentní šance Strakovi a poté Plačkovi. V 26. minutě však domácí ztuhli, když brusle přejíždícího hráče změnila směr Tesaříkovy lehké střely a kotouč skončil v síti.

Vzápětí se Boleslav ubránila dvojnásobné přesile, přesto se ocitla psychicky dole. Sebevědomí domácích útočníků znovu srazil Gebauer, když se vytáhl proti Strakovi a Morvayovi. Zvrat přineslo nasazení čtvrtého útoku bojovníků, který vyburcoval spoluhráče k novému náporu. V závěru druhé části předvedl nevídaný kousek Plekanec, jenž se v početní převaze na pětníku obtočil okolo dvou urputně bránících beků a z pár decimetrů zvednul puk před Gebauerem pod horní tyč - 1:1. Plekanec zařídil ve třetí části tečí i vítězný gól. Další kupu šancí Boleslavi pochytal fantom Gebauer.

Branky: 38. a 43. Plekanec - 26. Tesařík. Rozhodčí: Souček. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváků: 3900. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0.

Ytong Brno - Most 2:2
Hosté měli úvodní dějství ve své moci. Vytvořili si tlak, ale paradoxně dostali první gól. To se perfektně trefil Vak, který z úhlu prostřelil Pince. Most však vzápětí dokázal odpovědět Šešinou. Do druhé části nastoupili naopak aktivněji domácí, ale svoji převahu nezužitkovali. Poslení třetina byla opět v režii hostujícího týmu. Výborně chytajícího Kudrnu překonal znovu Šešina a vypadalo to, že si Mostečtí odvezou zasloužené vítězství. Proti byl však Moskal a body se tak v pohledném utkán í dělily.

Branky: 16. Vak, 53. Moskal - 17. a 48. Šešina. Rozhodčí: Mikula. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváků: 500. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1.