Olomouc - Havlíčkův Brod: Tomajko (vpravo) kontroluje puk

Olomouc - Havlíčkův Brod: Tomajko (vpravo) kontroluje puk - Olomoucký Jan Tomajko (vpravo) kontroluje puk v utkání s Havlíčkovým Brodem. | foto: Libor Teichmann, MF DNES

Tomajko doma nezačal dobře, Olomouc prohrála

• 0
Ani ve třetím utkání od svého příchodu z Kladna nedokázal útočník Olomouce Jan Tomajko v první lize bodovat. Také proto jeho tým na domácím ledě překvapivě podlehl Havlíčkovu Brodu 4:5 po prodloužení. "Naším největším problémem bylo, že jsme si nedokázali pořádně přihrát," odhalil hokejista jednu z příčin porážky.

Dvojnásobného světového šampiona před začátkem zápasu mile překvapili fanoušci. Vlastního odchovance vítali jako ztraceného syna. Také z tohoto důvodu si zkušený hráč domácí obnovenou premiéru představoval jinak.

"Nevím, co k tomu mám říct. V každém případě mě mrzí, že jsme v závěru neudrželi vedení 4:3. Dostat gól v předposlední minutě, to by se nám stávat nemělo," posteskl si Tomajko.

Hosté svůj bojovný výkon korunovali právě těsně před skončením řádné hrací doby. Natlačili se do útočného pásma a po dorážce Třetiny poslali zápas do prodloužení.

"V poslední době se nám herně nedaří, což se ukázalo i v závěru tohoto utkání," přiznal olomoucký trenér Petr Vlk. "Přitom postavení v tabulce by mělo hráče motivovat k tomu, aby hráli s chutí a radostí. To ale momentálně na ledě nevidím," dodal kouč.

Domácí Kohouti si nemohli přát lepší start do zápasu, už ve čtvrté minutě se trefil Kucharczyk. Stačily ale dvě laciné branky v Žigárdyho síti a bylo po pohodě. "Takové góly padají. Jsme ale tým, proto nebudu nikomu nic přehnaně vyčítat. Každý udělá chybu," poznamenal Vlk. Každopádně už v první třetině domácí jedničku vystřídal v bráně Sedlář.

Jednogólovou ztrátu dohnal ve druhé třetině Mikšan, který dvakrát těžil z poctivého napadání svých spoluhráčů v útočné třetině. V 52. minutě dokonce gól Korhoně znamenal olomoucké vedení, klid na hokejky Kohoutů přesto nepřinesl.

"Naše přihrávky zezadu byly i potom pomalé, scházela nám lehkost, čehož soupeř nakonec využil," konstatoval trenér Olomouce.

Nadšeně bojující Havlíčkův Brod toho využil dokonale. Nejen že vyrovnal. Bonusový druhý bod urval v euforii už ve druhé minutě prodloužení.

"Většina kluků dnes odvedla 105 procent toho, co umí. Opravdu hráli nadoraz," ocenil výkon svých svěřenců havlíčkobrodský kouč Petr Novák.