JE TAM! Semorád z Havlíčkova Brodu se raduje z branky do sítě Šumperka.

JE TAM! Semorád z Havlíčkova Brodu se raduje z branky do sítě Šumperka. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Šumperk se trápí. Počtvrté za sebou nebodoval a dál padá tabulkou

• 0
Počtvrté v řadě nedokázali bodovat prvoligoví hokejisté Šumperka. V Berouně s Medvědy začali až pozdě dotahovat ztrátu tří branek a po porážce 3:5 spadli v tabulce soutěže na dvanácté místo. Mora dokázala v Jihlavě otočit zápas, ve kterém prohrávala o tři branky, a vyhrát v nájezdech 6:5.

"Ze čtyř přesilovek jsme proměnili jedinou, přitom hráči měli dobré šance. Herně to vůbec nebylo špatné, ale nedáváme góly. To je náš problém," uvědomuje si trenér Šumperka Radek Kučera.

Hosté Beroun jasně přestříleli, z branek se však radovali především domácí. Poprvé v 15. minutě při vyloučení Červenky po ráně Klhůvka, kterého v polovině zápasu napodobil Palaščák. Následné snížení Brumce bylo pouze oddálením domácí radosti. V poslední části utkání totiž Beroun zvýšil na 4:1 po úspěšných trefách Kupce a Švagrovského a nápor Draků přišel hodně pozdě.

"Soupeři jsme vítězství hodně usnadnili. Beroun se prosazoval po našich vlastních chybách," uznal Kučera. Kromě bodové mizérie Draky trápí také aktuální forma předposlední Třebíče. Ta v posledním zápase získala bod s vedoucím Ústím nad Labem a na Šumperk už ztrácí pouhých pět bodů.

"Už kvůli tomu se potřebujeme rychle chytnout a začít bodovat. Náskok na Třebíč opravdu není příliš velký," poznamenal Kučera.

Olomoučtí hokejisté sice v Jihlavě vedli 2:1, do konce druhé třetiny ale přišly čtyři branky domácích, ke kterým jim pomohly i časté přesilovky. Navzdory tomu dokázala Mora srovnat na 5:5. "V poslední třetině jsme měli více ze hry, tlačili jsme se do brány a Jihlava znervózněla," uvedl pro klubový web Petr Haluza, který rozhodl o druhém bodu. "Na nájezd jsem si opravdu věřil," dodal muž zápasu s bilancí 1+3.