Radost hráčů Vsetína po jednom z gólů v pátém zápase semifinále Chance ligy...

Radost hráčů Vsetína po jednom z gólů v pátém zápase semifinále Chance ligy proti Prostějovu. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Vsetín a Jihlava jsou ve finále první hokejové ligy, vítěz vyzve Kladno

• 18
Hokejisté Vsetína a Jihlavy jsou ve finále první hokejové ligy. Valaši v pátém semifinále deklasovali Prostějov 8:2, když už po první třetině vedli 7:0. Sérii ovládli 4:1 na zápasy, stejně jako Jihlava. Ta postup zpečetila výhrou 3:0 nad Sokolovem. Vítěz první ligy si zahraje baráž o extraligu s Kladnem. První finále je na programu v neděli 3. dubna ve Vsetíně, baráž startuje 17. dubna.

Valaši si zahrají ve finále první ligy poprvé v historii. V roce 1994, kdy postoupili do extraligy, se dostali do baráže jako vítězové semifinálového souboje. V nejvyšší soutěži působil Vsetín v letech 1994 až 2007 a získal šest mistrovských titulů v letech 1995 až 1999 a v roce 2001. Dukla si zopakuje finálovou účast z loňska, kdy prohrála v přímém souboji o extraligu s Kladnem 3:4 na zápasy.

Vsetín otevřel skóre v čase 1:31, kdy Daniel Klímek tečoval střelu Jiřího Říhy od modré čáry. Za 51 sekund zvýšil po ideálním pasu Luboše Roba Ondřej Smetana a za dalších 24 vteřin po přihrávce Michala Gaga zpoza branky upravil David Březina už na 3:0. Valaši proměnili úvodní dějství ve svou exhibici.

V 11. minutě se prosadil před brankou Matouš Venkrbec a za 52 sekund po přihrávce Romana Vlacha zamířil do odkryté branky Jan Berger. Snadnou práci měl také Adam Hořanský, který využil Říhovu nabídku. Gólmana Ondřeje Bláhu nahradil Martin Altrichter a inkasoval po 106 sekundách pobytu na ledě. Po asistenci Šimona Jenáčka skóroval podruhé v utkání Březina.

Rozruch před brankou sokolovského Oldřicha Cichoně v pátém zápase semifinále Chance ligy proti Jihlavě.

Jestřábi ve druhé třetině zkorigovali stav. V 31. minutě se trefil vteřinu po skončení přesilovky Martin Novák a za 105 sekund při hře čtyř proti čtyřem skóroval Jan Kloz. Konečnou podobu výsledku dal v 57. minutě v početní výhodě Luboš Rob.

Jihlava otevřela skóre ve 3. minutě, kdy zužitkoval početní výhodu při vyloučení Marka Slobody střelou od modré čáry Lukáš Mareš. V čase 8:38 našel Tomáš Havránek najetého Josefa Skořepu, který překonal gólmana Oldřicha Cichoně z pozice mezi kruhy.

Výhru Dukly dovršil 101 sekund před koncem při power play do prázdné branky Matouš Menšík. Ruský brankář Maxim Žukov udržel potřetí v letošním play off čisté konto.

HC Dukla Jihlava - HC Baník Sokolov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky: 02:36 L. Mareš (Čachotský, Menšík), 08:38 Skořepa (T. Havránek, Kowalczyk), 58:19 Menšík. Rozhodčí: Pilný, Květoň – Jindra, Bohuněk. Stav série: 4:1

HC Dukla Jihlava Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, Valenta, Kachyňa, A. Dvořák, Chvátal – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Helt – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož – Peš, M. Juda, P. Čermák.

HC Baník Sokolov Cichoň (A. Beran) – J. Pohl, Radek Jeřábek, J. Novák, Klejna, Vodička, Kadeřávek, A. Rulík – Vrhel, J. Konečný, D. Přibyl – Jurčík (A), Hašek, Tomi – Vracovský, Kverka (A), T. Jandus – Prošek, T. Rohan (C), M. Sloboda.

VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov 8:2 (7:0, 0:2, 1:0)

Branky: 01:31 J. Říha, 02:22 Smetana (Rob, Ondračka), 02:46 D. Březina (Gago, Vítek), 10:54 Venkrbec (Klímek, Ondračka), 11:46 Berger (R. Vlach, Hořanský), 14:56 Hořanský (J. Říha, Klímek), 16:42 D. Březina, 56:18 Rob (Jonák, J. Říha) - 30:17 Martin Novák (M. Švec, Mrázek), 32:02 J. Kloz (Martin Novák, A. Havlík). Rozhodčí: Čech, Tvrdoň – Kreuzer, Hnát. Stav série: 4:1

VHK ROBE Vsetín J. Málek (Gába) – Smetana, Ondračka, J. Říha, Š. Jenáček, Hryciow, J. Jenáček, Vosátko – Jonák (C), Venkrbec, Rob – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Hořanský, D. Březina, Vítek – Berger, R. Vlach, Gago.

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (15. M. Altrichter) – T. Koblížek, A. Havlík, Vala, Staněk, Podlaha – P. Beránek, T. Jáchym, Mrázek – Martin Novák (C), J. Kloz (A), M. Švec – Štefka, Janeček, Š. Jelínek.