Kladenský útočník Jaromír Jágr (v popředí) vede puk v zápase proti Ústí nad...

Kladenský útočník Jaromír Jágr (v popředí) vede puk v zápase proti Ústí nad Labem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Kladenští hokejisté nevyužili šanci na první místo, prohráli v Ústí

• 1
Kladenští hokejisté podlehli v dohrávce 13. kola první ligy v Ústí nad Labem 1:2 a promarnili šanci posunout se před reprezentační přestávkou do čela tabulky před vedoucí Vrchlabí i druhou Jihlavu. Osmačtyřicetiletý majitel Rytířů Jaromír Jágr podruhé za sebou nebodoval a naprázdno vyšel v 10. ze 13 utkání v této sezoně.

Rytíři nenavázali na sobotní domácí výhru nad Frýdkem-Místkem 5:1 a připsali si druhou porážku z posledních tří zápasů. Ve 23. minutě je sice dostal do vedení Tomáš Guman, ale v čase 31:13 vyrovnal Martin Tůma a 29 sekund před koncem druhé třetiny v početní výhodě rozhodl Daniel Vrdlovec.

Slovan se díky třetí výhře za sebou posunul v boji o předkolo play off ze 13. na 11. místo. Jágr má po 13 duelech v sezoně po svém opožděném startu na kontě stále tři body za gól a dvě asistence.

Kladenský Jaromír Jágr (vpravo) se dere s pukem přes Dominika Sklenáře z Ústí nad Labem.

Šestnáctý Frýdek-Místek si na dlouhou cestu domů po neúspěchu v Kladně přibalil dva body z předehrávky 32. kola na ledě pražské Slavie, kde zvítězil 4:3 v prodloužení. Byla to jeho třetí výhra z uplynulých čtyř zápasů.

Desátá Slavia prohrála počtvrté za sebou a pod staronovým trenérem Milošem Říhou vyhrála jen dva ze sedmi duelů. Zápas rozhodl v čase 61:42 Denis Kindl.

HC Slavia Praha - HC Frýdek-Místek 3:4P (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)

Branky: 21:37 Šmerha (Vlček, J. Novák), 31:19 Kafka (Kuťák, J. Novák), 57:32 Vampola (Kafka, Barák) - 07:27 Klimša (Haman, Martynek), 48:44 Macháček (Tomi, Repe), 55:47 Peterek (Klimša, Martynek), 61:42 D. Kindl (Husák, Klimša). Rozhodčí: Grech, Hucl – Tvrdík, Sedláček.

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – Barák, Sedlák, Jeřábek, Buchta, J. Novák (C), T. Duda, Veber – Kafka, Vampola (A), Kuťák – M. Ondráček, Poletín, Kružík – Pšenička, Vlček, Šmerha – Všetečka, Šteiner, Jaroslav Brož.

HC Frýdek-Místek Suchánek (Švančara) – Haman, Hrachovský, J. Adámek, Husák, Repe, J. Michálek, Homola – R. Veselý, Mikulík (C), Šedivý – Martynek (A), D. Kindl, Klimša (A) – Macháček, Peterek, Tomi – Kaukič, Przybyla, Flok.

HC Slovan Ústí nad Labem - Rytíři Kladno 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 31:13 Tůma (Furch), 39:31 Vrdlovec (Š. Havránek) - 22:05 Guman (Marosz, Snuggerud). Rozhodčí: Čáp, Barek – Roischel, Podrazil.

HC Slovan Ústí nad Labem Hamalčík (Šatný) – Š. Havránek, J. Drtina (A), Klikorka, Vladimír Brož, Jasečko, M. Voženílek, Mareš – Severa, Vrdlovec, Trávníček (C) – Furch, Matějček, Tůma – D. Sklenář, Protasenja, O. Bláha – Jouza, Costa, M. Bláha.

Rytíři Kladno Brízgala (Košarišťan) – Ticháček, Mikliš, Snuggerud, Zajíc, Suchánek, Kehar (A), Štochl – Hlava, Plekanec (C), Melka – Kubík, Marosz, Guman – Jágr, Filip, Machala – Hajný, Machač, Š. Jelínek.