Tomáš Harkabus z Jihlavy (s číslem 71) se snaží přelstít ústeckou obranu.

Tomáš Harkabus z Jihlavy (s číslem 71) se snaží přelstít ústeckou obranu. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Slavia deklasovala Budějovice, druhou výhru má po boji i Jihlava

• 55
Hokejisté pražské Slavie zvítězili v Budějovicích i podruhé a k vysněné baráži vykročili na jedničku. Tentokrát vyhráli vysoko 5:1 a v sérii vedou už 2:0. To Jihlava vede stejným poměrem, jenže se proti Ústí zase pořádně nadřela - přetlačila ji 5:4 v prodloužení.

Další zápasy sérií se budou hrát v pátek.

České Budějovice - Slavia Praha 1:5

Motoru se v klíčové fázi sezony rozpadla sestava. Z té pondělní chyběli tři útočníci včetně střelce jediné branky Motoru v úvodním zápase Roka Pajiče.

Kouč Radek Bělohlav musel v nouzi vysunout dopředu obránce Dušana Žovince, v průběhu úvodní části se navíc zranil kapitán Josef Straka i jeho křídlo z elitní formace Michal Chovan. Toho tvrdým naražením vyřadil Fin Henri Tuominen, za což dostal trest do konce utkání.

Jihočeši byli dopředu neškodní. A ve vlastní přesilovce, jež je jejich doménou, inkasovali po podklouznutí jednoho ze svých obránců první gól. ̈

Skóre postupně narostlo na 0:5, poslední ránu zasadil domácím David Hruška, který si pohrál s Lukášem Zíbem, zpětnou kličkou mu prohodil puk mezi nohama a pak rozesmutnil plné tribuny.

Branky: 54. Panáček - 6. Jiránek, 25. Hraško, 30. Robinson, 51. M. Čermák, 51. D. Hruška. Rozhodčí: Svoboda, Zubzanda - Gerát, Malý. Vyloučení: 4:3, navíc Tuominen (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6402. Třetiny: 0:1, 0:2, 1:2. Stav série: 0:2.

Jihlava - Ústí nad Labem 5:4 v prodl.

Jihlava má s Ústím daleko víc práce. V duelu se opět nikomu nepodařilo odskočit na rozdíl větší než jeden gól. V úterý byla o gól vpřed Dukla, ale ani tentokrát se v 60 minutách nerozhodlo.

Zápas byl velkým soubojem prvních pětek obou týmů. Obě zařídily čtyři branky, avšak jen ta jihlavská zvládla vítěznou trefu.

Dukla přečkala v prodloužení stejně jako v prvním duelu oslabení, pak slovinský zadák Miha Štebih projel celé hřiště, posunul puk Michalu Důrasovi a ten z pravého křídla rozhodl.

Branky: 3. a 41. Jergl, 19. Březina, 32. Skořepa, 68. Důras - 28. a 43. J. Kloz, 15. J. Pohl, 21. Roubík. Rozhodčí: Přikryl, Trombík - Reich, Měkýš. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:2. Diváci: 3241. Třetiny: 2:1, 1:2, 1:1 - 1:0. Stav série: 2:0.