Třebíčský brankář Pavel Jekel

Třebíčský brankář Pavel Jekel | foto: Luboš Vácha, MF DNES

Zkáza domácích. Čtvrtfinále zahájily vítězně Slavia, Sokolov, Prostějov i Přerov

• 0
Na úvod čtvrtfinále play off první hokejové ligy neuspěli favorité a radovaly se výhradně hostující celky. Vítěz základní části Litoměřice podlehly Prostějovu 2:4, druhý Vsetín prohrál s pražskou Slavii 1:2, Sokolov vyhrál na ledě třetí Třebíče 2:1 a Přerov zvítězil nad čtvrtou Jihlavou 2:0. Série na tři vítězné zápasy pokračují na stejných místech v pátek.

Prostějov, který v úterý dovršil doma postup z předkola přes Kolín 2:1 na zápasy, otevřel skóre ve 37. minutě díky Janu Rudovskému, ale Litoměřice v úvodu třetí část stav otočily. O vyrovnání se postaral 20 sekund po pauze Riku Sihvonen a za dalších 43 vteřin využil přesilovou hru Lukáš Válek. Ve 46. minutě ale zahájili obrat Tomáš Jiránek, v čase 55:02 dal vítězný gól Robin Staněk a sekundu před koncem při power play do prázdné branky dovršil výsledek opět Jiránek.

Slavia, která také ještě v úterý hrála předkolo proti Frýdku-Místku, se ujala vedení ve Vsetíně v 16. minutě díky Radku Havlovi. Po 125 sekundách druhé části vyrovnal Daniel Klímek a ve 37. minutě rozhodl o vítězství Pražanů Jiří Doležal.

V Třebíči prolomil bezbrankový stav vteřinu před koncem první třetiny Jaromír Kverka, jenž dostal hostující Baník do vedení. V 51. minutě sice vyrovnal v přesilové hře Adam Gajarský, ale hned za 59 sekund vrátil Sokolovu náskok Daniel Přibyl. Na jeho gól už Horácká Slavia nezareagovala.

Přerov navázal na konec základní části, kdy vyhrál 12 z posledních 14 utkání. O první branku se postaral osm sekund před koncem druhé třetiny v početní výhodě Jakub Herman a 13 vteřin před koncem při power play přidal pojistku Jan Svoboda. Gólman Lukáš Klimeš díky 25 úspěšným zákrokům udržel čisté konto.

Šumperk v druhé zápase play down v Ústí nad Labem zareagoval na středeční porážku 2:5 a vyrovnal stav série hrané na čtyři vítězství na 1:1. Jediný gól vstřelil v 50. minutě Dávid Kohút, gólman Vojtěch Mokrý díky 23 zásahům vychytal nulu.

VHK ROBE Vsetín - HC Slavia Praha 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 22:05 Klímek (D. Březina, R. Půček) - 15:07 R. Havel (Poletín), 36:15 Mikuláš Hovorka (T. Duda, Poletín). Rozhodčí: Čech, Hucl – Polák, Komínek. Diváci: 2850. Stav série: 0:1

VHK ROBE Vsetín J. Málek (Gába) – Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Štach (A), Hryciow, J. Říha, Buchta – Jonák (C), R. Vlach, Rob – D. Březina, Berger, Hořanský – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Vítek, Venkrbec, A. Zeman.

HC Slavia Praha M. Michajlov (M. Holík) – Daniel Krejčí, Hejda, Barák, Mikuláš Hovorka, Zelingr, R. Havel, T. Duda – J. Doležal (A), Poletín (C), M. Ondráček – P. Machač, Žejdl, Kružík – P. Kafka, T. Knotek (A), Kern – R. Všetečka, Vlček, Jaroslav Brož.

HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 39:52 Herman (Pechanec, Krisl), 59:48 Jan Svoboda (Krisl, Hrdinka). Rozhodčí: Bejček, Vrba – Kreuzer, Polonyi. Diváci: 1 372. Stav série: 0:1

HC Dukla Jihlava Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, Eliáš, Kachyňa, Valenta, Dundáček – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Helt – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož – Cachnín, M. Juda, P. Čermák.

HC ZUBR Přerov Klimeš (Petrásek) – Kubeš, Kudělka, Dluhoš, Hrdinka, Ševčík, Krisl (C) – Jakub Svoboda, M. Kratochvil, Jan Svoboda – T. Doležal (A), Süss, Goiš – Tadeáš Král, Pechanec, Herman – Matěj Svoboda, F. Dvořák, D. Indrák – Sebera.

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Branky: 40:20 Sihvonen (J. Holý, R. Přikryl), 41:03 Válek (J. Holý, R. Přikryl) - 36:31 Rudovský (Jiránek), 46:00 Jiránek (T. Jáchym, Rudovský), 55:02 Staněk (T. Jáchym), 59:59 Jiránek. Rozhodčí: Wagner, Zubzanda – Belko, Kokrment. Diváci: 1050. Stav série: 0:1

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (Sklíba) – P. Marcel, Ticháček, Výtisk (C), J. Holý (A), Jebavý (A), Klikorka, Martin Böhm – Válek, R. Přikryl, M. Kadlec – Martin Procházka, Kracík, O. Procházka – Berka, J. Jícha, Sihvonen – Křehlík, Rouha, Smola.

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (M. Altrichter) – Husák, Klimíček, Staněk, Vala, P. Krejčí – A. Havlík, Jiránek (A), T. Jáchym – Rudovský, Martin Novák (C), J. Kloz (A) – Mrázek, P. Beránek, T. Koblížek – M. Švec, Podlaha, Štefka – Š. Jelínek.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Baník Sokolov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 50:58 Gajarský (Hunkes, Šťovíček) - 20:00 Kverka (Radek Jeřábek, J. Konečný), 51:57 D. Přibyl (Kverka, J. Pohl). Rozhodčí: Cabák, Jaroš – Dědek, Kráľ. Diváci: 1711. Stav série: 0:1

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Mičán) – Hunkes, Mlčák, M. Furch, L. Forman, Tureček, Poizl, Zukal – Psota, L. Bittner, Šťovíček – Havlát, Nedvídek, Vodný – D. Sklenář, Gajarský, Meluzín – Ferda, D. Michálek, Krliš.

HC Baník Sokolov A. Beran (Cichoň) – Radek Jeřábek, J. Pohl, Kadeřávek, J. Novák, Klejna, Vodička, A. Rulík – D. Přibyl, Kverka, J. Konečný – Tomi, Vrhel, Jurčík – M. Sloboda, Hašek, T. Jandus – V. Bílek, T. Rohan, Vracovský.