(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Petr Lundák, MF DNES

Budějovice v předehrávce porazily Havířov a upevnily si první místo

• 5
Ve snadnou záležitost proměnili předehrávku 24. kola první ligy hokejisté Českých Budějovic. Havířov porazili 5:1 a soutěž vedou se čtyřbodovým náskokem na Přerov.

I ve svém šestém vystoupení v domácím prostředí zůstali Jihočeši stoprocentně úspěšní. Havířov potřetí za sebou nebodoval a je dál desátý.

Havířov odolával v Budvar Aréně před 5042 diváky do 17. minuty, kdy otevřel skóre útočník Martin Novák a již za 106 vteřin zvýšil slovinský obránce Žiga Pavlin.

V druhém dějství po polovině zápasu se za domácí trefili zadák Pavel Pýcha a forvardi Martin Beránek a Kanaďan David Gilbert, který si v utkání i díky dvěma asistencím připsal tři body. Brankáři Janu Strmeňovi sebral čisté konto v 51. minutě v přesilové hře Radek Pořízek.

První hokejová liga, předehrávka 24. kola

ČEZ Motor České Budějovice - AZ RESIDOMO Havířov 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

Branky: 16:11 M. Novák (Gilbert, Endál), 17:57 Pavlin (Doktor), 30:57 Pýcha (Gilbert), 32:50 Babka (Beránek, Plášil), 36:54 Gilbert (M. Novák, Endál) - 50:20 Pořízek (Gřeš, Maruna). Rozhodčí: Barek, Veselý – Maštalíř, Pechánek.

ČEZ Motor České Budějovice Strmeň (Kváča) – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil – M. Novák, Gilbert, Endál – Beránek, Dančišin, Babka – Šimánek, R. Přikryl, Z. Doležal – Kachyňa, Hrubec, Vaculík – Doktor.

AZ RESIDOMO Havířov Bláha (Matoušek) – David, Bořuta, Ševěček, Mrowiec, Rutar, Matai, Macuh – Gřeš, Pořízek, Bambula – R. Veselý, Mastič, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – O. Procházka, Cihlář, Pawliczek.