Ilustrační foto z duelu Kladna (modrá) a Českých Budějovic

Ilustrační foto z duelu Kladna (modrá) a Českých Budějovic | foto: Petr Lundák, MF DNES

Kladno v první lize porazilo Budějovice, Karlovy Vary jsou dál první

• 4
Atraktivní první hokejová liga pokračovala 12. kolem. První Karlovy Vary porazily Prostějov 6:3, druhé Kladno zdolalo České Budějovice 4:2 a ztrácí jeden bod, přičemž má zápas k dobru. Poslední Kadaň schytala výprask v Ústí nad Labem 2:9.

Na kladenském stadionu se jako první prosadili hosté, kteří v 5. minutě otevřeli skóre díky trefě Vlastimila Dostálka. Rytíři ale ve druhé třetině zabrali a zásluhou gólů Jana Kloze s Adamem Kubíkem stav otočili. Následně však v přesilovce srovnal obránce Žiga Pavlin.

Ve 43. minutě ale kapitán Středočechů pro domácí zápasy Jakub Strnad vrátil týmu vedení a necelé dvě minuty před koncem pečetil třetí výhru Rytířů za sebou Tomáš Redlich.

Karlovy Vary si proti Prostějovu už v úvodních deseti minutách vytvořily třígólový náskok, Jestřábi ale ještě do konce první třetiny snížili na rozdíl jediné branky. Rozhodnutí přinesla prostřední třetina: Západočeši opět třikrát udeřili, zatímco Prostějov ani jednou.

Svou nejvyšší výhru v sezoně si připsali hráči Ústí nad Labem, kteří doma rozdrtili poslední Kadaň 9:2. O všem podstatném bylo rozhodnuto už po úvodní dvacetiminutovce, kterou domácí vyhráli o pět branek.

Hned dva góly v oslabení vstřelil čtyřicetiletý útočník Slovanu Jaroslav Roubík, který před týdnem překonal magickou hranici 1000 bodů v druhé nejvyšší soutěži. Dvakrát se prosadil i jeho spoluhráč Daniel Vrdlovec. Kadaň tak už podruhé v sezoně inkasovala devět branek, ve 2. kole ji tímto počtem gólů ztrestal Přerov.

Hokejisté Frýdku-Místku museli po třech výhrách v řadě strávit porážku na ledě Třebíče. Domácí díky čtyřem využitým přesilovkám zvítězili 4:0 a přetrhli šňůru tří porážek. Nad Frýdkem-Místkem navíc vyhráli už počtvrté za sebou.

Pražská Slavia podlehla na ledě Litoměřic 3:4 v prodloužení a připsala si třetí prohru z posledních čtyř utkání. Havířov otočil duel v Přerově, kde zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech a zabral po čtyřech prohrách v řadě.

První hokejová liga

Výsledky a statistiky 12. kola

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha 4:3P (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 04:12 Jandus (Kusý, Bílek), 25:15 J. Veselý (Kusý, Bílek), 51:19 Bílek (J. Veselý, Smetana), 62:53 Kusý (Pavlas, Kodýtek) - 03:30 Nedvídek (Kopta), 14:37 J. Novák (Kopta), 45:02 M. Kadlec (Šagát). Rozhodčí: Wagner, Škrobák – Toman, Coubal. Diváci: 1082.

HC Stadion Litoměřice Král (Michajlov) – Kachyňa, Pavlas, Smetana, Kvasnička, Jebavý, Jandus – Kusý, J. Veselý, Bílek – Kantner, Kodýtek, M. Chalupa – Stříbrný, J. Šimeček, Helt – Komárek, Miškář, Jirásek.

HC Slavia Praha Frodl (Polívka) – J. Drtina, J. Novák, Kasík, J. Holý, Ryzák, Kolařík – Vracovský, Nedvídek, Kopta – L. Krejčík, Šafránek, Kubica – M. Ondráček, Šagát, M. Kadlec – Krliš, Furch, Šteiner.

HC ZUBR Přerov - AZ RESIDOMO Havířov 2:3N (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)pen. 1:2

Branky: 02:03 Zbořil (Pšurný), 09:11 Malina - 33:30 Sikora, 37:25 Fronk (L. Bednář), Rác. Rozhodčí: Kopeček, Zubzanda – Kreuzer, Novák.

HC ZUBR Přerov Šimboch (Klimeš) – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Zbořil, Pala (A), Padrnos – Plášek (A), T. Sýkora (C), F. Dvořák – Milan Procházka, Pšurný, Fořt – Goiš, Berger, Šlahař – Koblar, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.

AZ RESIDOMO Havířov Bláha (Matoušek) – Drtil, Krisl (C), Dudek, Postnikov, R. Havel, Chroboček – Sikora (A), Matai, Kotala – Gřeš, Rác, P. Beránek – Fronk, Maruna (A), Pořízek – Cihlář, L. Bednář, Baláž.

Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky: 24:58 J. Kloz (Lorraine, Machač), 26:35 Kubík (Kehar, R. Přikryl), 42:25 J. Strnad (Kubík, Štindl), 58:04 Redlich (Kehar, F. Matula) - 04:48 Dostálek (Pavlin), 32:07 Pavlin (Čermák). Rozhodčí: Přikryl, Kašík – Kotlík, Polák. Diváci: 2003.

Rytíři Kladno Kopřiva (Cikánek) – Kehar, Štindl, P. Hořava, Štich, Lenďák (A), F. Matula – J. Strnad (C), R. Přikryl, Kubík – Zikmund, Svedlund, Lorraine – J. Kloz, Machač (A), D. Tůma – Redlich, T. Kaut, Kružík.

ČEZ Motor České Budějovice Kváča (Gába) – Fillman, Marcel, Kutlák (C), Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Pajič, Nedorost (A) – Dostálek, Galamboš, L. Květoň – Crowder, Toman, Heřman – Šulek, Doktor, Marek.

HC Energie Karlovy Vary - LHK Jestřábi Prostějov 6:3 (3:2, 3:0, 0:1)

Branky: 05:25 Gorčík (Podlipnik, Vachovec), 09:14 Kohout (Stloukal), 09:47 J. Tomeček, 23:56 O. Beránek (Krejčí, Gríger), 33:08 Flek, 33:44 Podlipnik (Kverka) - 12:29 Nouza (Mikliš, Žovinec), 17:11 Starý (Nouza, M. Drtina), 49:58 Dvořáček. Rozhodčí: Grech, Valenta – Belko, Kokrment. Diváci: 2244.

HC Energie Karlovy Vary F. Novotný (Závorka) – Krejčí, Sičák (A), M. Rohan (A), Podlipnik, J. Tomeček, A. Rulík – O. Beránek, Gríger, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vachovec, Skuhravý (C), Gorčík – Osmík, Tuominen, Davídek.

LHK Jestřábi Prostějov Groh (10. Neužil) – M. Drtina, D. Kolář, Horyna, Havlík, Žovinec, Mikliš – L. Luňák, Venkrbec (C), Nouza (A) – Starý (A), Divíšek, Rudovský – Dvořáček, Voženílek, Zabloudil – Švec, Švarc, Hozák.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Frýdek-Místek 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky: 34:21 Diviš (Dolníček), 38:21 Dolníček (Nedbal, R. Erat), 42:48 R. Erat (Diviš, Nedbal), 49:21 Kusko (T. Havránek, Kristl). Rozhodčí: Čech, Obadal – Adamec, Poruba.. Diváci: 932.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Do. Svoboda) – Nedbal, L. Vágner, Hort, Čejka, Spurný, Půža – R. Erat, Dolníček, Jan Wasserbauer – Kristl, Diviš, Vodný – Kratochvíl, T. Havránek, Kusko – Paták, Tadeáš Král, Malec.

HC Frýdek-Místek L. Daneček (Štěpánek) – Bartko, L. Kovář, Ovčačík, Zahradníček, D. Stránský, Piegl – Kvasnica, Bajtek, Kafka – Kofroň, Mikulík, Christov – Klimša, Przybyla, J. Kalus – Flok, Molina, Kaukič.

HC Slovan Ústí nad Labem - SK Trhači Kadaň 9:2 (5:0, 1:0, 3:2)

Branky: 07:12 Vrdlovec (P. Kousal, Bernad), 10:27 Vrdlovec (P. Kousal), 12:30 Roubík (Melka), 14:50 Roubík (Husák), 19:51 Dufek (Gengel), 32:09 Husák (Roubík, Smolka), 52:34 Sladkovský (L. Volf, Bernad), 53:26 Melka, 54:35 M. Vágner (Vrdlovec, Vl. Brož) - 43:34 Szathmáry, 58:14 Hlava (Szathmáry, Hejcman). Rozhodčí: Tomáš Luczków, Libor Veinfurter – Ladislav Lučan, Petr Maštalíř. Diváci: 824.

HC Slovan Ústí nad Labem J. Růžička (Soukup) – Husák, Bernad, M. Vágner (C), Vl. Brož, Hes, M. Zdvořáček, Macek – Melka (A), Roubík, Smolka – Severa (A), Vrdlovec, P. Kousal – Gengel, Dufek, L. Volf – Sladkovský, Markulinec.

SK Trhači Kadaň Š. Lukeš (21. Danylec) – Trefný (C), R. Černý, Blaha, Szathmáry, Kadeřávek, Buchtela, L. Chalupa – J. Havel, Hejcman (A), O. Procházka – Chrpa, Kůs (A), Hlava – Tůma, Rob, Krejčiřík – Rindoš.

14. Kadaň 12 2 0 0 10 26:55 6

HC Benátky nad Jizerou - VHK ROBE Vsetín 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Branky: 41:52 Psota (Hrníčko, Bittner), 55:20 T. Hanousek (Z. Král, Wiencek) - 25:02 Kucharczyk (Protasenja), 28:46 Vávra, 46:59 Dundáček (Markovič, Illéš), 58:29 Protasenja (Žák, Dundáček). Rozhodčí: Veinfurter, Wagner – Lučan, Maštalíř. Diváci: 365.

HC Benátky nad Jizerou Žajdlík (Stezka) – T. Hanousek, Husa, Jandejsek, Kunst, Maier, Mirochnikov – Wiencek, Chrtek, Z. Král – Psota, Bittner, Hrníčko – R. Veselý, Šír, Bělohorský – Kuťák, Průžek.

VHK ROBE Vsetín J. Pavelka (Šurý) – Janáček, D. Krenželok, Ostrčil, Holomek, Žák, Dundáček – Markovič, Illéš, Březina – Protasenja, Kucharczyk, Karafiát – Slováček, Podešva, Vávra – Vítek, Pokorný, Kajaba.